Maailm

Kaks meest ja kaks naist piinasid erivajadustega meest ning tegid sellest Facebookis otseülekande (24)

Toimetas Liivi Sõrmus, 5. jaanuar 2017 19:27
Pilt on illustreerivFoto: Vida Press
Chicagos filmitud videolt on näha, kuidas kinni seotud meesterahva juukseid lõigatakse nii palju, et ta peanahast hakkab verd voolama. Neli kallaletungijat, kes piinamist Facebookis üle kandsid, on arreteeritud.

Videomaterjali postitasid asjaosalised ise sotsiaalmeediasse ja sealt on näha, kuidas mustanahaline naine, kes tegevust filmib, naerab ja suitsetab. Ülejäänud lõhuvad samal ajal noaga kannatanu riideid ja lõikavad sellega ta juukseid, vahendab Sky News.

Erivajadustega meesterahvas, keda kamp piinab, on kinniseotud, tema suu on kinni topitud ja ta on pandud nurka maha istuma. Ühel hetkel lööb üks ründajatest teda jalaga vastu pead.

30 minuti pikkusel videolõigul on aeg-ajalt kuulda ka Donald Trumpi ja valgete inimeste vastu suunatud vulgaarseid solvanguid.  

Ründajad on tabatud

Politsei nimetas rünnakut põlastusväärseks ja hetkel on kahtlusalused ülekuulamisel. Väidetavalt olid ohver ja üks ründajatest koolikaaslased.

Arvatakse, et ründajad hoidsid erivajadustega meest pantvangis vähemalt terve ööpäeva.

Politsei kutsuti välja teisipäeva õhtul ja nad leidsid kannatanu selle hoone lähedalt, kus kinni hoidmine ja piinamine aset leidis. Mees viidi haiglasse, kuid ta on praeguseks juba välja kirjutatud.

Politsei sõnul on veel liiga vara öelda, mis täpsemalt rünnaku motivatsioon olla võis.