Eesti uudised

Jäised tuuleiilid häirivad rongliiklust (20)

Marvel Riik, 5. jaanuar 2017, 13:02
Täis tuisanud raudtee pöörangud on sassi löönud Elroni sõidugraafiku .Foto: Eero Vabamägi/Ekspress Meedia
Rongiga liiklejad olid hommikul ebameeldiva üllatuse osalised, kui selgus, et rongid ei sõida. Öiste tuuleiilidega olid pöörangud raudteedel jäätunud ja lund täis tuisanud, takistades nii rongide liikumist. Rongid peaksid graafikus olema alates kella ühest.

Eile õhtul tugevnes märgatavalt tuul, mis puhus kohati suisa 23 m/s. Lisaks suurele külmatundele, põhjustas tuisk ebameeldivusi ka raudteedel. Nimelt olid tuuleiilid raudteede pöörangud, mis ronge teedel suunavad, lund täis tuisanud ja ära jäätanud. Probleem kasvas hommikusel tipptunnil niivõrd suureks, et Eesti Raudtee pidi lumekoristusfirmale appi saatma enda töötajad, et niigi hilinenud rongid saaksid liikuma hakata.

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuhi Liina Halliku sõnul on nüüdseks suurem puhastöö tehtud ning rongid peaksid alates kella ühest uuesti graafikus sõitma. „Olukord oli kõige hullem Balti jaamas, kus oli tuulekoridor,“ rääkis Hallik. Varahommikul ei saanud jaamast liikvele ükski rong. „Kõige rohkem hilines ühe tunni jagu Tartu rong, mis pidi Balti jaamast väljuma kell 8.13,“ märkis Hallik.

Balti jaamas vastutab lumekoristuse eest USS Security, kellele läksid hommikul appi raudtee enda töötajad, kui selgus, et lumekoristajatel jääb jõust puudu. Eesti Raudteel oli väljas kuni paarkümmend töötajat. Välja kutsuti ka need, kellel oli täna vaba päev. Puhastustöid tehti nii luudade, harjade kui puhuritega. „Balti jaamas on soojendusega pöörangud, mis väiksema lume korral toimivad hästi, tuisuga võivad aga jäätuda,“ täpsustas Hallik.

Eesti Raudtee esindaja sõnul oli probleeme kõikidel suundadel. „Pöörangutel on hästi oluline iga sentimeeter. Kui seal on kasvõi pool sentimeetrit jää- või lumekihti, siis pöörangud ei lukustu õigesse asendisse ning suur ja raske rong sellest üle ei sõida,“ selgitas Hallik.

Infot hilinemiste kohta leiab Elroni kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee