ASTUS TAGASI: Rein Järvelill astus vallavanema kohalt tagasi suuresti just seetõttu, et volikogu oli vastu Setu valla loomisele.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 5. jaanuar 2017 04:00
Kohalikud elanikud ei tea, kuhu neid sundliidetakse ja kas killustumise korral jääb omakultuur püsima.

Kohalikud elanikud ei tea, kuhu neid sundliidetakse ja kas killustumise korral jääb omakultuur püsima.

"Aasta lõpuni saanuksime ise oma saatuse üle otsustada, nüüd müüakse ja ostetakse meid nagu pärisorje!" on sisetülides vaevleva Meremäe valla rahvas vihane volikogu peale, kes sõdis vastu Setu suurvalla moodustamisele.

Aasta alguseks jättis haldusreformi käigus vabatahtlikult ühinemata 26 omavalitsust. Neid ootab nüüd sundliitmine.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (32)

6. jaanuar 2017 14:24
Paistab, et seto valla pooldajad on sügavalt nördinud selle üle, et kuut volikogu liiget ei ole õnnestunud ära osta. On rõõm kuulda, et on ka veel volikogusid, kus erinevalt mõeldakse ja julgetakse seda ka valijale näidata. Naljanumber on varest selles süüdistada, et Võru suunal suuremat potentsiaalI piirkonna arengus näeb kui seto suunal. Naerda tuleks hoopis neid setosid, kes 20-ne aastaga ei ole suutnud tõestada mitte setodele, et ka mitte setode maine edu sõltub ainult sõnast seto ja sellega kaasnevast ja kes ise nüüd mitte setodele valitsuselt ärategemist ootavad. Kui valitsus on valmis seda ullust tõesti läbi viima, siis andku aegsasti ka mitte setodele teada, et ta neid hätta ei jäta.
mani 6. jaanuar 2017 11:05
Luhamaal Põlvamaaga piiri ei ole, Meremäe on vahel.
mani 6. jaanuar 2017 11:09
Võrumaal Misso vallas Luhamaa külas on piiripunkt koos ametnike töökohtade, piirijärjekordade, ootealade, kohviku ja kavandatava tollilao ja vabatsooniga.
maani, maani, maani 6. jaanuar 2017 11:13
Noh, noh siis tulebki, siis tulebki Me emäe Põlvamaale veeretada .. :)
misso 6. jaanuar 2017 13:02
meremäe ja luhamaa vahel on vastseliina vald.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS