Maailm

Lennureisija pärakust leiti 1,2 kilogrammi kulda (19)

Toimetas Aadu Hiietamm, 6. jaanuar 2017 04:00
Foto: Reuters / Scanpix
Bangladeshi pealinna Dhaka lennujaamas pidasid tollitöötajad kinni Malaisiast tulnud lennureisija, kelle pärakust leiti 12 kullakangi kogukaaluga 1,2 kilogrammi, vahendab BBC.

Pärakusse peidetud kuld avastati tänu röntgenile. Salakaubavedaja võeti vahi alla. See on viimasel aastal juba kolmas seesugune juhtum. Mullu 13. mail leiti lennureisija pärakust 600 grammi ja 17. oktoobril 800 grammi kulda.

Tolliametnike teatel avastavad nad lennujaamas regulaarselt salakaubavedajaid, kes üritavad kulda üle piiri tuua. Nii peeti mullu detsembris kinni kaks meest, kel oli kaasas vastavalt 2,8 kilogrammi ja 3,4 kilogrammi kulda.

Üks viimaste aastate suuremaid kullakoguseid avastati 2015. aasta märtsis Singapurist Dhakasse lennanud Põhja-Korea diplomaadil, kel oli kaasas 27 kilogrammi kulda.

Bangladeshi meedia andmetel on Dhaka lennujaama kaudu riiki tulev kuld mõeldud edasitoimetamiseks Indiasse. See riik on üks suuremaid kulla importijaid. Politsei sõnul saavad illegaalselt kulda Indiasse toimetavad kullerid tavaliselt ühe reisi eest 300 dollarit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee