Maailm

Lätis suri üheksakuune tüdruk isa-ema laiba kõrval nälga

Aadu Hiietamm, 6. jaanuar 2017 04:00

64 KOMMENTAARI

n
NO LÄTLASED/ 8. jaanuar 2017 19:19
kuidagi arvamus langes alla...paneb ainult pead vangutama. Ja see, et laps hüsteeriliselt karjub regulaarselt - no mine ometi asja uurima. Küsi, vaata, jälgi.
m
mm/ 8. jaanuar 2017 14:04
Aga mis kassist sai? Sellest pole mitte ühtegi sõna?
M
:)/ 7. jaanuar 2017 12:36
Mul ka naabritel väike laps, nii üle päeva käib lapse karjumine, kui mitte iga päev. Selline hüsteeriline karjumine... ei oskaks arugi midagi kahtlustada, kui midagi vanematega juhtuks, ja laps samamoodi edasi karjuks. Sest ta karjub lihtsalt koguaeg. Kahju :(
n
nonoh/ 7. jaanuar 2017 07:12
mis viga sünnitada, kui emapalk jookseb. Kas keegi kontrollib, kuidas emapalka kasutatakse? Kas emapalk peab olema selleks, et sünnitada nagu küülik? Emapalga saamiseks peaks ikka olema mingi kontroll. Ja kui seda ei kasutata eesmärgipõhiselt, tuleks lapsed sellistelt vanematelt ära võtta, et see raha läheks koos lapsega lastekodusse.
Milles süüdistada naabreid, majaelanikke? Lapsed ju nutavad! On alati nutnud. Minu ühe tuttava laps karjus kuni kaheaastasks saamiseni nagu pöörane, ehkki pere oli äärmiselt korralik ja hoolitsev.
Kortermajas elab inimene oma korteris ja on üsna tavaline, et näeb naabrit väljudes või aknast paar
korda kuus.Väga paljud on üksikud inimesed. Tihe suhtlemine eestlastel ümbruskonnaga ei ole kombeks.
Mis toimub sinu trepikoja korterites? Kas kõik on ikka elus. Kui kuuled laste kisa, siis on ikka vast elus.
Kui kellelgi on halvad elukombed, kuid ta sinu elu ei sega, mida sa siis peaksid tegema?
n
7. jaanuar 2017 10:16
No , ma ei teaa. Mis toimub meie maja liftikoridoris, seda ma kōiki kontrollin ja nāen, kes sisse- vālja kāivad. Mul on ukse sees pisikene klaaasist ringikene, paned silma ligidale, siis see ring lāheb suureks ja mitte keegi siia majja kūll ilma kontrollita ei sisene.
m
MaasikasM/ 6. jaanuar 2017 22:38
Õudsam oli hiljutine lugu Ukrainas,kus samavanune ema jättis 2 last lukustatud korterisse ja ise läks 3.lapsega(imik) armukese juurde 9 päevaks.Selgus,et ema tegi seda meelega,sest tahtis,et lapsed näeksid kohutavad välja,kuna kutsus külla naisi,kes pidid raha annetama väljamõeldud haiguse tütre(1. laps)raviks.Vanem laps on 2aastane,jäi ellu,kuid oli äärmiselt raskes seisundis.Keskmine laps oli 1.aastane poiss,kes kahjuks suri ,õde nägi pealt,kuidas vend suri ja oli sunnitud temaga olla 3 ööpäeva.Lapsed karjusid,nutsid ja kutsusid appi,kuid naabrid olid ükskõiksed ega teinud laste kisast välja.Emal oli veel jultimust helistada oma lahutatud mehele ja lapse isale,et nõuda poja sünnipäevaks kinki,siis,kui laps oli tegelikult suremas(5.päeval).
m
Mis/ 7. jaanuar 2017 14:03
mees see on, kellelt oma lapse jaoks peab kinki nõudma sünnipäevaks ja keda ei huvita, mida ta lapsed üheksa päeva teevad? täpselt paras paar.
m
mees/ 6. jaanuar 2017 22:31
narkootikumide müügiga tegeleb igas riigis ,riiklikud ametid ja selleks ei suudeta "leida" ülesse seda põhi diilerit,sest ei saa ju ise ennast ülesse anda ja otsida samal ajal!
r
raudmees/ 6. jaanuar 2017 19:12
Võite mind nüüd sõimata putinlaseks aga ei mäleta küll vene ajst nii kohutavat lugu Narkomaania on siia toonud liberaalid oma globalismi ja inimvaenuliku poliitikaga
t
Tegelt/ 6. jaanuar 2017 19:38
üks oli. Siitsamast jalehest lugesin, kuidas ema läks tööle ja jättis kolmeaastase ja viieaastase lapse nende isa hoolde. Lapsed käratsesid ja isa saatis nad karistuseks rõdule. Oli talv ja lapsed olis magamisriietes, teine särgiväel. Isa jõi enda täis ja läks magama, kui ema töölt koju tuli, leidis eest magava mehe ja surnukskülmunud lapsed teineteise kaisust. Suurem oli väiksemale soojenduseks oma unepluusi ümber pannud, et soojem oleks. Üldse ei imesta, kui naise narkodoos vabatahtlik ei olnud, kui oli lahkuminekumõtteid ja lähenemiskeeld ka veel.
e
ei saagi mäletada,/ 7. jaanuar 2017 21:31
sest ajaleht kajastas vaid SLAVA TRUDU ja SLAVA BREŽNEVU.
Eelkirjutaja lugu tean, sest sellest räägiti omal ajal minu kodukohas faktidele toetudes. Sarnaseid lugusid oli palju, melihtsalt ei tohtinud teada, et nõuka inimene miskit valesti teeb, ja et nõuka inimene õnnelik pole.
Kuid seda eelnevat lugu lähemalt teades, oskan lisada, et ei olnud neil poistel uneriideid, oli see viimane maika, millega suurem veli väiksemat soojendada üritas. Ema nad sealt rõdult, kõvaks külmununa leidis (kraade oli -20), naabrid reageerisid ema röökimise peale, ema viidi otse hullumajja, kuhu ta ka jäi, isa ei saanud ärgates aru, et mis ta valesti teinud on, tema on ju MEES ja pere pealik, kasvatas lapsi ja mõni neist hukkus...mis siis. Egas meest ju sellise asja eest karistama pea, naine pole nagunii inimene, aga lapsi saab iga kell ju juurde teha. Egas need loetud ole. Kõige tähtsam, et täismehel jooki jaguks, et "kord" majas, ning keegi ei segaks uimastavat äraolemist.

k
Keegi siin süüdistas 5-aastast, aga milles?/ 6. jaanuar 2017 18:37
Ta ju tegi akna lahti, karjus appi, nuttis - mida veel üks 5-aastane teha saab? Kui ikka lapsed lahtisel aknal appi hüüavad ja nutavad ja keegi ei reageeri...Kohutav üksk6iksus on see t6esti! Lausa ebainimlik. Pole m6tet siin rääkida vanematest , kes olid narkarid - nemad olid surnud ja surma valinud. Aga jutt käib minu meelest siin laste päästmisest. Ka k6ige väiksema oleks saanud ehk päästa, kui üksainuski inimene oleks reageerinud südatalvel lahtisel aknal nutvate ja appi hüüdvate laste peale.
n
Naine/ 6. jaanuar 2017 15:47
Minu tütre naabritel karjuvad ka lapsed pidevalt täiest kõrist. Tundub, et muidu vanemate tähelepanu ei saa, kui ainult karjudes ja üldse käib kogu vestlus ainult karjudes, karjuvad nii lapsed 3 ja 5 aastased, kui ka ema ja isa üksteisega. Ühel pühapävasel hommikul kell pool kaheksa jälle selline kisa lahti, et oi oi oi! Läks siis väimees sinna ukse taha küsima, et miks te karjute kogu aeg? Sai veel sõimata, et endal teil lapsi pole ja tulete siia mölisema, kuidas lapsi kasvatada. Terve majarahvasvaatab neid nüüd halvustavalt ja küsiti, kas teie käisite seal ukse taga vaikust nõudmas? Loo moraal siis selline, et ega enam ei lähe küll sinna ukse taha, kui midagi peakski juhtuma ja arvan, et seal naabrid ka ei hakanud oma nina nende asjadesse toppima, kuna mine sa tea, mis kunagi
öedud nende narkarite poolt oma naabritele.
s
Solei/ 7. jaanuar 2017 12:43
See kommentaar ei käi antud kommenteeria jutu juurde, aga lihtsalt teema sobib siia.
Inimesed helistavad häirekeskusesse, kui kass on puuotsas ja kurva näoga kajaks istub kuskill katuseääres, aga inimene lamab teepeal, siis hea, kui jalaga ei anta, vaid kõnnitakse lihtsalt mööda.Kaupluste turvamehed tihti ei tee midagi, kui kellegi abi on vaja, kõnnivad lihtsalt tuima näoga mööda.
s
su tütar jääb peagi leseks/ 7. jaanuar 2017 20:30
k
6. jaanuar 2017 14:07
Kuidas suutis 23.a. naine tarvitada narkootikume ja seda veel last oodates.. Selliseid emasid ei tohiks kunagi olla.
n
Neid naisi on/ 6. jaanuar 2017 14:23
Tean ise 19-20a tüdrukut kes tarvitab ise ja ka levitab seda kraami nooremate seas. Heroiin ja LSD surrogaadid ei ole talle võõrad. Eestis on Viljandi-Võhma piirkond täitsa kontrollialt väljas, alaealised on teadlikud heroiinist ja tarbivad. Kedagi ei koti. Isegi kui nimesid hakkaks panema, see ka ei koti. olen uurinud, et kas politsei liigutab kui anna konkreetsed nimed - kellegi asi lihtsalt ei ole see eesti riigis :(
t
tyyp/ 6. jaanuar 2017 17:57
Siis lähed ja teavitad politseid sellest isikust.
Andsin antud kommentaari koos lingile poltisei vihjeliinile ka. Järgmine kord siis tea, et niisama kommentaariumis kuritegevuse varjamist ei toimu.
s
surullinen/ 6. jaanuar 2017 12:22
miten on mahtollista että tällaista sattu jos polisiilaitos on ihan lähellä kukaan ei välitä lasten itku ei voi olla totta miksi naapurit eivät soitaneet ... oliko vaikea...
o
oehh/ 6. jaanuar 2017 12:14
23 aastane ja juba neli last.
t
to oehh/ 6. jaanuar 2017 12:56
o
./ 6. jaanuar 2017 14:11
oligi tulekul, mitte oleks olnud tulekul, kirjuta õigesti.
n
naine/ 6. jaanuar 2017 12:01
...küsimus on selline: lapsi võetakse sotsiaalhoolekande poolt vanematelt ära vahel lausa tobedatel põhjustel. siin oli narkaritest vanematel kolm last (ja ma ei usu, et nad olid esimest korda näljas!) ning "pere" funktsioneerib kõikide silmis kenasti? julm öelda, aga mõnede inimeste surm - ma pean silmas vanemaid - on ühsikonnale leevenduseks, vähemalt ei saa nad rohkem õnnetukesi siia ilma tuua ja ehk need ellujäänud leiavad ka nüüd parem elu...kasvõi lastekodus, kus kõht täis ja tuba soe.
k
Kolm?/ 6. jaanuar 2017 14:11
o
oik/ 6. jaanuar 2017 11:26
Euroopa liidus on banaanikõverused ja kraanikausi kõrgus lasteaedades piinliku täpsusega reglementeeritud, samas ei keela keegi uusaasta ööl rakette rahvarikkas kohas inimeste sekka tulistada ning nakomaanidel lapsi treida. Inimõigused ja sõnavabadus on ainult vähemustel- homoseksuaalsetel, moslemitel ja pagulastel. Ja siis imestatakse, et sellised asjad juhtuvad.
e
Euroopa liidus ainult või?/ 6. jaanuar 2017 13:16
Aga kus mujal naromaanide tite tegu kontrolli alla võetud on?
Kuidas banaanikõverus narkomaanide ja muidu alamklassi teemasse mahutub?
Päris haige avaldus sul.
b
Banaan/ 6. jaanuar 2017 15:07
Vaata, banaanikõverus mahutub sedasi, et banaanikõverus on tähtis asi, mis väärib EU- ametnike tegelemist ja ettekirjutusi ja kontrolli all hoidmist. Erinevalt oma kodakondsete hädas lastest.
i
ikka ei mahutu/ 6. jaanuar 2017 15:51
see banaan võib enne sirgeks kasvada, kui narkomaanid maamunalt kaovad või sigimise lõpetavad kas või ühel maal. Pole see vaid Euroopa häda, seda jätkub mujalegi. Tead seda isega, aga mängid lolli siin mingi banaanu direktiiviga, mida olemas pole. Tahad euroametnikud narkarite juurde voodivalvesse panna või? Selline ööpäevringne valve 3 x 8 tundi ööpäevas. Lausa 3 inimest saaksid täistöö kahe narkari arvelt. No aga ole sina esimene, anna end vabatahtlikuna üles! Tola
k
kahtlane kuidagi/ 6. jaanuar 2017 11:11
kas olid need paris latlased?
o
6. jaanuar 2017 12:26

k
Kohutav naabrite ükskõiksus/ 6. jaanuar 2017 10:58
ja kahju süütust lapsukesest. Kuidas saab mitte reageerida, kui lapsed isegi appi hüüdsid. Politseinikud arvatavasti sõitsid sealt autoga mööda ega kuulnud midagi.
n
6. jaanuar 2017 11:31
Naabrid suhtlesid vanema lapsega mitmel korral lābi akna. Laps ūtles, et ema ja isa magavad. Laste vanaema elas samas majas ja tema oli āra sōitnud ja palus naabrinaist, et see tema kassi toidaks ja annaks vahel sūūa ka tema tūtre kassile. Uks oli aga lukus ja sinna teda sisse ei lastud. Vanaema tagasi sōitis, siis oli talle esmane mure kass, kuna tūtar kassist eriti ei hoolivat. Helistati politseisse, et sisse saada. Maganud olid vāikelaste isa ja ema ka vremalt ebatavaliselt kaua, narkarite ebastabiilne elugraafik on selline ja naabrid olid sellise asjaga kursis ja seepārst ei leitud ka midagi imelikku, kui laps vastas, et isa - ema magavad.
s
Solei/ 6. jaanuar 2017 10:35
Pange nüüd käsi südamele ja öelge, kui paljud meist reageerivad lapse nutule kõrvalkorteris, kui palju me paneme tähele naabrite liikumist või mitteliikumist? Kui kaua me vaatame kinniste silmadega ja lukkus suuga pealt meid ümbritsevat ülekohut?
i
inxu/ 6. jaanuar 2017 11:00
Aga kui Kodutunne tuleb appi naabrile,siis kuulevad ja näevad kõik,et öö-ja päevarahu segatakse...
s
solei/ 6. jaanuar 2017 11:40
Ja teatakse kõike ja kurdid saavad kuuljateks ja pimedad nägijateks...
t
tõsi / 6. jaanuar 2017 12:46
ja kui naabrinaisele armuke külla läheb on ka tervele vallale teada .nüüd polnud nägijaid kuskil !
ä
ära hakka!/ 6. jaanuar 2017 12:50
Kui iga imiku nutu peale reageerima hakata, siis paigutatakse sind ennast hullumajja vale väljakutsete eest. Selles peres neli las lühikese aja jooksul, need naabrid olid seal juba tümaks nutetud. Jah kullake, ma tõesti ei hakkaks igale beebi emale politseid kutsuma iga nutu peale. Narkarite puhul nagunii ju ei suudaks muretseda, nende puhul juba ammu kõik mured ära muretsetud. Sellel lapsel, kes loojakarja läks, läks isegi hästi, aga teised peavad ju elama kogu sell pärandiga.
Ju need lapsed seal peres kõik pisut otud, kui ikka 5 aastane häält ei tee, et pool peret surnud ja külmad juba, siis kes see selgeltnägija olema peaks, kes kõik kuuleb-näeb ja avitab? Arvatavasti neid lapsi hirmus kasvatatud ja nad ikka väga koledate piltide ning näljaga harjunud, kui enam elaval ja surnul vahet ei tee ja elu eest võitlemine 0.
h
Hallooo/ 6. jaanuar 2017 10:17
missugune kogukond tahab narkomaane poputada?Elasid ju sotsiaalmajas. Eks Lätiski ole sotsiaaltöötajad olemas, kes muidugi pole probleemist kuulnudki.
õ
Õudne ja kurb on lugeda! Lapsukese sugulastele ja lähikonnale sügav kaastunne!/ 6. jaanuar 2017 10:16
Ei ole vaja Iraaki või Afganistaani minna meil siin lõuna-naabrid sellised! Mul tuli pisar ka silma, kui seda lugesin. See meenutab minu endaga oleks juhtunud kui töötuks jäin ja viimase rahast ilma jäin tööandja poolt. töötukassa ja paljud kergitasid õlgu ja vaatasid mind kui vastikut ebameeldivat.
m
meie sots töö on samal tasemel/ 6. jaanuar 2017 13:00
kedagi ei huvita kas elad või sured. minge keegi õhtulehest ja püüdke meie sotsist 25 .- € söögiraha saada. ei saa !!!!
õ
Õhtulehest/ 6. jaanuar 2017 13:51
Sööd raha või ? Mine supikööki saad midagi paremat hambaalla kui raha.
o
Olematu supikõõk/ 6. jaanuar 2017 14:24
Inglismaa Päästearmee (kristlik, annetustel põhinev) supikõõk on Paljassaares. Katoliku kiriku nunnad Ristiku tänaval. Tallinna pani Kopli supikoogi kinni., vaid sotsiaalametnikud istuvad soojas kontoris ja suhtuvad üleolevalt abivajajatesse.
e
E./ 6. jaanuar 2017 20:43
Ega sotstöötajad raha omast taskust ei jaga -. neil on reeglid ja määrused (noh, kui valesti jagavad, sis maksavad küll omast taskust kinni). Sotsiaalabi jagatakse Eestis, võttes arvesse leibkonna kolme eelmise kuu sissetulekuid ja väljaminekuid. Igale esimesele täiskasvanud pereliikmele ning igale lapsele peab jääma peale maksude maksmist 130 eurot ja teisele täiskasvanule pisut vähem- ei tea täpselt, ise pole saanud. Kulutuste hulka arvatakse üür ja kommunaalid- Tartus näiteks on aktsepteeritud üürikorteris elades üürina 7 eurot ruutmeetri pealt.
Kui inimesel on küll päris head sissetulekud, ent laenud või elatis kaelas ja raha toiduraha napib- , siis andke andeks, inimeste laene ja võlgu sotsiaalamet kinni i maksa.
Samuti kohustab Eesti lastekaitseseadus iga inimest abivajavast lapsest teatama. Ainuüksi asjaolu, et mõnes perekonnas suheldakse ainult karjudes, on piisav põhjus.
Lätis ongi sotsiaalsüsteem paraku kehval järjel.
r
Reede/ 6. jaanuar 2017 09:54
Kurb lugu aga samas paneb mõtlema, miks viie aastane laps ei teinud midagi. Sellises vanuses peaks aru saama, et kõht on tühi ja ema-isa ei liiguta end juba mitu päeva.
Narkomaanide lapsed... ehk olid puudega või alaarenenud.
e
E./ 6. jaanuar 2017 20:46
Ei pruukinud otse alaarenenud olla. Ma tean Eestist oma tutvusringkonnast juhtumit, kui täiesti normaalsed algkooliealised tüdrukud, kaks õde, ütlesid ka ema sõbrannale, et ema magab. Kaua ema magab? Ei tea, terve päev juba. Ema sõbranna sai loomulikult kohe aru, et tegemist on diabeetilise koomaga ja kutsus kiirabi. Lapsed seda ei taibanud,ehkki teadsid, et ema on suhkruhaige. Õnneks on kõik elus ja terved, tüdrukud ammu täisealised.
h
hm/ 6. jaanuar 2017 09:49
aga meid on pikka aega õpetatud ükskõikseteks - ärge segage, pole teie asi, võtke vabalt, laske lahti, igaüks elab oma valikuid jne. jne.
See oli selle pere valik. Kuigi ühiskond oleks võinud aidata...
n
naine/ 6. jaanuar 2017 09:39
nii kurb ...Ja siis räägitakse,ei igaüks on oma õnne sepp.Tegelikult sured aga nälga,kui maailm sinust ei hooli ja ise veel toime ei tule.Nii kahju,süütu hing.
p
6. jaanuar 2017 10:03
Põhjamaistes riikides suredki nälga, kui kogukond ja sotsiaalne turvalisus on olematu nagu Eestis, see ongi põhjus, miks Põhjamaad on teinud hoopis teistsugused valikud.
a
aga ongi oma õnne sepp/ 6. jaanuar 2017 14:56
need täiskasvanud inimesed määrasid ise end ja oma lapsi surma. Polegi midagi teha, maailm ei jõua kõigi eest hoolitseda ja hoolida. Vanemad peavad hoolima-hoolitsema-võitlema. Need vanemad loobusid oma ja oma laste õnnesepaks olemise juurviljastumise kasuks. Kui lapsed midagi ei muuda, läheb nendega ka nii. Maailm ei tee siin midagi ära, maailm ju väga suurelt jaolt ka sellistest koosneb, kes ei suud isegi oma laste eest hoolitseda, veelvähem mingi kõrvalnarkari omade eest. Ega neist asja ei saa kunagi, äkki ongi nii looduses mõeldud, et nõrkade isendite järglased ellu ei jää.?
l
Lastest kahju!/ 6. jaanuar 2017 09:35
Narkomaanidest on mul aga täielik savi.Kui tean,et kavatseb surra ei kavatse kuidagi reageerida!

l
linnamees/ 6. jaanuar 2017 09:07
Ega Eestiski teisiti pole. Kibestunud ema peksab ja piinab lapsi. Samas süüdistab isa kõigis enda ja laste muredes. Kedagi, ei lastekaitset ega kohut, ei huvita. On küll võimalik ja sellises maailmas (riigis) me elame.
o
oh, / 6. jaanuar 2017 19:59
Hm - miks ema kibestunud on?
i
inimesed/ 6. jaanuar 2017 09:07
lihtsalt väsisid sotsiaalpoliitikast,mis sundis narko jaoks lapsi vorpima...
nagu meilgi targem poliitika oleks,mis soosib lõtvust ja hoolimatust oma rahva suhtes.
h
halloo, meil sama/ 6. jaanuar 2017 13:02
tehke 3 last ja iga kuu on 500.- olemas. ok. tehtud!
l
Liiga palju ebatäpsusi..../ 6. jaanuar 2017 09:03
...on selles artiklis. Näiteks tekkis küsimus, millal siis see väidetav vanaema seal korteri ukse taga käis ja kas tema ei kuulnud laste nuttu ? Kui aken oli avatud, pidanuks ka kohalikud politseinikud laste nuttu ja appihüüded mingil hetkel kuulma, kui korterist jaoskonnani vaid 200 M on ? Või pidanuks neil tekkima küsimus, miks aken ööpäevaringselt avatud püsib ? jne. jne. Selliste poolikute faktide avaldamise võiks üldse ära jätta.
e
6. jaanuar 2017 11:41
Elan Lātis. Kuulan Lāti raadiot. Vanaema elas tūtrega samas majas , ta oli āra sōitnud ja naabrinaist palunud, et see tema kassi sōōdaks ja ka tutre kassi eest hoolitseks. Uks oli lukus ja suhles lastega lābi avatud akna. Lapsed ūtlesid, et ema magab. Alles siis, kui vanaema tagasi sōitis hakati huvi tundma, et need isa - ema nii tihti magavad.
v
6. jaanuar 2017 11:48
vamaena käis ukse taga, kuna oli aastavahetusel ära, ning tagasijõudes tahtis tütrele külla minna. Kuna sisse ei saanud, pöördus politseisse. Mina ei suuda tuvastada vanaemapoolset eksimust või ükskõiksust. Kui nuttu ukse tagant kuuda polnud, siis järelikult nii vali see nutt ka olla ei saanud, et politseijaoskond selle ära kuulma pidi. Või kes oleks pidanud näiteks statistikat ja järelvalvet teostama, miks üks aken on rohkem lahti, kui ülejäänud majaaknad. Ei saa siin kedagi süüdistada.
k
6. jaanuar 2017 08:18
Kohutav. See ei ole võimalik. Kus me elame?
s
6. jaanuar 2017 10:08
See on vägagi võimalik ja midagi analoogset on ka siin juhtunud lapsega, vanade ja puuetega inimeste nälga, janusse või külma jäämine on veel sagedasem, neid isegi ei diagnoosita, sest see tooks krim asja väärkohtlemise pärast.
m
6. jaanuar 2017 11:13
m
Me elame ikka maal nimega Eesti./ 7. jaanuar 2017 20:44
e
6. jaanuar 2017 11:59
Euroopas muidugi. Roiskunud kapitalistmi varjuküljed.
m
Mõttetu liit/ 6. jaanuar 2017 14:35
Me elame ju selles ilusas Euroopa Liidus, kus elanike elatustasemes on väga suured erinevused!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee