Anis AmriFoto: HO
Toimetas Piret Pappel 6. jaanuar 2017 08:22
Saksa võime süüdistatakse selles, et Berliini jõuluturu ründamise peamine kahtlusalune Anis Amri oli ohtlike inimeste nimekirjas, ometi ei suudetud teda takistada ega isegi mitte riigist välja saata, vahendas Deutsche Welle.

Nordrhein-Westfaleni liidumaa opositsioon süüdistab politseid tegevusetuses. 2015. aastal Saksamaale jõudnud Amri oli võimalike terroristide nimekirjas, talle ei antud riigis varjupaika ning ta oleks tulnud Saksamaalt välja saata.

Liidumaa siseminister Ralf Jäger kinnitas eile, et Amri kasutas 14 varjunime ja oli politseile hästi tuntud. Nordrhein-Westfaleni kriminaalpolitsei ülema Dieter Schürmanni sõnul uurisid Amri tegevust nii liidumaa kui föderaalvõimud.

Jägeri kinnitusel polnud politseinike käsutuses ühtegi vettpidavat tõendit, et Amri tõesti rünnakut plaanib ja lihtsalt niisama pole võimalik inimesi vahistada. Siseministri sõnul on vaja seadusemuudatusi, mis lubaksid potentsiaalseid ohtlikke inimesi kergemini vahistada ja riigist välja saata.

24-aastane tuneeslane ärandas Poola firma veoki ja sõitis sellega 19. detsembril jõuluturul inimeste sekka. Hukkus 12 inimest, mitukümmend sai vigastada. Seejärel põgenes Amri ja liikus mitmes naaberriigis, kuni Itaalia politsei ta 23. detsembri hommikul maha lasi.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

no mai tea 6. jaanuar 2017 12:58
ikka nõrk, kindlasti nende hulgas on a h v e, kelle on rohkem nimesid.
Pööriöölane 6. jaanuar 2017 12:17
Kõigil suurtel revolutsionääridel on ju olnud hulganisti nimesid. Leninil oli neid vist üle 100. Palju oli ka Stalinil, Trotskil ja teistel sionistlikel terroristidel. Isegi vene ajal vahetasid NLiidus elavad "valitud" rahva esindajad pidevalt oma perekonna- ja eesnimegi. Nii, et pole midagi uut siin päikese all.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS