Eesti uudised

Lisatud vaimulik Peeter Kalduri kommentaar!

Vaimulik: Kas homode, pagulaste ja Brüsseli seaduste pärast võitlesid eestlased Vabadussõjas?

Gerly Mägi, Andra Nõlvak, 4. jaanuar 2017 16:36

390 KOMMENTAARI

k
Kalev/ 8. jaanuar 2017 15:05
AITÄH PEETER TÕELINE PEETRUS JUMAL KINNITAGU SIND
m
Mann/ 7. jaanuar 2017 18:46
Sirjele. Tundub, et minu vastus ei tulnud läbi. Teen uue katse. Kus sa näed pastori solvamist. Kui sa rahulikult oleksid lugenud oleksid mõistnud milles küsimus. Elukogenud ja tark pastori härra kindlasti mõistab et kiriku erinevaid väljaütlemised tekitavad küsimusi. Vaja oleks ilusti põhjendatult vastata ja arusaadavaks teha. Küllap mõistetakse. Teie kirjutis küll tarkusega ei hiilga. Selles on vaid kurjust ja viha ligemeste vastu. Laskusite väga madalale.
o
Otsene tõestus/ 7. jaanuar 2017 14:22
Tubli Peeter ja elagu ÕHTULEHT! Delfis ja postimehes ei saa tänapäeval oma isikliku arvamust avaldada(sobimattu teema) See vabadus sõda oligi kahjuks ühest orjusest teise minek,Vabadusest on asi kaugel.Rootsis on momendil juba 15 maa ala kuhu ploitsei kardab minna???; https://www.youtube.com/watch?v=OVLdBQlcXE0
a
arvamus/ 7. jaanuar 2017 13:14
samasooliste kooselust, see osa ehk oli liialt manitsev. kõne on asjakohane ja kellelgi pole midagi vinguda- koputas südametunnistusele. Enam ei ole sellise partei aeg Eestis, kus peaks olema kirikuõpetaja taldu lakkuv ja vait , et ei tembeldataks dissidendist hulluks
s
sirje/ 7. jaanuar 2017 01:04
Mann - Pühakiri kaitseb erinevusi. Erinevuseks on ka eestlased ja meie kultuur. Praegused Brüsseli käsud ja pagulaste sildi all toimuv inimkaubandus tegutseb aga erinevuste hävitamise nimel. Sina rumala ja harimatuna, pooldad praegu näiteks genotsiidi ja rassismi ning solvad Kaldurit, kes on kurjuse vastu julgenud välja astuda. Jumal on andnud igale rahvale oma territooriumi ning sellel territooritooriumil on igal rahval õigus elada ning seda maad kaitsta.
m
Mann Sirjele./ 7. jaanuar 2017 18:05
Miks selline pime viha. Loe ja kuula mida erinevad kirikutegelased pagulaste kaitseks räägivad ja nende siia toomist toetavad. Kui tähelepanelikumalt loed siis näed et oli küsimus mitte pastori halvustamine. See et ta ütles mida mõtles ja sellega meediat rabas oli väga julge. Aga sina oled küll väga, väga kuri inimene.
h
Hooliw/ 6. jaanuar 2017 18:50
Pole seal süürias suurt sõda midagi. Ameeriklased ise tekitavad sõjalist segadust. Süürias käib tumeda rahva koolitamine, kel pole kodu ega usku, et nad tuleksid siia valget rassi tumedaks sugutama. Pole rikastele vaja mõtlevat ja tarka valget inimest, kõik peab olema üks tume ori. Need noored tugevad mehed peaksid oma kodumaad kaitsma. Nad pole mingid sõjapõgenikud vaid väljaõpetatud kurjategijad. Kõigil nutitelefonid kõrvas. Kust nad said, kellega on ühenduses.. jne. Kõik puha pettus..
m
Mann/ 6. jaanuar 2017 15:59
Kuidagi arusaamatu on see väljaütlemine pastori poolt. Eesti kirik on kogu aeg toetanud pagulaspoliitikat ja rõhunud avarale ligemesekäsitlusele. Pühakiri ütleb, et erinevusi tuleb taluda või aktsepteerida jne jne ja nüüd siis niiviisi , et kas jne...Pikemalt teab igaüks ise paremini.
v
6. jaanuar 2017 18:41
Väga õige lähenemine on tollel pastoril, saad aru, kui vaatad allolevat linki.
https://www.youtube.com/watch?v=u3M7f9hr0vw
s
sirje/ 7. jaanuar 2017 00:43
Mann
Pühakiri ütleb, et erinevusi tuleb akptseteerida - see tähendab, et igal rahval on õigus elada OMAL territooriumil, mille Jumal on neile andnud. Igal rahvusel on õigus olla erinev, omada erinevat keelt ja kultuuri, mis JUMAL on neile andnud. Igal rahvusel ja inimesel on vaba tahe. Selle on andnud meile Jumal. Praegusel juhul toimub maailmas pagulaspoliitika varjus inimkaubanduse abil erinevuste hävitamine, ehk genotsiid. Mann - mitu aastat Sa koolis oled käinud? Kas Sa ISE ikka saad aru, et toetad praegu rassismi, ehk teiste sõnadega oled pühakirja vastu. Seega oled sina, Mann, Saatana, ehk Kurjuse ja fashismi pooldaja. Mann, Sa räägid erinevuste talumisest, kuid samal ajal soovid erinevused hävitada?
e
ert/ 6. jaanuar 2017 14:20
Sirvisin netipiiblit, kuna mul omal religioosset kirjandust pole ja sattusin sellisele tekstile nagu Ezra 9 ja 10:
https://www.piibel.net/#q=Esr%209
Sealt tuleb välja et juba paar tuhat aastat tagasi tajus üks rahvas, et vere segamine on ohuks rahvuse püsimisele nig mis selle vältimiseks teha tuleb. Praegu on juudid maailmas suuremate ventiilide küljes ja ei saa öelda, et vere segamise puudumine nende raha tegemise võimele oleks kahjulikult mõjunud.

v
Vanaisa Piigo/ 6. jaanuar 2017 12:22
See kirikuõpetaja on ikka täielik tont. Sellepärast seda vabadussõda peetigi, et meie saaksime vabalt valida kellele me tagant anname jne, ilma et keegi meile ettekirjutusi teeks.
k
6. jaanuar 2017 12:42
kas kitsekultus on moodi läinud ?
l
lissu/ 6. jaanuar 2017 14:00
Vanaisa Piigo
Vabaduss6da peeti seet6ttu, et sinusugused rassistlikud brysseli ja puutini tondid ei saaks rahva yle v6imust. Minu vanaisa v6itles sinusuguste VASTU!
e
e. / 6. jaanuar 2017 12:09
Puht rutiinist teeb valitsev võim Vabadussõjaga seotud rituaale täna veel kaasa. Aga mingist punktist alates muutub kontrast Brüsseli orjuse ja Vabadussõja olemusega nii suureks, et see mäng lõpeb nagu presidendi kirikuskäiminegi. ET võimu valelikkuse kontrast kerkis esile just vaimuliku kõnest, oli paratamatus, sest kristlase püha kohus ongi kõnelda tõtt. Iseküsimus, kas maapealne õigusriik on kristluse ülim eesmärk. Ei hakanud ju Jeesuski juutidele maist paradiisi looma. Isegi ei vaielnud roomlastega sel teemal. Maiste võimurite põhihäda on, et nad ei suuda isegi endaloodud pseudodemokraatiat loogiliselt esitleda. 'Valgustatud humanismi' mask on alatasa ripakil ning inimlik ahnus, rumalus ja ülbus paistab selle tagant välja.
t
Triin/ 6. jaanuar 2017 11:01
Eile küsitles TV-3,s 7 Uudistes Yana Toom,i Mart Mardisalu---õhetades püüdlikusest ja meeldimistahtest. Putini käsutäitja Toom,aga noogutas saba liputavale kutsale armulikult ja üleolevalt.Vot nii kaugele oleme siis jõudnud ja Toom teebki õiget asja---aitab igati Venemaad,ühest pisikesest Eestist ta marsib lihtsalt üle,tema jaoks on see lihtsalt territoorium,mis eklikult on Venemaast eraldunud,aga küll me ta tagasi tirima,eriti kui on varnast võtta armetud mardisalud.
v
Võitlesid küll..../ 6. jaanuar 2017 10:14
...aga siis nad seda veel lihtsalt ei teadnud
n
Nad / 6. jaanuar 2017 12:35
vôitlesid vabaduse eest ja vallad kogusid raha, et püstitada mälestusmärke vabadusvôitlejatele. Need vanaisad ja vanaemad rajasid talud, istutasid ôunaaedu, kasvatasid järglasi ja nad ei küsinud endalt, kas nad tegid ôigesti - nad lihtsalt tegid seda. Ja see oli esimene asi, mille kallale mindi ja hävitati. Meie kohus on endale küsimusi esitada. Mälestusmärgid on suuremas osas taastatud.
h
hea kõne/ 6. jaanuar 2017 05:42
sest poliithomod on kõvasti närvis.
v
Väga hea kõne/ 5. jaanuar 2017 23:35
Räägib sellest, millest mina mõtlen.
r
rr56/ 24. jaanuar 2017 13:07
s
sirje/ 5. jaanuar 2017 23:20
Nii nagu Kaldurit, nii tänan ka Õhtulehte. Õhtuleht on üks vähestest väljaannetest, mis veel tarkade ja julgete inimeste väljaütlemisi avaldada julgeb. Isegi, kui need on ÕL omapoolse töötlusega, on need siiski avaldatud. Suurem osa meie meediaväljaannetest elab juba ammu stalinismis.

s
sir/ 5. jaanuar 2017 23:12
asd
õp. Kalduril on olnud mitu insulti, sellest ka niisugune kõne. Ometigi on Kalduris rohkem ausust, julgust ja tugevust, kui nii mõnelgi siinsel füüsiliselt tervel kommentaatoril. Sellega, et asd ja nii mõni teinegi insuldi läbi elanud inimest mõnitas, sellega tõmbasite endale ka vastavad tagajärjed kaela. Mitte ükski sõna, mõte ega tegu pole tagajärgedeta. KÕIGE eest tuleb vastutada. asd - Sina juba vastutadki. vaata hoolega, mis sinuga toimub... Kaldur oli julge mees ka nõuka ajal. Kaldur on alati aus ja sirgeselgne olnud!
t
tasuja/ 5. jaanuar 2017 22:03
eile vaatasin starmani ühelt kanalilt dok.filmi, mis jäädavalt muutis minu suhtumist nii nimetatud süüria pagulastesse. tuleb välja. et hispaanias ja prantsusmaal on juba piirkondi kus kohalikud koliva mujale elama, et säästa oma perekonda islamiäärmuslastepoolt mõnitamisest. rajatised mis kunagi olid mõeldud härjavõitluseks, tehakse ilma kohaliku omavalitsuse loata moseedeks. koolid kus kohalikud enne õppisid meenutavad rohkem nagu lahinguvälju.... vägistamised ja tapmised on igapäevased nähtused, kuigi paar aastat tagasi olid need sündmused haruldused....
n
Nii/ 6. jaanuar 2017 20:26
on ka Rootsis. Koolides laotatakse palvevaipasid saalidesse. Muslimitest õpilastele ei tohi ühtki paha sõna öelda, kui nad rusikatega uusi näomaastikke tekitavad. Töötajad vallandatakse, kool maksab suuri kahjutasusid. Absurdne, ka Kafka oleks imponeeritud. Mis maailmas me elame? Kas me oleme sattunud õudusunenäkku, mille on tinginud massipsühhoos?
s
sirje/ 5. jaanuar 2017 21:37
Tubli Peeter! Tänan Sind! Olen uhke Su üle. Julged ja tublid mehed pole veel kadunud.
j
juss/ 5. jaanuar 2017 16:41
Pastororil on õigus.Me täidame ainult teiste käske ja juhtniite.
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:31
k
katoliku vaimulik/ 5. jaanuar 2017 16:35
võitlesime selle nimel, et lapsi nautida ja kirikust lõbumaja teha.
õ
Õige/ 5. jaanuar 2017 10:56
Väga õige jutt. Pole mingi tolerantsus kui aksepteerida ebanormaalseid "asju". Põhimõtteliselt "vaimu haigeid" inimesi. Mis see tulevik siis on? Naljakas on see et katsu aint tõtt rääkida ja oled riigivaenlase tasemel. Ma olen kindel et vaene pastor nüüd on eemale tõugatud kõigist projektidest aint selle kõne pärast.
ü
5. jaanuar 2017 12:17
ühes heas kirjatükis oli kirjutatud, et jumalale on alati lähemal see, kes tõtt räägib. mitte see, kes kiibitsevalt kujusid kummardab.
s
sina muidugi/ 5. jaanuar 2017 16:34
saadaks vaimuhaiged inimesed sinna, kuhu Hitlergi? No ei ole nats?
n
No tead/ 5. jaanuar 2017 16:56
sinu Brüssel siin promob eutanaasiat lastele, miks siis mitte ka vaimuhaigetele. No piinlevad ju vaesekesed.
j
jaan/ 5. jaanuar 2017 09:53
Huvitav mina tegin tol päeval terve päev väljas tööd ja neil ei lubanud ilmastikuolud lõualaata pidada väljas....nii karmid ilmaolud olid lausa ,et oleks võinud mokk krampi kiskuda.
m
Mnjah/ 5. jaanuar 2017 09:39
Aga nii see oligi.
Vabadussõjas ei võideldud vasakäärmuslike ideede eest. Need olid vastaspoolele omased. Punasel Venemaal eksperimenteeriti nii sugude kaotamise kui perekonna likvideerimisega, nii seksuaalperverssustega kui uue inimese kujundamisega. Lugege 1920-te kohta käivaid ajalooraamatuid ja näete sama, mida Rootsis praegu. See kõik on juba olnud.
Muide, külaühiskonnas homoseksuaalsust ei esinenud.
Kõike muud oli, seda ei olnud.
m
Miks psüühika on ära pööranud/ 5. jaanuar 2017 10:21
Külaühiskonnas ei tarbitud GMO jm rämpstoitu.
k
kunksmoor/ 5. jaanuar 2017 10:33
kohe vene aja alguses hakati vilja puhtima ürimürgise TT pulbriga. Või oli DD aga minu vanama töötas seal ja vandus.
Ma ei imesta vähjahaigete plahvatusliku arvu kasvu- see kuulutati mürgiseks ja keelati.
Tänapäeval ei tehta suuri kontrolle, rahakott maksab ja toode läheb käiku.
K
./ 5. jaanuar 2017 12:00
Külaühiskonnas oli see eest sodoomia, ja kohe väga levinud.
Samamoodi võiks lugeda Eestis kehtinud seadusandluse ja selle rakendamise ajalugu.
Kusjuures loomapilastajaid on olnud lausa läbi terve ajaloo.
l
lia/ 5. jaanuar 2017 17:07
Kuskohas see levinud oli? Meie vanavanemate külas kohe kindlasti mitte. Kui kommija sm. on ise vastavat tegevust harrastanud, ei tasu kohe hakata teisi süüdistama.
Mingi aeg oli näiteks Rootsis ka selline lugu, et vastavalt tegevuselt tabatud noormeestel löödi pea maha. Kristlased olid ikka jube pahad.

n
Nimekiri/ 5. jaanuar 2017 09:36
Ainuke pastor, kes on julgenud öelda tõtt. Kas ma saame siis öelda, et kirik ja riik on lahutatud?
t
TE/ 5. jaanuar 2017 13:16
Vaevalt ta ainuke on. Aga jah, on olnud ka selliseid, kelle jaoks on vabamüürlus ja homoabielud olulisemad.
s
Sovettidele/ 5. jaanuar 2017 14:26
Tehke ükskord omale selgeks, et Riik ja kirik olid lahutatud NSVL konstitutsioonis. EV Põhiseaduses seda ei ole!
õ
õige ka/ 5. jaanuar 2017 09:00
m
Modimode/ 5. jaanuar 2017 08:15
Huvitav, et kadunud on valitsust, reformareid ja massoonlust puudutavad arvukad kommentaarid?
m
Mod1/ 5. jaanuar 2017 10:43
Tabuteemad on ka need, mis puudutavad pankasid?
E
//// 5. jaanuar 2017 08:07
Ei usu, ühes paadis on nad kõik.
j
Jumala/ 5. jaanuar 2017 07:35
r
Radist/ 5. jaanuar 2017 05:47
Teisipäeval mälestati Jõhvis Vabadussõjas langenuid. Gerly Mägi ja Andra Nõlvak Õhtulehest annavad sellele omapoolse rõhu: Teisipäeval mälestati Jõhvis Vabadussõjas langenuid, pange nüüd kirjapilti tähele - TRADITSIOONILISELT SÕNAVÕTTUDEGA. Õhtulehele selgitab seejärel keegi oma seisukohta. Õhtulehele? Miks mitte juba Kapole?
m
5. jaanuar 2017 06:11
Miks tuleks seksi ajaks kindlasti muusika mängima panna? (6)
Õhtuleht.ee, 3. jaanuar 2017, 15:58
k
keelemees/ 5. jaanuar 2017 06:38
Vähegi kooliskäinu kirjutaks seksi aja asemel "seksimise aeg".
m
mis aeg/ 5. jaanuar 2017 16:47
see siis on, tean naiselt nõuda?
r
Radist/ 5. jaanuar 2017 01:16
Minu vanaema polnud paduusklik, kuid rõhutas, et sai lugemise selgeks tänu piiblile. Võibolla sellest tekkiski mu huvi Rex Stouthi krimiromaanide vastu. Lugesin gooti kirja võrdselt ladinaga juba enne kooliminekut.
k
kunksmoor/ 5. jaanuar 2017 10:38
vanasti oli raamatuid vähe ja siis oli piibel lugemiseks. 1898-1910
Aga maalikunsti oli rohkem, ka oreleid.
Hiiglama põnev ajaloo raamat.
10 käsku on meie politseil iga päev süüs- ära varasta ära tapa, ära himusta võõrsast vara.. jne.. aga vanasõnad on Saalomoni tarkuseraamatu osast. vot.
p
Pastorile/ 5. jaanuar 2017 00:41
Kuule pastor, ole nüüd ikka Jumalamees ja ürita Kristuse moodi mõelda! Mis need homod praegu asjasse puutuvad? Kindla peale võitlesid Vabadussõjas ka mõningad homod, eks neid ole aegade algusest olnud. Kuda sa, kulla pastor, nii inimvihkajalik oled? Selline pastor ei vääri oma ametit, ptüi!
x
xsh/ 6. jaanuar 2017 02:12
kle ped! ära kraaksu siin

k
4. jaanuar 2017 23:59
kiriku ja riigi tüli tõstab tuure! Aga julge pastor, eks vanus annab julgust, mis sul ikka enam kaotada on. Muidugi võib sellises lühikeses sõnavõtus ja nii erandlikus olukorras juhtuda, et ei väljenduta põhjalikumalt ja tekib väike ebakõla. On vaja taunida mitte niivõrd homoseksuaalsust kui nähtust, vaid homoseksuaalsuse propagandat ja homoabielu pressingut kui kuritegelikku poliitikat, aga sõnum ikka täiesti õige
e
Eksid poja!/ 5. jaanuar 2017 05:42
Need vanad mehed on kogu elu sirge seljaga läbi käinud,polnud pastori amet nöuka ajal just mee lakkumine! Pole need mehed koogutanud vööraste vöimurite ees ,kusjuures nooremad teevad hoolega seda ka kodumaiste "isandate" ees täna! Kes sinumeelest siis homopropagandga tegeleb kui mitte homod ise,et sa neid kahte nagu lahutada yritad? See tähendaks siis seda,et nagu homod seda kooselu seadust ei tahagi aga no näed,propagandistid suruvad seda vägisi peale! Kas nii? homopropaganda on nagu kommude propaganda nöuka ajal,köik asjad ,raadiost -lennukini ,olid leiutanud vaesed talupojad,neil lihtsalt polnud ressurssi,et oma leiutis valmis ehitada! Tagasihoidlikult mainid,et homod vöitlesid ilmselt ka Vabadussöjas aga sama ilmselt vöitlesid nad ka vastasrindel,no-ja siis? Kas see tähendab nyyd,et homopropagandal peab olema roheline tee lasteaedadesse ja koolidesse?
n
no noh,/ 5. jaanuar 2017 16:49
oli ju nende seas isegi KGB agente.
2
23:59/ 5. jaanuar 2017 08:52
Kõik ei ole lihtsalt müüdavad ja libekeelsed ning sisalike silmadega.
u
usuhullud/ 6. jaanuar 2017 18:05
ongi vaimust vaesed, kui arvavad, et propaganda mõjul hakkavad heterod homodeks :).
u
Unsip täna AKs/ 4. jaanuar 2017 23:47
Rääkis mõõdaminnes, et hakatakse enne valimisi sotsiaalmeediat piirama isegi Facebookile pidi piirang tulema, et inimesed ei saaks alternatiivsetest allikatest tõde kuulda. Unsipi sõnul pidi ainus tõde kostuma AKst. Mis Te sellest arvate... Andrus Ansipi sõnul tuleb valimiste eel märksa tõsisemalt hakata tegelema küberturvalisusega, et piirata valeinfo levikut. Ka selle artikli peakangelase jutt on Unsipi arvates valeinfo levitamine.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/b0ffc658-9be2-4701-ab27-eac053e53959/ansipi-sonul-tuleb-euroopa-val...
ä
Ähh/ 5. jaanuar 2017 05:56
Kes seda Ansipit ei tunneks ? Vana elab ikka oma üleeilses päevas, fooliumimüts kõrvuni peas, nii ei märka ega kuule, et maailm on 100 aasta võrra edasi nihkunud, ei ole enam 1 parteid, ei ole enam 1 ja ainuõiget arvamust.
Reptiil polegi selle 2 aasta jooksul endale selgeks suutnud teha interneti võimalusi mööda minna neist käskijatest ja poojatest?
h
Hiid-Halonen/ 5. jaanuar 2017 08:02
l
loomulikult/ 5. jaanuar 2017 16:52
Helme ajab seal oma perepartei asja aktiivselt, samas mõistab teiste parteide sama asja ajajaid hukka. Eks ullikesi tuleb ju püüda, et piruka juurde pääseda :). Aga loomulikult ullikesed ise sellest aru ei saa, muidu ju ei läheks õnge.
a
Antsik/ 4. jaanuar 2017 23:21
Aga naabrimehel suri kass ära!!!
V
???/ 4. jaanuar 2017 22:48
Vahest tuleks nüüd ka vabadussõja ajalugu veel kord ümber hinnata? Praegustest euroväärtustest lähtudes. Kuulutada näiteks rahvusriigist rääkinud poliitikud Päts, Tõnisson. Vilms,Konik ja veel mõned tagurlikeks vihakõnelejateks. Ning vabadussõja kangelased. Laidoner, Tõnisson. Põdder, Kuperjanov, Parts, Pitka, Soots. Larka, Lill. Puskar, Hunt ja teised teenekad komandörid, kes seda ideed ja aadet jõuga ellu viisid, olid sel juhul tagurlased ning eelarvamuste küüsis olevad inimesed. Ninglõimumise asemel oma relva sisse tunginud punaste asiaatide vastu tõstes lausarassistid.
s
Selle loo autror/ 4. jaanuar 2017 23:52
Lasi miilitsal Tartus koertega laiali ajada sinimustvalgeid lippe lehvitanud rahva. Hiljem võitis ta, et oli ämma kapi taga kui koerad süütuid puresid. Selle sama kapi taga, kust tulid 10 miljonid refi annetusteks ja mida KOPA ei uuri.
Unsipi sõnul tuleb Euroopa suurriikide valimiste eel märksa tõsisemalt hakata tegelema küberturvalisusega, et piirata valeinfo levikut.
Unsip ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tegemist pole kerge ülesandega, kuid suured platvormid nagu Facebook kavandavad libauudiste märgistamist.
Valitsusel on strateegilise kommunikatsiooniga tegelev üksus olemas," lisas ta.
Kas see üksus on KOPA, kelle palku sellest aastast suurendati, et lojaalsust osta.
http://uudised.err.ee/v/valismaa/b0ffc658-9be2-4701-ab27-eac053e53959/ansipi-sonul-tuleb-euroopa-val...
t
TE/ 5. jaanuar 2017 13:20
Kuidas sai EKP Tartu RAJOONIkomitee töötaja kamandada koeri Tartu LINNAS? Aga ega sinusugused ei saagi midagi aru ENSV-st ja tolleaegsest haldusjaotusest, vaid korrutavad ainult mingeid kommentaariumist loetud lugusid papagoi tasemel järele.
t
to TE/ 6. jaanuar 2017 00:51
Keegi levitab tagantjärgi kuulujutte. Olin tookord ise Tartus, kaugõppeüliõpilasena eksamisessil. Tuleb tunnistada, et enamik meie omadest, juurakatest, lõid tookord põnnama ja istusid hoopiski ühikas, et mitte jama ja ülikoolist sulge sappa saada. Mina siiski läksin tookord välja ja nägin seda kõike kohapeal. Jah olid ohtrad erijõud kohal. Olid veekahurid (see seisis raamatukogu kõrval),Olid kilpidega mehed, olid koerad rihma otsas. Kuid käiku neid siisi ei lastud. Lugu piirdus vaid hirmutamisega, psühholoogilise survega. Kui ma üritasin ahelikust läbi hiilida, siis rabas mingi miilitsamajor mul oma poistega turjast kinni. Kuid minema mind ei viidud, pärast sõnade pealelugemist lasti mind lahti ja näidati tee kätte, vastassuunda muidugi. Et kao siit.
f
fd/ 4. jaanuar 2017 22:33
Kahtlemata võitlesid Vabadussõjas teiste hulgas ka Eesti homod, pagulased Venemaalt ja seda kõike Entente s.t. lääneliitlaste seaduse järgi.
n
No kuidas saa aru eisaa/ 5. jaanuar 2017 16:59
kõik eeftlafed on aina tahtnud ainult preffe panna!
j
JUHAN/ 4. jaanuar 2017 22:30
Pastor Kalduril on selgroogu välja öelda seda, millest paljud karjääri silmas pidades parem vaikivad. Muuse, Kaldur oli ka see ainus EELK pastoritest, kellel oli julgust mõne aja eest odinlaste lippu sisse pühitseda. Teised hiilisid kõrvale. Ja kui tolerantsed kirikupead talle kaikaid kodarasse lõid ning keelasid seda kirikus teha, siis pühitses ta lippu kultuurimajas. Mehel on julgust ning selgroogu!
M
!/ 4. jaanuar 2017 22:57
Mis on karjääriredelit silmas pidades väga paha muidugi. Sest Brüsseli juhendite, direktiivide, Merkeli algatuste, väidetavate Euroopalike väärtuste, ookeanitaguse homoidealiseerimise, kontrollimatu pagulasvoolu ning muu taolise ees tuleb ju püüdlikult oma selga küürutada. Ning mida paremini selgroog siis paindub, seda parem on. Kangeks jäänud ja lubjastunud ristluudega lubjakatel on seda muidugi väga rask teha. Eriti kui ka seniilsuse tõttu uusimad progressiivsed euroideaalid enam pähe ei mahu.
õ
Õigemees/ 4. jaanuar 2017 23:10
Peaks seda pastorit ülendama mõne vabamüürlasest kirikutegelae asemele!
k
kulle Juhan/ 5. jaanuar 2017 00:44
Ja mis punt see "Odinlased" siis tegelikult oli? Kamp pätte, ha-ha-haa... hea julgustükk koos selgrooga ikka küll.
K
!/ 5. jaanuar 2017 00:57
Kellele pätid, kellele mitte. Tolerantidest trollid kummardavad muidugi saabuvate mustade professorite, arstide ning inseneride ees maani. Selliste, kes mullu Ungaris ei osanud rongis vetsugi kasutada ning lasksid põrandale. Või kes Kölnis naisi kabistavad või Berliinis autoga surmaõitu rallitavad.
b
Berliinis/ 5. jaanuar 2017 21:59
tapeti poolakast autojuht, kelle käest see masin enne rööviti. Poolakas hakkas vastu, mistõttu ta tapetigi. Poolas olid tohutud meeleavaldused seetõttu. Kas meie meedia seda üldse kajastas?
n
nii/ 8. jaanuar 2017 01:09
õilsad islamistid tungivad maid hõivama, aga kaitsjad on "kamp pätte".
Venelased ja nende tallalakkujad ütlesid sama, kui eestlased hakksaid Kaitseliitu moodustama
e
eh/ 5. jaanuar 2017 12:00
sellesama pastor Kalduri lihane päikesepoju on aga kuulsust kogunud vanurile kätega kallale mineku ja niisama ülbitsemisega (temale lihtsalt on rohkem lubatud, muuseas ka sõnavara osas). Guugeldage!
t
TE/ 5. jaanuar 2017 13:22
Nii see on. Mis te ikka miinustate.
g
5. jaanuar 2017 20:24
guugelda ise oma lollusi.
a
ah/ 5. jaanuar 2017 22:01
mis see siia praegu puutub? kas OMA suguvõsa oled üle kontrollinud enne siia kirjutamist? oled sa kindel, et SINU suguvõsas mingeid pätte või vaimuhaigeid ei esine?
k
kilu/ 5. jaanuar 2017 15:03
Võimuritele ta ilmselt ei meeldigi, aga võimurite maailm on madal ja nõrk, püsib ainult vägivallal. Jääda iseendaks annab tõelise jõu.
a
asd/ 4. jaanuar 2017 22:30
Ei pea logopeed olema, et kuulda, et 95% tõenäosusega oli kõnepidaja kõne pidamise ajal purjus ja keel korralikult pehme. Siis tulevad ka geniaalsed mõttekäigud.
o
on/ 4. jaanuar 2017 22:41
nii, et kui selline vana oleks purjus, siis poleks ta enam püsti, vähemasti kõiguks korralikult...vana rääkis tõtt, mida tolerastid ei taha kuulata.
k
4. jaanuar 2017 22:51
Kas on raske aru saada, et tema kõne on juba nooruseajast olnud selline ja ta ei ole purjus, vaid ta põristab kergelt r tähte.
t
to asd/ 5. jaanuar 2017 00:16
Ei pea olema perfektse artikulatsiooniga, et õiget juttu rääkida.
t
to asd/ 5. jaanuar 2017 08:32
Ära topi oma diagnoose igale poole. Ma tean seda inimest noorest peast ja tal ongi selline kõne.
j
järelikult/ 5. jaanuar 2017 17:00
ei ole normaalne, nagu homodki, miks ta siis omasuguseid hukka mõistab?
s
Soolapuhujad vaikigu/ 5. jaanuar 2017 15:44
Logopeed kannatab professionaalse kretinismi all. Iga inimese kõnel on oma isikupära. Varem polnud mingeid logipeede ja - oh ilmet! - kogu inimkond on õppinud rääkima!
Kas Lauri Leesi on ka pidevalt purjus? Kas nüüdsest tuvastavad logopeedid joovet? Laimamine on karistatav, muide.
h
homodel/ 5. jaanuar 2017 17:02
on ju ka oma isikupära. Vihakõned on ka karistatavad.
h
hea tuju terveks päevaks :)/ 4. jaanuar 2017 22:21
Selle jumalamehe sõnavõtt ületab meelelahutuslikkuselt isegi dr Vassiljevi kõnetunnid "kesktelevisioonis". Palun veel!
T
!/ 4. jaanuar 2017 22:30
Tolerantide trollid kah juba jaol!
r
RS/ 6. jaanuar 2017 08:36
Vaevalt,et sul hea tuju on,tolerast.

p
Palki oma silmas ei näe/ 4. jaanuar 2017 22:09
Vaevalt vabadusvõitlejad aimas, et eestlased 2017-ks on ennast juba Soomele maha müünud.
m
Muumi/ 4. jaanuar 2017 23:30
Kahtlemata ja seega milisest eesti armastusest võib olla juttu
j
Juku/ 4. jaanuar 2017 22:09
Kuidas eestlased põlise Venemaa Petseri endale said )koos sealsete venelastega)?
o
on/ 4. jaanuar 2017 22:39
teada faktid, et said võideldes ja kui oldi pihkvas väljas juba , tuli käsk, et sisse mitte minna, olid tol ajal kõvad mehed küll aga praegu tulevad igasugused oma maa reeturid pudrumägesid otsima ja õiglust nõudma...nad ei tee tööd,ei otsigi tööd ja Rootsi riik on nendega hädas kui mustlane mädas.
e
Ehee/ 4. jaanuar 2017 23:34
Ega eestlane rumal ei ole, et ta head vene naised ära annab - parem annab eesti naised venelastele
j
järeldus/ 4. jaanuar 2017 22:03
EESTI RIIGIS ON NAELAPEA PIHTA TULEVAD VÄLJENDID ERANDITULT EMOTSIONAALSETEKS TUNNISTATUD. Vaimuliku seisukohtade kritiseerimisel on halvustatud Eesti Vabadussõda, mis osalt tänastele ideoloogidele pole enam püha, vaid selleks on nende enda kodukootud patriotism
t
Tiit/ 4. jaanuar 2017 21:48
Ei euroopa liidule, eesti peab jälle saama vabaks ja sõltumatuks.
j
4. jaanuar 2017 22:00
Jälle!? Kuna ta viimati oli vaba?
a
ah et 1991, nu nu/ 4. jaanuar 2017 23:32
k
5. jaanuar 2017 00:06
koomikute järelkasv tegutseb.
t
tööjõud/ 4. jaanuar 2017 22:11
Suurepärane idee, Soome kohe saab eestlastest vabaks.
n
Noh selge/ 4. jaanuar 2017 23:33
Ah soo, selline siis oli vabadusvõitlejate eesmärk-soomlaste kõhtude täitmine
e
Eestlane / 4. jaanuar 2017 21:47
Elu on nii hulluks läinu,et ei tea enam kelle mune imeda
e
Eks/ 4. jaanuar 2017 21:22
õpetaja peab näo ja mõtetega koguduse poole olema, respekt!
s
saarlane / 4. jaanuar 2017 21:15
MIKS TEKITAS SELLINE SÕNAVÕTT PAHAMEELT. KUI RÄÄGITAKSE ÕIGET JUTTU . MÜTS MAHA SELLE MEHE EES. RAHVAS MÕTELGE TEMA SÕNADE ÜLE.
m
Mida sa karju/ 4. jaanuar 2017 22:02
Pahameel, sest tema ametivennad lõbutsevad kooripoistega ja istuvad rahahunniku otsas, Vatikaan on kullaga üleuputatud, sajandite väeltel kogutud kraam.
a
adventist/ 4. jaanuar 2017 21:11
V.Nõmmik seal Jõvis uues adventkirikus peab ka seletama kirikulistele sallivuse hullumeelsusest,selline poliitika on hukatuslik põlisrahvale ja väga kaval ja alatu.
Ivo Käsk peab ka olema põlisrahva poolt,aga mitte islamisaatorite leeris.

r
R/ 4. jaanuar 2017 21:05
Oskaks Eesti valitsus ka nii otsekohene olla siis ehk muutuks midagi paremaks ka EESTLASTE jaoks EESTIMAAL
j
junts/ 4. jaanuar 2017 21:51
paraku aga meie valitsus sellele tasemele ei küündi
s
4. jaanuar 2017 22:03
St sinu sugulased, tuttavad, koolikaaslased ei küündi. Eks proovi nüüd ise.
2
22:03 miinustele/ 4. jaanuar 2017 23:36
Miks te ei taha juntsi oma eesvedajaks?
j
junts/ 5. jaanuar 2017 00:02
ok, võtan ohjad üle, palju mulle hääli tuleb ka??
n
4. jaanuar 2017 21:02
nõulogude tsensuur polnud ka nii hull kui see siiin
t
tulevane EKRE valija/ 4. jaanuar 2017 20:55
Eesti kvoot on null, valimistel näeme, juba kohalikel valimistel!
s
4. jaanuar 2017 22:19
sa võid vaadata ja näed vaid seda mida e valimine sulle näitab!
g
G/ 4. jaanuar 2017 20:54
t
Triin/ 4. jaanuar 2017 20:51
Austus vaimulikule! Eks pahameeletorm tõuseb alati,kui keegi valusat tõde valjusti välja ütleb.Meie esivanemad,kes surid selle nime,et meil oleks oma riik,pööravad end hauas ringi ja vaatavad õudusega seda hävitustööd,mis 25 aastaga kommunistid,tolerastid ja neile pugejad-kaasajooksikud siin korda on saatnud.Iseseisvast unistuse riigist on järgi ainult fassaad,millel pole ei sisu ei vormi.Meid "juhivad" oma rahanutsukest vastu rinda suruvad ja hoolega koogutavad politikaanid,mitte Põhiseadust täitvad tõelised rahva teenrid. Need armetud ametnikud ei hooli ei Põhiseadusest,ei kirjutatud ja kirjutamata seadustest,mis teeks ühest riigist riigi,mitte ida ja lääne ripatsi ja need armetukesed koogutavad ju mõlemale ,piiludes silmanurgast,kas ikka paitav käsi sirutub nende "riigimeeste" poole,kui nad kõigest hingest ja püüdlikult käske täidavad ja võtavad nii pagulasi,kui jätkavad venestamist (eks varsti on kuulda,mis tehakse järgmisena venekeelseks,et "vabastajatele" ikka meeldida.
h
hingega ja hingetud/ 4. jaanuar 2017 21:01
Nende kohta, kes tõe otse välja ütlevad, kipuvad mõned tolerastid ütlema et neil olevat okas südames.:)
ä
ära sa ütle/ 4. jaanuar 2017 21:03
Mitmedki aadelkonnast elavad täna päris kenasti . Isegi Tunne ja Arnold oletav just sellist riiki tahtnud.
t
Tõde on üks. ütleb Soomes elav eestlane/ 4. jaanuar 2017 22:06
Kui eestlased on maad ei armasta, pika pidu pole oodata. Isegi kauges Austraalias eestlasi juba 10 000, kuhu veel. Rotid jooksevad minema ja veel näitavad hambaid,irw
t
to Triin/ 4. jaanuar 2017 22:13
Vähem koogutamist kiriku ees.Miks austus? Miks austus inimese vastu kes tuleb oma viha levitama. Pa.. liiga vähe on kõikjal või? Poliitikutest ma ei räägi üldse, muidugi täielik jama , aga jama on seda ka sukuda ja poliitikutele loota naiivne. Sealt pole ka midagi oodata keskendun sellele et ühtegi poliitikute poolt antud otsust ja lubadust ei usu ja aega sinna ei kuluta ja nii säästan närve. Vaimulik ei saa sellises olukorras sõna võtta, proovigu parem tõsises mures olevaid inimesi aidata, kui suudab. See oleks rohkem vaimuliku asi kui oma viha avalikult levitada ja joobunu kombel. Selline vaimulik ei ole enam tõsiselt võetav seda saab kõike teha teisiti, aga kui sooviti nimme teha selliseid avaldusi siis on see poliitika. Näiteks usun et isegi Soome meedia naudib taolist jama jälle 100%, kui Eesti vaimulik avalikult närvi läheb ja sedasi kujuneb välja meie naabritele arvamus meist. Kõike pannakse tähele. Muide meie esiisade usk oli maausk ajal kui eestlane oli vaba. Maausk mis lõhuti ära meie esiemasid vägistades ja esiisasid sandistades ja tappes nende eluasemeid ära põletades. Järeltulijaid orjastedes võttes suure osa vaevaga saadud saagist aastasadade vältel.
k
4. jaanuar 2017 22:44
Kus kohas sa tema kõnes viha nägid? Tal on koguaeg olnud selline R tähte põristav hääl ning aeglane kõne. Ei saa võrrelda teiste libekeelsetega, kes poevad kasvõi nahast välja, et meeldida. Ära kooguta ja lipitse Soome ees, mida Soome näeb ja Soome tähele paneb. Me elame Eestis, mitte Soomes. Muide, soomlased on ise öelnud oma rahvuse kohta, et soomlastel on koguaeg pind p'ses...
t
to // 5. jaanuar 2017 16:28
No aga selliseid avaldusi ei saa teha. siis ei võeta enam tõsiselt. Kui ta nüüd om viga ei tunnista, võetaksegi teda kui igavest 13 aastast ja ongi kõik. Selliise suhtumisega jäämegi allhankemaaks igaveseks kui me ei saa ükskord tõsieltvõetavaks. me ei suuda adekvaatsed olla, oleme närvihaiged, ja tuututame just seda mida tahame, nagu pubekad aga mitte seda mis tervikus kasu toob. Mille vahel meil siis valida on et kas astume EUst välja või? Ise hääletasid ju liitumise poolt aga eks sa tahad homme Ameerikaga ja ülehomme Venemaaga liituda. Siis ei ole ju Homoprobleemi ja raha ju alles hakkab tulema eks! Me saame praegu valida kahe halva vahel, kas jääda mis on natuke vähem halb valik, võrreldes sellega kui kahjulik valik on EUst lahkuda. Kui valime halvima, siis peame peale seda oma ema käest küsima, miks ta meid üldse tegi, oleks pidanud aborti tegema. Suure mahulisest kahju tekitamisest peaks ikkagi täiskasvanud inimene lõpuks aru saama. Nagu Trumpi valimine, Brexit jne kahju et rahvas on nii l.. ja nii hästi manipuleeritav ja süvenemisvõimeta. Selle pärast me ei jõua ka iialgi mitte kusagile.
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:34
l
5. jaanuar 2017 18:34
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:36
a
Anna andeks minu võlad, nii, nagu mina annan andeks oma võlglastele/ 5. jaanuar 2017 00:48
Üks vaimulik tegelgu oma kogudusega ja inimeste hingeeluga, mitte ärgu toppigu end poliitikasse.
o
5. jaanuar 2017 08:35
Oma hingeeluga tegele ikka sa ise ja ära jää lootma vaimulike peale.
k
kunksmoor/ 5. jaanuar 2017 10:41
pederasm ongi hingepeegeldus vigasest hingest. Nii pastot ka tegi, et manitses.
t
6. jaanuar 2017 13:08
Tänapäeva inimeste hingeelu on väga sõltuv valitsevast poliitikast, mis määrab juba eos ära, kes mis kasti peab kuuluma ja mida sööma. Vaimulikud aga peavad tegelema sellise poliitika tagajärgedega.
Kui nüüd üks vaimulik ütleb otse välja, et kõige enne peaks ära likvideerima põhjused, siis millegipärast paljud põtkivad sellel vastu. Nemad tahavad oma "võlgu" maksta alles järgmistes eludes. Peaasi, et selles elus neile andeks antaks.
a
Andres/ 4. jaanuar 2017 20:45
Looduses esineb homoseksuaalsust 10% loomadest/lindudest. Inimeste hulgas tõenäoliselt sama kogus. Kirikutegelaste hulgas aga on homod ja pedofiilid palju suurema protsendiga esindatud :D Kuna vabadusvõitlejad esindasid läbilõiget Eesti elanikonnast, siis ilmselt oli ka vabadusvõitlejate hulgas umbes 10% homosi. Kõige hullemad on kapihomod, need sõimavad ja kirjuvad avalikke homosid aga on ise kordades hullemad ;) ükski päris hetero ei peaks kartma homo, sest hetero ei saa muutuda homoks ja homo ei muutu heteroks. Homod ei alusta sõdu, ei ründa kedagi tänaval, ei loobi aknaid sisse, seda teevad need kitsasilmalised kelle "eestvedajad" on ise ilmselt kapihomod ;)
v
4. jaanuar 2017 22:47
vaevalt et nii palju. usun et % on kordades väiksem teie poolt pakutust sest vastasel korral oleks elu planeedil välja surnud juba tuhandeid aastaid tagasi. homoseksuaalsus on looduse nukralt julm ja irooniline viis defektse geenijada edasikandumise ning paljunemise lõpetamiseks. mina ei mõista hukka juba nö hukkunuid. väga vastumeelt on mulle aga homoteemade propageerimine koolides ja nüüd juba ka lasteaedades. loomulikult on see tragöödia kui selgub et keegi järeltulijaist on homo. igaüks muidugi püüab ette tõmmata tugeva ja võimalikult naerusuise maski kuid mida tunneb ühe lapsevanema süda selle maski taga... teab vaid iga vanem ise. aga palun ärge propageerige ega sundige kedagi armastama teid teie isikliku lohutamisvajaduse rahuldamiseks.
a
Andres/ 5. jaanuar 2017 09:48
Lp. Andres. Kes Sa oled ? Mina olengi Andres, nagu minu vanaisagi. Mis on Sinu vanaisa nimi?
v
välja surnud?/ 5. jaanuar 2017 17:11
maakera on ülerahvastatud, homosid oleks kordades rohkem vaja.
k
kui kirjutad koolides olevast sex õpetusest/ 4. jaanuar 2017 20:42
mis oli Tallinna TV saates eesti koolides siis kustutatakse see kohe ära,miks soodustatakse laste pilastamist riigi poolt.
e
E,K,/ 4. jaanuar 2017 20:39
Esimest korda olen nõus P. Kalduriga. Asju tuleb nimetada õigete nimedega ning rahvuslus ja rahvusriik olgu omadele ja omade jaoks. Kultuur püsib koos rahvusluse ja keelega.

t
Tasuja/ 4. jaanuar 2017 20:38
Kui sõditakse tasu eest (lubati maad),on tegu palgasõduritega.Millest me üldse räägime..
n
Neems/ 4. jaanuar 2017 20:36
Väga hästi ühte lausesse kokku võetud eelmine rõvevalitsus!
n
noneh/ 4. jaanuar 2017 20:34
Ei, kuid me ei võidelnud ka usuhullude pärast.
r
reede/ 4. jaanuar 2017 20:31
Papi ei pannud midagi mõõda Kõhistagu need homod vaikselt teki all oma loomuvastaseid mänge aga ärgu tulgu tänavaile oma loosungitega Austan sellist kirikuisa kel julgust jumala tõde kuulutada Meil on oma eliit homokummardajatele varsti võimalus tutkit näidata Valime siis tõelised eesti mehed etteotsa mitte sõnnikus püherdajad
m
Mina/ 4. jaanuar 2017 20:30
v
värvilised eestimaalased/ 4. jaanuar 2017 20:29
ja president, vaadake, see on õige ja aateline eestlane!
Kas on veel teisi kes julgevad tõde rääkida?
v
värvilised eestimaalased ja president,/ 4. jaanuar 2017 20:27
vaadake, just see mees ongi tubli ja aateline eestlane!
Kes veel julgeb samamoodi tõde rääkida, on julgeid?
m
mina/ 4. jaanuar 2017 20:26
ta on üks vähestest EESTLASTEST,kes mõtleb oma rahva peale...
s
4. jaanuar 2017 21:30
sellist mees-presidenti oleks juba 10 aastat tagasi vaja,mitte sihukest nätsutajat ja kargutajat.
j
jussu/ 4. jaanuar 2017 21:53
o
on/ 4. jaanuar 2017 22:48
neid Eestimaad hoidvaid ja edasikandjaid rohkelt ikka, muidu oleks juba homoseadused koos lisadega seaduseks hääletatud aga näe, ei saanudki edasi lisadega, sest enamus rahvast oli vastu ja vastu rahva tahtmisi ei saa ikka minna.Kes ajab homopraopagandat, on riigivastane.

t
tubli mees,/ 4. jaanuar 2017 20:19
ütles välja selle, mida enamus tegelikult mõtleb. Kiitus!
m
Miks on vaja seda... mina olen Hetero mees ja ei vihka Geisid/ 4. jaanuar 2017 20:07
Miks Homovaenulikus?? Kas GAY tõstis õlleaktsiisi, kas gay pani suhkru makse, kas gay toob sisse islami terroriste. Gayd on tegelikult väga seltsivad ja toredad inimesed.
k
kolla/ 4. jaanuar 2017 20:13
Seltsivatele toredatele ei tohi ainult selga keerata.
o
omasooiharus on haigus./ 4. jaanuar 2017 20:22
aga olge omaette, keegi teid ei sega. küll aga ei meeldi selle homoduse pidev presenteerimine, esitlemine, eelistamine ja muu homo propaganda. Ei ole vaja teistele seda peale suruda ja saategi omaette rahus olla.
r
r-i põristamine/ 5. jaanuar 2017 17:15
on ka haigus, saada see papp kirikusse omade keskele samamoodi.
1
17:15/ 6. jaanuar 2017 13:11
Huvitav, et mõni on nii pinnapealse mõtlemisega - neile ei jõua kunagi ütlemise sisu pärale, vaid vaadatakse kuidas räägitakse, mis seljas ja kui vana ning kas ikka juukseid ka peas on.
Sellistele pinnapealsetele mõtlejatele mängib oma näitemängu kogu poliitiline tsirkus.
p
4. jaanuar 2017 20:04
Peeter Kaldur on nõokas ja sel ajal oli direktoriks papa Aigro, kelle eesmärk oli kasvatada oma õpilasi nii, et neil oleks SELG SIRGE...
e
ee/ 4. jaanuar 2017 20:00
no nüüd ajavad presidendi kirikusse, või annavad raha.
k
kevadveed/ 4. jaanuar 2017 20:00
Esimene lumi, millele järgneb sula.
e
4. jaanuar 2017 19:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
4. jaanuar 2017 20:09
see pagulaspoliitika tuleb ülikiiresti lõpetada nagu brüsseli omadele tagaotsa suudlemine.
o
OH/ 4. jaanuar 2017 20:21
Eesti jaoks pole põhiprobleem mitte Brüsseli pagulaspoliitika vaid hoopis igal aastal tuhandete kaupa idast sissevoolav rahvamass. Kui keegi vähegi viitsiks arvutada, siis saaks aru, et natuke veel ja vene keel on riigikeel, Tallinnas saadetakse sind eesti keelega pikalt. Ja ühel hetkel liigume sujuvalt tagasi suurde viljastavasse nõukogude impeeriumisse. Täiesti vabatahtlikult ja tagasipöördumise võimaluseta. Kas seda me tõesti tahamegi????
e
E.K./ 4. jaanuar 2017 20:41
Pigem ida omad. Nendega aastakümned harjutud ja hakkama saadud. Aga läänest musti ja mus..limme ei taha. nende "kultuur" on vastuvõetamatu.
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 21:35
Ei mingeid muulasi ainult sugulas abieluad!
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 21:36
Ei mingeid muulasi vaid ainult sugulasabielud!
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 21:38
Ei mingeid muulasi, vaid ainult sugulasabielud! Ura tovaristsi!
u
ups/ 4. jaanuar 2017 21:38
see vene aeg on ikka kole küll. hoopis parem on moslem ju! hakkame elama nagu rootsis praegu, sinu tütar vägistatakse, sinu poeg ... , aga ikka parem kui vene keel
o
5. jaanuar 2017 00:24
On tõesti mitu probleemi, nende kõigiga on vaja tegeleda.
a
Arvan/ 4. jaanuar 2017 22:15
Jälle üks Eesti rahva eest rääkija siin hõiskamas.
Usun, et Eesti rahvas, kelle seas on rohkem arukaid kui ullikesi, oskab ka ilma sinuta enda eest otsustada.
Kui sulle see EKRE ninameeste patramine usku ja lootust annab, siis pole sinna midagi parata - looda edasi.
h
4. jaanuar 2017 19:53
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Müüdavusest/ 4. jaanuar 2017 20:13
Poliitikud saavad ise kah aru, et võõraste ja mošeede siia lubamine on vale, aga nad hoiavad oma kõrgepalgalist töökohta!
j
Ja / 4. jaanuar 2017 20:36
eriti hämmastav on see, kuidas mitte keegi meie poliitilistest tallalakkujatest ei öelnud selgelt ei, kui käis jutt, et Türgi tahab siia mošeed rajada. Kujutage ette, tuleb ja kukub teises riigis ehitama.
e
ei ole häbi/ 4. jaanuar 2017 20:15
Homode vastu ei ole meil midagi,selle on meie valitsejad Toompeal heaks kiitnud.
o
on/ 4. jaanuar 2017 22:54
neist kasu siis rahvale...rahvas peab end taastootma, muidu kaob rahvus kui selline aga kas homod toodavad midagi???huivrot.
m
maakera/ 5. jaanuar 2017 17:19
on ülerahvastatud. Kellele on vaja sallimatut, vihkamisest nõretavat kahuriliha?
m
Mall/ 4. jaanuar 2017 19:50
Absoluutselt kohutav mida inimne suust valja ajab ja seda enam, et tegu on uskliku inimesega. Mis need homod jalle ette jaavad? See, et isad oma pered maha jatavad ja ringi tombavad on siis normaalsem voi? Suurias on SODA- paris soda nagu oli seda meil 70 a tagasi. Kas toepoolest vaatame pealt kuidas lapsed ja naised surevad? Vaatame seda koike pealt kuna meil on ebamugav selle teemaga tegeleda. Loomulikult ei igale majanduspagulasele elamisoigust andma kuid mitte ukski normaalne inimene ju ei saa oelda, et las need lapsed surra. Eesti tahab jubedalt Euroopas olla kuid oma suhtumiselt oleme umbes 30 aastat maas. See polnud mingi toekuulutamine vaid viha ohutamine ja see juba eestlasele meeldib. Eestlane ei suuda ju kannatada enda korval uldse mitte uhtegi inimest v.a seda kes vihast punetava naoga tatti purskab. Onnetu rahvas oma enda vihas.
t
tõde/ 4. jaanuar 2017 20:42
vihane oled sina ise ja mitte Mall vaid kas Niljufer või Saara
d
diagnoos/ 4. jaanuar 2017 21:37
pehmega tehtud,kõvaga pähe saanud!
t
Teet/ 4. jaanuar 2017 21:58
Mall- ennem mõtlesid ka kui kirjutasid?
k
kui tahate/ 5. jaanuar 2017 17:21
elada Põhja Korea taolises riigis, siis teil endal puudub mõtlemisvõime.

m
mees/ 4. jaanuar 2017 19:47
Minu lugupidamine Peeter Kaldurile otsekohese kõne eest.
eduard east on aga tavaline sotsialistlik limukas.
j
Joel Reinaru/ 4. jaanuar 2017 19:46
m
Mida ta valesti ütles?/ 4. jaanuar 2017 19:43
Ja kommentaar kaduski nagu ma arvasin. Sõnavabaduse piiramine poliitkorrektsuse nime all mis muud.
a
aitäh aususe eest/ 4. jaanuar 2017 19:42
Näha, et suur osa meist on temaga ühel nõul ja see annab lootust.
j
just/ 4. jaanuar 2017 20:10
ja isegi vaatamata osade kommentaaride kadumisele.
v
4. jaanuar 2017 20:10
a
AH/ 4. jaanuar 2017 20:18
Aadu pagutaks piiririkkujate vastu mööda piire kuulipildurid!
o
Ouch/ 4. jaanuar 2017 19:41
Viimase kahega nõustun, aga mis esimesel üldse vabadusega pistmist? pigem annavad vastavad seadused vähemustele vabadust niiet jah... see on võitlemist väärt.
Usk on üks imelik asi, on usklikke kes on väga reserveeritud ja hoiavad oma usu endale ja on ekstremiste kes suruvad teistele peale oma uskumusi ja võtavad igalpool sõnad. Usun, et too "Vaimulik" kuulub viimaste klassi.
o
4. jaanuar 2017 20:06
Ole rahulik, ta ei kuulu viimaste klassi.
v
VabaMees/ 4. jaanuar 2017 19:40
Mida ta valesti ütles? Kas tuleb selline olukord nagu mujal maailmas kus kõik solvuvad iga asja peale on pehmodest lõdipüksid? Sõnavabaduse piiramine poliitkorrektsuse nime all mis muud. Eks seegi kommentaar kaob ilmselt kuna "solvab" kedagi.
i
Ivo Õunpuu/ 4. jaanuar 2017 19:29
Pahameeletorm tõusis euroideloogiast nakatunud parteibürokraatide ja ideolooEesti Päevalehe, DELFI ja muude juudi rahadel istuvate propagandameediate toimetustes istuvate suleprostituutide, viisaka nimega ajakirjanike, mitte aga Eesti tavaliste inimeste seas.
a
Andres , ametnik ei vasta minu korduvale kirjale/ 4. jaanuar 2017 19:29
Lp. linnavalitsus ja Urmas Klaas.
Kust olete omale võtnud õiguse asustada Tartusse inimsmuugeldajate "kaupa"? Mina, minu isa ja vanaisa ei ehitanud oma kodu-Tartut selleks et see asustada aafriklaste või Lähis-Ida moslemitega. Vanaisa kaitses oma kodu Vabadussõjas.Ka kukkunud Rõivase ja tänasel Ratase valitsusel puudub mandaat selliseks tegevuseks! Tartus juba elasid Jaamamõisas vietnami illegaalid. Nüüd siis panustate maksumaksja raha inimkaubanduse kuritegelikku ärisse!? Ei, ja veelkord EI ! Eestimaa, eestlased ja Tartu ei võlgne Aafrika aafriklastele ega moslemitele midagi! Oodin , kaitse meid! Rindejoon on juba Belgias, ja aina läheneb. Ajaloolasena teate hästi, millega tuleb selle eest kord maksta.

m
maamiis/ 4. jaanuar 2017 19:28
vaatasin ,et isegi Jürgen Ligile meeldib .Kas reform ja Ojuland on taas üksteis leidnud :)
https://www.facebook.com/rene.kundla/videos/vb.100001423209796/1335345129856248/?type=2&theater
v
Värskenduseks/ 4. jaanuar 2017 19:27
Peeter Kaldur pole kunagi olnud ülesostetav tuulelipp.Istus ka vene ajal mitmed aastad poliitilisena kinni.
n
4. jaanuar 2017 20:08
b
Bla/ 4. jaanuar 2017 19:27
Selline küsimuse püstitamine on jabur. Ega võidelda ei saa valikuliselt. Hetero Jussi eest võitlen aga homogeense Mardi eest mitte. Ühiskonnas on nii üht kui teist. Kelle eest võitleb siin ameerika sõdur? Kas eesti seaduste eest, brüsseli seaduste või mingi kolmanda asja pärast? Tegelikult võideldakse põhimõtete pärast, oma elustiili pärast, oma valikuvabaduste pärast, oma lähedaste pärast. Lõpetage see hala Brüsseli teemal. Brüssel ei piira eestlaste sündivust, ei käsi purjus peaga süütut inimest surnuks sõita või naist peksta. Seda teevad meie põhimõtted, mille järgi me elame ja need ei tule Brüsselist. Inimeste peas ja põhimõtetes on probleemid, mitte seadustes.
A
.. / 4. jaanuar 2017 19:26
Au kirikuõpetajale, ütles välja selle, millest enamik mõtleb. Nõustun temaga.
n
naine/ 4. jaanuar 2017 19:31
mis pahameeletormi see tekitas ja kelles?
Minus tekitab see sõnavõtt heameeletormi!
o
4. jaanuar 2017 19:21
oh sa jutt, nüüd kargas küll konn potist välja :D
v
Värskenduseks/ 4. jaanuar 2017 19:21
Peeter Kaldur pole kunagi olnud ülesostetav tuulelipp.Istus ka vene ajal poliitilisena mitmed aastad GULAGis.
m
ms/ 4. jaanuar 2017 19:18
12 sajandil lõppes eestimaal tegelik iseseisvus kui saksa ordu ja munk Meihard tõi meile ristiusu, ja sakslasete valitsemise.
Järgnevad, ca 500 aastat, kuni 17 sajandani on sakslaste, taanlaste, rootslaste valitseda eesti-liivimaa.
Järgnevalt algas 17 sajandist ca 300 aasta, vene tsaarivõim eesti-liivimaal, kuni 18. veeb. 1918 aastal millal kuulutati välja Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest .
Iseseisvus kestis ca 21 aastat, kuni 18 okt. 1939. a. kui saabusid üle Narva piiri esimesed vene väeüksused, vastavalt eestlaste poolt allakirjutatud, Eesti - Vene piirilepingule.
Järgnes nõukaaeg, mis oli läbiajaloo inimväärsem tavainimese psüühika ja elatustaseme suhtes, kuid piiratud vabaduse ja sõnaga.
Järgnes Eesti väga oodatud teine iseseisvus 20. aug.1991 mis kestis de facto 1. maini 2004.a. ehk ca. 13 aastat. kui allutasime eestimaa kogu rahvaga Euroopa Liidule "Brüsselile"
Kas nüüd järgneb omasooihrdajate ja moslemite mõjutustega ajastu, mis lõpeb ilmselt Soodom ja Gomorra`ga , ehk täieliku hävinguga, nagu ajalugu näitab ja TARGAD raamatud ennustavad? lisan lingi, mida peaks iga inimene lugenud olema:
https://et.wikipedia.org/wiki/Soodom_ja_Gomorra
v
vihakõne ohvritele/ 4. jaanuar 2017 19:57
Mis te nüüd siina kambas kisate nagu õllebaaris? Kui neid vigu parandada ei suuda, mis sa kisad siin siis? Või astud ühe mehe jõul Euroopast välja? vat on mees, müts maha kui ära teed! ;) Tead sa mis tagajärjed sellel üldse on. Soovitan vihakõne asemel ratsionaalselt mõelda, ole ikka mees. Ise omasooiharust pean haiguseks EU sse astumist õigeks, aga EU on vahepeal prognoosimatult kukkunud nagu kukkus Nokia. Kuna selles EU s oleme, siis on targem olla selles jamas lõpuni koos Saksamaaga, mõtle ise ratsionaalselt. kes lahkuvad enne, kukuvad absoluutselt kõik oma ettevõtlusega ja majandusega kiviaega. Noh nagu sult 30-40% sisisetulekust ära võtta samas kui hinnad 20% tõusevad. Majandus on võimalik paari kuuga hävitada, aga üles saab ta ehitada paarikümne aastaga ehk kui sedagi. Siis lõppevad need teemad mulle ei meeldi ära. Kui suudad ratsionaalselt mõelda, sest sulle meeldib ju hästi elada. Siin meie asukohas oled sa alati mingis liidus või kellegi võimu all kui vaatad minevikku, tahad venelaste SRÜ d?
k
kulla 19.57/ 4. jaanuar 2017 20:15
kui Aadu olli ühhe munaga siis sul pole nende jaoks isegi kohta ja mõistusest ja ajudest pole haisugi.
t
to kulla/ 4. jaanuar 2017 22:22
Mis loevad munad kui sul ajusid ei ole. Mul on ettepanek teeme sinu munadest praemuna, ole palun nõus!
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:38
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 19:18
Kes see oli, aidake meenutada, kes oma rahade eest ehitas 3. soomusrongi ja võitles Vabadussõjas. Pärast Päts küüditas ta Saaremaale,kuna Siberit ei olnud!
k
Kas / 4. jaanuar 2017 19:29
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 19:47

i
irw/ 4. jaanuar 2017 19:17
k
Kõik:/ 4. jaanuar 2017 19:17
m
Maamees./ 4. jaanuar 2017 19:11
Aga ükskord algab aega kui Eesti rahvas hakkab jälle Eestit kõigest sellest vabaks laulma. Aga kahjuks võib siis olla juba hilja.
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 19:20
v
valik on lihtne/ 4. jaanuar 2017 19:52
o
on/ 4. jaanuar 2017 23:06
valik-riik,või,leib,rahvus jne.oled komad unustanud.
e
eesti mees/ 4. jaanuar 2017 21:36
Ei lauluga enam pole midagi võimalik muuta, need okupandid nii lihtsalt ei tagane!
r
random/ 4. jaanuar 2017 19:11
Ausalt öeldud ,küllap ka mõeldud.
l
Lugege lauset/ 4. jaanuar 2017 19:08
millest sotsiaalmeediasse postitatud video on tekitanud pahameeletormi. Kus see pahameeletorm on ma küsin. Ka siin kommentaariumis on mõni üksik reformi sabarakk halamas. 99% kiidavad antud kõne õigeks. Ootaks samasugust sõnavõttu ka meie presidendilt 24. veebruaril.
2
24 veebruar/ 4. jaanuar 2017 20:07
on rahvusriigi sünnipäev. Kui rahvusriike ei tohi olla ja neid järjepidevalt lõhutakse, pole ka 24-al mingit sünnipäeva!
n
nõus/ 4. jaanuar 2017 20:45
tähistame koos EKREga nende üritusel
m
4. jaanuar 2017 20:16
ma ei usu seda sellelt mustalt hobuselt
n
No aga/ 4. jaanuar 2017 18:54
Mis siin siis valesti öeldud on? Ju seda pressitaksegi praegu Eestis peale, keda sa pead armastama. Kas see peaks olema elu väärtus mingi, kas see aitab kuidagi targemaks ja õigemaks saada, kui oma rahvale süli.tatakse ega küsita, kas sa tahad nii või ei.
k
Kuuuurija/ 4. jaanuar 2017 18:52
Ega nad ka pappide ja juudijumala eest võidelnud...
õ
Õige jah/ 4. jaanuar 2017 19:24
Mhmh, ega ei võidelnud jah. Aga viimase saja aasta jooksul ei ole ükski tegelane seda poolt jõuga ja seadusandlusega siinsele rahvale peale surunud. Nõukogude aeg pigem tegeles vastupidise asjaga... Aga praegu võib saksamaal saada 500€ trahvi islami kritiseerimise eest, ning nt Hollandis on olnud juhtumeid, kus pärast pagulus-kriitilise twitterisäutsu tegemist koputab politsei uksele ja käsib teemat mitte torkida. Kui võtta arvesse Eesti valitsuse eesrindlikkust paljudes asjades, siis üsna varsti jõuame ka sama kaugele... st ringiga tagasi nõukoguliku mõtte- ja sõnavabaduse piiramiseni. Ja selle eest need vabadusvõitlejad kohe kindlasti ei surnud. Videot ise ei vaadanud, seega ei tea, mis täpselt öeldi... aga isegi kui ma öelduga ei nõustu, pole ka vahet, sest et sõnavabadus seda öelda peaks jääma (isegi siis kui mingi muu tegelene sealjuures ennast kohmetult tunneb... ).
k
Kuuuurija/ 4. jaanuar 2017 19:33
No presidenti ju sunnitakse meediamaterduste jõuga kirikusse.
Mina ei ole usklik, mul on usklikke sugulasi, mistõttu olen aegajalt kirikus käinud. Ei olnud sellest küll probleemi Njewkogude okupatsiooni ajal.
i
ixoye/ 4. jaanuar 2017 20:02
Ära aja segamine inimese loodud, organiseeritud mittetulunduslikku äriühingut koos selle kinnisvara, maksusoodustuste, hirearhiaga ülevalt alla tegeliku Kirikuga, mis ei koosne oraganisatsioonist ja kinnisvarast, vaid elavast organismist, milleks on iga üksik indiviid kes usub Kristust.
l
ludvig / 4. jaanuar 2017 18:42
vaimuliku jutt on jumalast õige,kõik reformi erakondlased tuleb oksa tõmmata ,nagu ütles Ivo Scenkenberg, õhk saab purtamaks.

k
Kahju õpetajatest.../ 4. jaanuar 2017 18:42
kust ka hollandi õpetajad said käsu viia õpilased mošeesse kultuurilist mitmekesisust omandama. Millal meil,sest soolist neutraalust õpetatakse juba aastaid. https://www.youtube.com/watch?v=MO8nwxLfSR4
t
T.Mets/ 4. jaanuar 2017 18:37
Kirikhärra Kaldurile sügav lugupidamine. Mis puutub aga pugejast vallavanemasse Easti, siis teda enam tagasi ei valita
ä
4. jaanuar 2017 20:19
äkki oli see vallavanem Nõuka aegne komu-koputaja ja nüüd poeb kõigest väest nagu kunagi 30 aastat tagasi.
u
Uskumatu./ 4. jaanuar 2017 18:23
Tõesti poleks uskunud,et keegi üldse julgeb niisugust sõnavõttu teha.Tubli mees! Vot see mees peaks olema president.Mina hakkaksin ka kirikuinimeseks,kui niisuguseid rohkem oleks.Kahjuks ei ela ma Ida -Virumaal ja mujal sarnaseid ei ole kuulda olnud.Tegelikult olen niisugust juttu kogu aeg alateadvuses oodanud.
n
naine/ 4. jaanuar 2017 19:40
olen sama meelt, kaua oodanud juba!
a
A / 4. jaanuar 2017 18:21
Ka 1991 ei seistud Tallinna barrikaadidel mitte multikulti tuleviku pärast !
e
4. jaanuar 2017 18:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Mida sa/ 4. jaanuar 2017 18:48
siia sirgeldasid? Aeg oleks Petserimaa Eestimaale tagastada, Jaanilinn ja selle tagused maad samuti, ka Lätil Lilaste külani meie maad Eestile tagastada...venemaa peaks kõik oma maad mongolitele tagastama, Kaliningradi sakslastele tagastama, Kuriilid jaapanlastele, Karjale Soomele jne ning kõik neil maadel olevad talud omanikele...
r
random/ 4. jaanuar 2017 19:14
to: Mida sa - Paraku seda lihtsalt ei juhtu aga see mis võib juhtuda saame ehk midagigi ära hoida.
j
ja ameeriklased/ 4. jaanuar 2017 19:24
peaks ameerikamaa tagastama põliselanikele, jne…
j
jah/ 4. jaanuar 2017 20:07
see oleks õige, aga on tagasipöördumatu nagu ka muu sarnane ehk siis territoriaalsed nõudmised tuleks unustada! Tänasel päeval tuleb kinni pidada kokkulepetest, aga mitte ajalugu ümber kirjutama!!
p
peep/ 4. jaanuar 2017 18:16
Homode vastu ei ole mul midagi, aga kurjategijatest pagulasi küll siin näha ei tahaks. Alati peab julgema vastu hakata, ka vabadussõja ajal leidus neid, kes arvasid et suurele Venemaale me vastu ei saa, aga saadi ja väga edukalt, mindi Peterburi alla välja, siis Inglismaa hakkas kisama, et ei tohi nii palju vallutada. 1940 aastal kardeti ja tulemuseks 50 aastat okupatsiooni, küüditamisi ja mahalaskmisi. Aita ennast ise, siis aitab sind ka jumal.
t
tegelt/ 4. jaanuar 2017 18:16
Kindlasti ei võideldud selleks, et võimaldada koloniaalkirikute ametnikele jätkuvalt põlisrahva turjal liugu lasta.
n
Norrast/ 4. jaanuar 2017 18:24
Eestis ei saa kirikud maksumaksjatelt ehk riigilt midagi!
t
Teeline/ 4. jaanuar 2017 18:51
Ja sa tahad öelda, et kirikuid peetakse üleva lkoguduseliikmete annetustest? Ära aja naerma! Mitusada miljonit Narva kiriku eest välja käidi, kuna papid ei tahtnud enda s...a ise süüa.
s
salu/ 4. jaanuar 2017 20:02
Kulla teeline. Tee nüüd omale üks suur teeklaasitäis kanget suhkruvett, joo see ära ning hinga seejärel paar korda sügavalt sisse ja välja. Nii, läks pulss normi? Kui jah, siis loe oma kommentaar uuesti läbi. Näed seal sõnapaari "mitusada miljonit"? Kust kuradi kohast sa sellise absurdse numbri võtsid? Riik kulutas Narva Aleksandri suurkiriku väljaostmise peale ~190 000 eurot. Varasemalt on kulutatud kiriku restaureerimise peale 2,5 milli, mis on mõistetav, kuna tegu on ajaloolise väärtusega sakraalhoonega.
Sinu poolt nimetet sajad miljonid on selge luulu.
m
mm/ 4. jaanuar 2017 21:13
eesti kirikud saavad suures osas raha soome kirikutelt(google)

m
Midagi head/ 4. jaanuar 2017 18:13
Tubli Õpetaja Peeter. Üle hulga aja ka midagi head avalikus sõnas. Kui selliseid õpetajaid oleks rohkem küll ka rahvas joonduks rohkem EELKiriku taha. Aga kui vaimulikud ajavad sellist juttu nagu "peab", nagu võimud nõuavad selleks, et kirikute katused saaksid parandatud, siis seda ei juhtu. Vastandiks Õpetaja Peetrile, on osad põhjamaade kirikud juba asunud lausa laulatama peigmees-peigmees paare. Minu ideaalis võiks Kristlik kirik olla alati tõe rääkija.
h
Huvitav .../ 4. jaanuar 2017 18:18
.... kes siis homod ja pagulased siia maailma lõi kui mitte selle vaimuliku boss?
Ilma temata ei pidavat ju juuksekarvgi peast kukkuma.
o
Otse vastus/ 4. jaanuar 2017 18:12
Sellele küsimusele peaks vastama otse ka PRESIDENT.
e
Ei saa/ 4. jaanuar 2017 18:25
e
ei ole aega/ 4. jaanuar 2017 18:34
tal süda valutab süürlaste pärast
s
4. jaanuar 2017 20:22
i
ixoye/ 4. jaanuar 2017 20:04
Mida tal vastata on? Et sõnaõigus ja paljaste tagumikkudega protestimine tänaval on ainult vähemuse õigus?
h
hea / 4. jaanuar 2017 18:11
t
tolerants marko/ 4. jaanuar 2017 18:06
aga täitsa õiget juttu rääkis ju, milleks selline poleemika
a
Aksiooma/ 4. jaanuar 2017 18:20
Meie rahvast ja riiki pole ohustanud ei homod,pagulased ega Brüssel. Pärast Vabadussõda oli Eestis niivõrd palju pagulasi Venest,et kogu ilm pidi aitama. Mõeldi välja nn.Nanseni passid jne. Midagi pole uut siin ilmas.
o
ott/ 4. jaanuar 2017 18:05
pahameele tormi võis see täpne ja õige kõne põhjustada vaid peotäie sallijate,peedude ja müüdavate poliitikute seas,kes pole mingid rahva arvamuse näitajad.mina nimetaksin seda pigem tormiks veeklaasis.ja sina,east,ära poe,vaid mõtle sellele,et kohalikud valimised pole enam mägede taga ja iga su sõna ja tegu jääb valijatele hästi meelde!
e
ehh/ 4. jaanuar 2017 18:36
ma tahaks ka teada kus see pahameele torm oli?
o
oik/ 4. jaanuar 2017 20:05
Eks väike osa on siin meedialgi, kus üritatakse eestlasi välismaailma silmis "kõike sallivatena" näidata.
t
tavaline eesti mees/ 4. jaanuar 2017 18:02
Jumal tänatud, et mõnel mehel on julgust nn " eliidile " ja kogu sellele " sallivusele " ning pagulaspropagandale vastu hakata ning nimetada asju õigete nimedega. Vabadussõjas sõditi vaba Eesti ja eestlaste eest, mitte aga pagulaste, värviliste ja Brüsseli bürokraatide eest.
b
Brunn/ 4. jaanuar 2017 17:59
õhtulehel on super tsensuur-elaks nagu Põhja Koreas.
k
Kas Lembitu langes sellepärast,/ 4. jaanuar 2017 17:59
et mingi ristikummardaja meile siin veel ka 800 aastat hiljem moraali loeks? Mõõgaga sa siia tulid mõõgaga peksame su välja ka kui rahus koos teistega elada ei taha.
k
kunksmoor/ 4. jaanuar 2017 18:14
Tee endale selgeks õpetused, mille oled saanud emapiimaga. Tee nendel vahet.
Ära tapa, ära himusta võõrast vara jne... 10 käsku, mille järgi toimib kogu politseisüsteem. St. usklikud.
Aga see, mida sa pead vanasõnadeks, on Saalomoni tarkuseraamat.
Nii, et usk ja piibel on suures osas eetika... käitumisõpetus.
s
Sa pead uskuma ühteainsasse jumalasse/ 4. jaanuar 2017 20:40
Esimene käsk on aluseks kõigile ülejäänutele. See käsib Jumalasse uskuda, Temale loota, Teda kogu südamest armastada. Eksimused selle vastu on kõik patud, iseäranis aga Jumala vähene austamine palve ja ohvrite kaudu, ükskõiksus ja leigus Jumala teenimises, vabatahtlik usus kahtlemine, ebausk, ususalgamine ja usust taganemine.
KAS KUNKSMOOR SAI SELLE EMAPIIMAGA VÕI IMES PASTOR TRUMMI EMMIST VÄLJA :)

a
aeg areneb,/ 4. jaanuar 2017 17:53
nüüd võideldakse just pealkirjas loetletute tegelaste poolt.
n
Nagu/ 4. jaanuar 2017 17:52
aru saan, kuulub viimased kolm kommentaari alati omasooiharatele
e
Ei ole/ 4. jaanuar 2017 17:51
m
4. jaanuar 2017 18:07
Mis vaimulik, ei saagi olla vaimukas
a
Ants/ 4. jaanuar 2017 17:48
Eesti enamus vōitles vabadussōjas ja sai jagu laostunud Venemaast. 20 - aastaga sai Eestile taas selgeks, et ilma Venemaata ollakse tupikus. 1939 naeratas vōimalus elada riigis, kus inimesele pakuti kōke lausa kandikul ette ja seda kōike ausate normide alusel. Homoseksuaalsus, ihnus ja ahnus jm. inimkonna hālbed olid seadusega rangelt karistatavad.
i
ilma Venemaata tupikus/ 4. jaanuar 2017 17:52
EL-ga ühinemisel saatsime vene turu pikalt. Nüüd on aga selgunud, et Euroopa meie majandust ei vaja.
Mõlemalt poolt vaadates olme muutumas vaesunud perifeeriamaaks, mida ei tasu ka vallutada.
m
Miks ei tasu?/ 4. jaanuar 2017 19:32
Tasub ju küll... ega siis rahvas ei ole veel päris tühjaks lüpstud. Ja natuke põlevkivi ja fosforiiti on kah järel. Niiet kõige selle tarbeks vaja RailBalic luua, et siis maksumaksa enda riigi tühjakstassimise veel saaks ise kinni maksta. :)
y
yll/ 4. jaanuar 2017 17:45
nagu ikka õhtaleht moonutab jutu sisu.selgelt on ju öeldud et enamus pagulastest on majanduspagulased ja nende nn "õigusi" pole olemas ja me ei võidelnud nende pärast-
s
sõnad/ 4. jaanuar 2017 17:45
Pastorid oskavadki seda rääkida ,mis teisele meeldib,et enda poolele võita.
Mis aga kiriku seinte vahel tegelikult toimub ??? Suured rahad ,luks elu.
p
Porrusõltlasele/ 4. jaanuar 2017 17:54
u
urr/ 4. jaanuar 2017 17:38
...on tekitanud pahameeletormi. No kommunistidel ja tolerastidel ole ikka tõde haiget teinud. Las vigisevad ja sisisevad. See IDA(east) on päris lahe tegelinski. Hakkab häbenemises Nestorile konkurentsi pakkuma.
v
viljandlane/ 4. jaanuar 2017 17:37
Midagi tabavamat kui hr.Kaldur selles sõnavõtus ütles-pole kaua kuulnud!Au ja kiitus talle selle eest!

g
Gunnar Stahl/ 4. jaanuar 2017 17:33
Küll need poliitikud trügivad pärast järgmisi valimisi EKREsse, kes praegu häbenevad olla eestlased, kuid neid ei võeta ja kui piisavalt kiiresti ei jookse emakese Brüsseli poole siis ei teagi mis nendega veel võib juhtuda, sest see, mis nad on eesti rahvale teinud on andestamatu.
n
nipitiri/ 4. jaanuar 2017 21:42
Jah, tõeline messias on EKRE! Kõik need poliitikud on karistamatult tegutsevad kurjategijad! Ellimineerida!
j
4. jaanuar 2017 17:33
jahh muidugi, need on ju euroopalikud väärtused! :D
//togib veel herilasepesa harjavarrega
k
Kuldar Pärt/ 4. jaanuar 2017 17:32
Mina ei ole usklik, ei käi kirikus, aga niisuguste meeste ees võtan mütsi maha.
Kas ongi nüüd siin maal niimoodi, et ainult vaimulikud julgevad tõtt kõnelda?
Mina julgen kah, aga mulle ei lükata toru nina alla ja mind ei kaitse ükski hõlst, ja ma ütlen kah, kogu aeg, ja järjest kurdimatele kõrvadele. Ja nõnda ütlevad veel sajad ning sajad. Aga mida teevad tuhanded? Korrutavad mantrat, mis nendele propagandasopast pähe kulunud...
y
yll/ 4. jaanuar 2017 17:50
asi on läinud üle igasuguse piiri küll. statistikast on naha et enamus nn pagulasi on noored
mehed pakistanist,bangladessist ja mustast aafrikast aga meile näidatakse ikka mingeid süüria laste pilte.mustad laiavad vahemere ääres ilma igasugu seadusliku aluseta seal viibides ja kõik on tasuta.kreeka,itaalia,prantsusmaa ise elavad rahatrükist.
k
Kuldar Pärt/ 4. jaanuar 2017 18:14
Need pildidki ei ole mitte Süüriast, vaid Egiptusest ja Saudi-Araabiast, kus lapsi kanavere sees püherdati ja siis pilte nendest sopalehtedele müüdi. Sellest materjali hulganisti. Egiptuse politsei sai ühele niisugusele "ärile" käpa peale, aga sääraseid on hulganisti- kõikvõimalikke "õudusi" tuleb lausa konveieril, niikaua kui nõudlust. Loodetavasti see nõudlus peale 20. jaanuari kaob.
v
Väga hästi öeldud!!/ 4. jaanuar 2017 17:28
aga noored ei taha seda kuulda, neile on põnev nutitelefon, tume nahavärv ja uued usundid.
j
Just praegu/ 4. jaanuar 2017 17:27
vaatasin Tallinna TV-st saadet Mõtleme taas "kas lapsepilastamine on muutumas normiks? Saatejuht Andres Raid, kust selgus et kooliõpetajatele seksuaalkasvatuse tunnis neljandas klassis on grupitööna ette nähtud panna tüdrukud joonistama meeste suguorganeid ja poisid naiste omi ja kirjeldama seksuaalakti .Tõesti, kas sada aastat tagasi selle nimel võideldi?
k
kasutasin linki/ 4. jaanuar 2017 20:31
Vaatasin saadet nii kaua kui suutsin. Ja lõpetasin mitte õppematerjali sisu, vaid saatejuhi ja -külalise primitiivsete seisukohtade tõttu.
Ise nad vist on inkubaatorist pärit ja pole elu seeski kuulnud küsimusi, mida lapsed esitavad kohe, kui rääkima õpivad.
4.klassi lapsed on tänapäeval näinud filmides korduvalt seksuaalakte, neid esineb ju ka koguperefilmides. Rääkimata sellest, et netis surfates satutakse ka pornolehekülgedele, kuni vanemad selle avastavad ja vastavad saidid kättesaamatuks muudavad.
Sel juhul on ju hea, kui lapsed saavad teemast ülevaate professionaali suu läbi, mistõttu kujuneb adekvaatne ja eluterve suhtumine inimese seksuaalsusesse.
k
Küsimus./ 4. jaanuar 2017 21:32
Ega sa juhuslikult Rein Laaneorg ei ole?
a
Anni/ 5. jaanuar 2017 23:46
Siis ära lahmi siin tühja. Soovitan Sul seda videot vaadata, siis on Sul lihtsam sellest teemast aru saada. https://www.youtube.com/watch?v=BHANmNJYEZQ&feature=youtu.be
v
valimised/ 4. jaanuar 2017 18:48
Mõelge selle peale valimisjaoskonnas.
m
ma olen/ 7. jaanuar 2017 20:41
mitmeid kordi mõelnud, et missuguse pildi elust saavad kaasaegsed noored vanuses 12-16 lugedes ajalehti? Nad loevad enamasti neti väljaandeid. Päris ajalehed on tiba paremad, aga netilehed on puhta ajuvabad. Mina täiskasvanud inimesena loen ja suudan olla kriitiline, aga noored loevad ja arvavad, et elu peabki selline olema. Mitu normaalset uudist on tänases ÕL-s ja mitu sopauudist?
a
Austus/ 4. jaanuar 2017 17:25
h
Helgi/ 4. jaanuar 2017 18:10
Austus meie vanaisadele ja kōikidele teistele, kes sada aastat on pōlvest pōlve kandnud eesti meeste mune.
b
Britt/ 4. jaanuar 2017 17:21
Andku Jumal mõnele "vaimulikule" mõistust, aga kõigile ei jätku...
a
adventist/ 4. jaanuar 2017 17:33
sa britt sitsi edasi oma islamiseeritud inglismaal.
m
Mofo/ 5. jaanuar 2017 10:44
Hale inimene, kes ennast "britiks" tituleerib, kohapeal vaadatakse sellisele viltu, päris brittide jaoks järjekordne poolakas...
õ
Õnneks/ 4. jaanuar 2017 17:46
Seisad Sina tõe ja õiguse eest!
r
raha ja võimu nimel/ 4. jaanuar 2017 20:08
Kommentaaride sisu ja eelistuste järgi võib vabalt öelda, et tugev enamus eestis mõtleb samamoodi nagu see kirikumees. Meedia ja ka eliit ei taha seda tunnistada, sest kasulkum on Brüsseli tagumikku kraapida ja teha nii nagu ette öeldakse.
t
to raha ja/ 4. jaanuar 2017 21:25
Nagunii teed. Kas niimoodi kui nutad ja teed on parem?
l
Lisaks/ 4. jaanuar 2017 17:19
Kalevipojad võitlesid maa-metsaga äritsejate, EL karjääriametnike ja välispankurite maksuvabade kasumite eest.

v
Vanem proua/ 4. jaanuar 2017 17:16
Austet jumalasulane! Kas te tõepoolest arvate,et meie vabaduse eest võitlesid Vabadussõjas ainult heterod? Elukauguse põhjusel - kas peaksite sellise "elutundmisega" ikka kantslis kõnelema?
k
Kena lugu/ 4. jaanuar 2017 17:38
Inimene on inimene, mis sest et homo. Homo tähedab kahjustatud polaarsusega inimene, kaasa tuleks tunda haigetele inimestele. Kirik ju ise on ise läbi aegade poisse pilastanud. kas kirikuõpetajakes kaotas tasakaalu ja siis on õige mees? Mõelgu ikka enne kui tuleb teistele vihakõnet pidama, kui mõtlemisvõime olemas on, arvan et tavaline ajupesiajast nõder papi, kes on vihane, et kõik ei ole nii nagu tema tahab.
7
7.päeva adventist/ 4. jaanuar 2017 17:47
mine häbene kusagil kapis
e
Eks/ 5. jaanuar 2017 10:31
Sellepärast, et polegi Eestil hästi läinud, et on niipalju kõrvalekaldeid olnud. Jumal ei lase minna hästi neil, kes armastavad ainult oma väärtusi, mitte seda, mida Tema on inimeste südamelaudaele kirjutanud.
h
4. jaanuar 2017 17:15
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
Sõltumatu/ 4. jaanuar 2017 17:22
Ei ole nad nii hullud midagi. Ja kindlasti ei ole nad omakasu peal väljas, sest riigipalka nad ei saa.
o
oijee/ 4. jaanuar 2017 18:19
Küll on sinisilmseid isendeid, nullraadiusega silmapiir - tõeline "Maarjamaalane".
s
siin/ 4. jaanuar 2017 17:25
räägib jälle mingi y-z põlvkonna esindaja.
k
kes on kes?/ 4. jaanuar 2017 17:14
Üks osa on alati valmis sirge seljaga surema, teine osa põlvitades elama...
s
Super!/ 4. jaanuar 2017 17:14
Väga õigesti öeldud! Praegune Y ja Z põlvkond ei taha sellest muidugi midagi kuulda ega teada. Need põlvkonnad on kaotanud enese elushoiu instinktid ja lõhuvad senise maailma. Ka see globaliseerumine on paljugi just nende põlvkondade peal nii kaugele jõudnud ja kunagised väärtused visatakse prügikasti. Kahju, sest need põlvkonnad hakkavad neid samu kannatusi uuesti läbi elama, millest nad ennast hoida ei oska (pigem ei taha).
v
veteran/ 4. jaanuar 2017 17:13
Siin pole muud kui, et ''tuld punanahkadele''.
õ
õige/ 4. jaanuar 2017 17:12
Need on väga õiged sõnad. Praegune olukord on isegi hullem kui seda oli elu nõuka aegses Eestis. Eesti Töötukassa ametnikud võltsivad dokumente, alates google mapsi'st kuna sõiduhüvitise maksmine olenem teekonna pikkusest ja ärge imestage kui avastate, et ka mestavaheline jalgrada märgitakse teeks kui ametnik tahab teist üle lasta, rääkimata töövõimetuse toetuse määramisest, kus ei toimu tegelikult mitte mingit arstliku eksperdiisi, otsuse teeb meditsiinilise haridseta ebapädev ametnik ning otsuse tegemisel ei kohkuta tagasi ka andmete võltsimist--võetakse aluseks olematu visiit mõne arsti juurde ja väidetakse, et otsus on selle põhjal tehtud. Isegi õiguskantsler lasi ennast Töötukassa ametnikel tanki lüüa ning selle peale irvitasid isegi reaametnikud. Kõike seda julgetakse teha kuna Eestis puudub ajakirjandus, mis julgeks kirjutada tegelikust olukorrast.
s
Seda,.../ 4. jaanuar 2017 17:10
....va pugejat easti ei tohi enam kuhugi valida.Hea et on veel julgeid mehi.

m
mees/ 4. jaanuar 2017 17:09
kas need penskarid on 0garad peast või? kas selle või teise pärast. mis vabadussõda? kas se mis toimus enne ,kui eesti kingiti usa ja uk poolt venemaale? oli sellel "vabadussõjal" mõtet mis mitte mingil kujul ei oleks vabastanud kedagi kuskilt. Oli se esimene maailmasõda poliitiline, oli seda ka teine ja seda on ka kolmas. Juudid on olnud nende sõdade taga ,kuid nad on olnud kiired muutma ajalugu ,et ohvritena näida. Kuid millegi pärast on just juudid need kes rikastusid sõdade ajal.
n
njah/ 4. jaanuar 2017 21:30
Baltikum kingiti Jalta leppe kohaselt Nõukogudevenemaale. kes seal osalesid, need kellele lootes Päts ei lubanud vastupanu vene vägedele, ja hiljem Sinimägedes olijatele tõmmati kodu kaitsmise eest vesi peale sest liitlaste kokkulepped ei kehtinud, UK, USA. ka kodu kaitmisie eest tehti 50% Talinnast venelaste poolt täielikult varemeteks.
r
rmy/ 4. jaanuar 2017 17:08
Need homod on ju nende võitlejate järeltulev põlv.
Samamoodi eestlased. Miks nad ei pidanud enda ja oma kaasmaalaste pärast võitlema?
r
rmy-le/ 4. jaanuar 2017 17:19
Igasugused muud seksuaalperverdid nagu täna veel põlualused pedofiilid, zoofiilid on ju ka eestlased aga me ei leia, et nende õiguste eest võideldi vaid nende vastu. Iga "kaasmaalane" pole väärt et tema eest võideldakse.
j
Julie/ 4. jaanuar 2017 17:28
Ei teadnud need vabadusv6itlejad ei homodest,pagulastest ja isegi seda,kus Bryssel asus. Halvasti v6itlesid ,et see k6ik ikka tuli.
i
Inimene, kellel on tegelikult aju/ 5. jaanuar 2017 04:40
Vabadussõjas võitlesid homoseksuaalid. Mehed ja naised, kes lootsid, et kunagi saavad nende järeltulijad või isegi nemad elada vabas Eestis, kus nad saavad armastada avalikult inimesi, keda nad armastavad ja kus pole selliseid inimesi, kes vihkavaid kõiki, kes on natukenegi erinevad. Muidugi teie ei saa aru, mis on armastus, kuna juba selline mõte, et kaks täiskasvanud inimest armastavad üksteist olenemata soost ja rassist ajab teid biiblite järele jooksma ja kõiki põrgu saatma. Mõelge nüüd. Kas tõesti peab nii tegema? Kas tõesti on tore teisi vihata lihtsalt sellepärast, et nad armastavad samast soost inimesi? Te ju teate, et see pole valik? Mõelge, kui teid vihataks sellepärast, et armastate inimesi vastas soost. Te peaksite peitma, kes te olete, kuna inimesed arvavad, et see on vale, kuigi see pole ju. Loodan, et te pole tulevikus sellised homofoobidest jobud.
a
armastajale/ 5. jaanuar 2017 09:55
Keegi pole ju keelanud teil armastada teist samasoolist, armastatakse ka loomi nagu näiteks kass, koer, lammas ja hobune. Kuid see pole kahjuks perekond ja sellisest suhtest ei saada loomulikul moel lapsi. Maailm saab nii ju otsa, või loodad et teised t
m
Mitte ei arvat, et see on vale, vaid see on äratundmine iga veel normaalse inimese sees, kelles on Jumal andnud õige äratundmise. Kes on veel paadumata südamega./ 5. jaanuar 2017 10:23
l
lõpeta ära/ 7. jaanuar 2017 20:49
keegi ei vihka siin homosid. Ärgu laiaku tänavatel ja propageerigu oma elulaadi. Kõik on rahul ja vagased siis. Sattusin kokku tädiga Rootsist, kes oli niiii nördinud, et eestlased suhtuvad homodesse niii halvasti, et need vaesekesed peavad Rootsi kolima. Tule jumal appi! Keegi ei teeks ühestki homost välja, kui see oma elulaadi peale ei suruks ja kõigile ei kuulutaks, et teda PEAB sallima, sest ta on homo.
ä
ää/ 4. jaanuar 2017 17:07
Pole vaja 100 aastat tagasi minnagi. Sama võib küsida ju ka teistkordse Eesti vabaks võitlemise kohta - Kas siis tõesti selle pärast, et jälle ära anda vabadus Brüsslisse? Et need kes laulsid, eestlane olen ja eestlaseks jään, peavad nüüd kuulama kuidas meid eestlasest eestimaalaseks ringi on ristitud.
m
Mofo/ 5. jaanuar 2017 10:40
Veidi paha laul, nüüd peaks laulma, et eestimaalane olen ja eestimaalaseks jään... võib-olla ka see veidi liiga rassistlik...
t
Tšago/ 4. jaanuar 2017 17:07
Vaid üksikud on Ideelised,ülejäänud on püssi all sundkorras,nii lihtne see ongi.
s
sundkorras püssi all, kõik ?/ 4. jaanuar 2017 17:21
siis ei karda ka mina desertöör olla just täpselt sama moodi nagu need süürist jalga laskvad mehed on kes paremat elu mujal otsivad.
p
Peep/ 4. jaanuar 2017 17:05
h
4. jaanuar 2017 17:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
to ma ei tea misasi../ 4. jaanuar 2017 18:06
Miks sa tahad haigetele inimestele midagi tilli peale määrida? Ise oled ikka terve?
n
no to ma ei tea..../ 4. jaanuar 2017 21:54
Haigele kohale tuleb ju ikka rohtu peale panna?
k
Kodanik/ 4. jaanuar 2017 17:04
Au ja kiitus vaimulikule. Kuhu on jäänud Isamaalisus meie riigipeadel? Viimane aeg on ärgata, mitte 10 küünega ministritoolidest kinni hoida ja heaks kiita, kõike mis Brüsselist tuleb.
j
juku/ 4. jaanuar 2017 17:03
Kas nüüd peavad ametnikud värisema kui keegi kõrval valju häälega tõtt räägib? Juba nagu Stalini ajal, aja aga süü teise kaela ehk jäätakse vang panemata.

a
ants/ 4. jaanuar 2017 17:01
sõda vaid jätkub...ilmselt hakatakse pea ka kooliprogrammides näitama aanuse programme ja ka skaudiks saad vaid siis,kui juba lapsepõlvest omasoolisega seotud oled,parteidest rääkimata.ID kaardile tuleb soovituslik GLL kuulumise lisalahter
T
....../ 4. jaanuar 2017 17:01
Tõde ja teisiti mõtlemine on keelatud. On vaid ülevaltpoolt tulevad suunised.
7
7.päeva adventist/ 4. jaanuar 2017 17:00
Nii ilusaid ja õigeid sõnu pole 25 aastat kuulnud,austus pastorile ja äegem laskem asjal muutuda hüüdjaks hääleks kõrbes,sallivus on muutunud satanismiks,kui mittesallimine on rassism,siis olen rassist ja nii jääbki.
m
Mauser/ 4. jaanuar 2017 17:00
Miks küll Kaljulaid oma aastalõpu kõnes midagi sellist mitte poole sõnaga ei maininud? Hr.Vaimuliku jutt absoluutne tõde.
m
Masso/ 4. jaanuar 2017 17:16
Vabamüürlased ei tohi tõde välja öelda! Nende Brüsseli peamaja oskab lojaalsust hinnata (juba 397 000 € maksti lahkumiskompensatsiooniks).
o
Olev/ 4. jaanuar 2017 17:23
Kaljulaid vaatab seda teksti jubedusega !!!
7
7.päeva adventist/ 4. jaanuar 2017 17:42
t
to Mauser 17:00/ 4. jaanuar 2017 18:28
Too Prysseli uhvu pidas presidendi pähe avaliku nn.aastalõpukõne,aga sealjuures puudus tal presidendi atribuutika.Riigilipp ja vapp taustaks ja kett kaelas.Mõni nädal varem kõõlus ta kusagil kaubanduskeskuse trepikäsipuu peal,kõrval lehvis aga kuulsus kivipõhk isiklikult.
e
eestlane/ 4. jaanuar 2017 16:58
Kas meie vanaisad valasid Vabadussõjas verd igasugu usuhullude pärast?
j
juku/ 4. jaanuar 2017 17:07
Mis puutub usk siia, kas sulle meeldivad need asjad, mis kõnes välja toodi?
o
oik/ 4. jaanuar 2017 20:11
Vanaisad võitlesid vabaduse nimel. Kuid kui see on vabadus mis täna eestis sünniks, tekib küsimus kas tänased isad on valmis selle vabaduse eest jälle võitlema. Nii nagu see kirikuisa, arvan ka mina, et ei ole!
v
vallavanem/ 4. jaanuar 2017 16:58
selline ara vereline ja munadeta! Vahetage ta välja!
j
4. jaanuar 2017 16:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
kontroll/ 4. jaanuar 2017 17:19
on väga tugev ja märkamatu. Olen seda täheldanud, eriti uuel aastal.
k
kord maija / 4. jaanuar 2017 16:56

e
Eesti mees/ 4. jaanuar 2017 16:56
Vot selliste Eestlaste eest olen valmis oma eluga riskima. Minu lugupidamine.
j
Jah/ 4. jaanuar 2017 16:54
eks seda aega , mil riik ja riigipead Eestlaste ja eestluse peale mõtlesid oli peale vabadussõda 20 aastat ja peale laulvat revolutsiooni 20 aastat . Ülejäänud 60 aastat on ikka ,,suured "otsustajad idas ja Läänes olnud.
e
eh/ 4. jaanuar 2017 16:52
look who's talking! Kristlik kirik, kelle ampluaas on igasugune värdkäitumine, mille kõrval mingi samasoolise ihalus on täiesti tühine, võiks selliste moraaliteemadega tegeleda kõigepealt enda ridades! Ja alles siis tulema tänitama ilmalikus ruumis, mida või mida mitte arvasid meie vanaisad! (muide - meie vanemad-vanavanemad imetlesid Greta Garbot, kes oli lesbi, tänased lapsevanemad viivad oma lapsi Soome muumimaale, mille rajasid samamoodi loomingulised lesbid, ja sarnaseid näiteid on küllaga teisigi - kirikuisad selles osas ei piiksatagi....)
t
topisele/ 4. jaanuar 2017 17:13
Sa pole millestki aru saanud,topis.
r
Rainer/ 4. jaanuar 2017 20:00
Kas sulle torgati praegu valesse auku?
r
respekt!/ 4. jaanuar 2017 16:52
Müts maha ausa Eestlase ees!
s
see/ 4. jaanuar 2017 17:18
ongi eestlane, mitte eestimaalane!
See ongi vahe, millest president meil aru ei saa.
j
Jälle!!/ 4. jaanuar 2017 17:47
President saab väga hästi aru, arusaamatu oled sina ja sinusugused. "Eestlane" tähendab nii etnilist eestlast kui ka "mustanahalist eestlast" kui ta on Eesti kodanik. "Eestimaalane" on inimene, olenemata rahvusest, kelle kodu on Eestimaal, samas kehtib see ka etniliste eestlaste kohta kui tema koduks on Eesti. Venemaal või mujal elav eestlane ei ole eestimaalane kui tema kodu on mujal. Me kutsume neid väliseestlasteks. Venemaal elavaid eestlasi kutsume Venemaa eestlasteks. Eestis elavad ja siin kodu omavaid venelasi kutsume Eesti venelasteks, nad on eestimaalased. Kaljulaid valdab väga head eesti keelt ja mõistetest arusaamadega on tal kõik kõige paremas korras Hästiharitud inimene.
e
Ei küsimus ei ole keeles/ 4. jaanuar 2017 19:22
vaid meeles, mis sellel presidendil on. Tema jaoks eestlast ei olegi ongi ainult eestimaalased, eriti need kes Süüria päritoluga.
v
Väga / 4. jaanuar 2017 16:52
aus ja otsekohene mees.laske nüüd lahti.ja east võib p...epugemist jätkata.HÄBI nõrkadele.
k
Kuule ajakirjanik?/ 4. jaanuar 2017 16:50
Kas sinu meelest siis ikka võitlesid või?
t
Tõepoolest,/ 4. jaanuar 2017 16:49
näinuks mu vanavanaisa tänapäevast Eesti "vaba riiki", oleks ta küll sõtta minemata jäänud.
v
4. jaanuar 2017 16:56
vist ükski mõistusega eestlane poleks kindlasti läinud,aitähh tõe eest.
v
vaatan/ 4. jaanuar 2017 17:17
praegu toimuvat ja mina ei lähe ka praegu enam sellise eesti eest sõtta, kus maa on võõraid tulnukaid ja musti täis.
k
4. jaanuar 2017 16:49
Kaldur ütles ju täiesti õieti. Kas agarogar ajakirjanik imeb oma arust sensatsiooni ?
n
no ei ole õigust/ 4. jaanuar 2017 17:09
Vaimulik ei sa oma kõnega hakata Riiklikku poliitikat ümber tegema. Ja mis vaimulik alguses arvasin et ta on purjus. Rääkigu seda mis on hingele, mitte ärgu elagu oma isikliku nördimust joobunud häälega välja. See on paroodia, mitte kõne.
Sisulises pooles on tal õigus kodanikuna, rääkigu sellest sõbrale aga mitte kirikuõpetajana avalikult väljakul, kus tema kõrval olevad inimesed tahavad samal ajal häbi pärast maa alla vajuda. Vaimulikuna ei ole tal õigus sellist kõnet pidada. Mul tekkis ka küsimus: Mille eest meie esiisad 800 aasta tagasi langesid? küsiks ta käest, kui ristiusku tulega ja verega toodi?
s
Sa/ 4. jaanuar 2017 17:31
Arvatavasti mämmutaksid vaikselt põske ja kiidaksid kõik riigi otsused heaks. Tubli vaimulik, et julgeb õelda mis õige.
p
.../ 4. jaanuar 2017 17:32
palveta sina 5x päevas edasi, ära eesti asja nina topi.
t
to ... ja sa/ 4. jaanuar 2017 20:01
Vihakõnede mõju alla valiti sinusuguste manipuleeritavate häältega Trump presidendiks. Britid tahtsid väljuda EU st ja siis paari päeva pärast juba tahtsid kangesti euroalasse jääda aga ostsus oli tehtud. Kas kohe ei olnud võimalust mõelda oli vaja lasta ennast ära vihakõnes tinistada manipuleerijate poolt . Ise valisid oma euroopa liidu(mis sa kisad siis nüüd?) ja ka see sinu kirikuõptaja valis euroopa liidu. Mis te nüüd siina kambas kisate nagu õllebaaris? Kui neid vigu parandada ei suuda, mis sa kisad siin siis? Või astud ühe mehe jõul Euroopast välja? vat on mees, müts maha kui ära teed! ;) Tead sa mis tagajärjed sellel üldse on. Soovitan vihakõne asemel ratsionaalselt mõelda, ole ikka mees. Ise omasooiharust pean haiguseks EU sse astumist õigeks, aga EU on vahepeal prognoosimatult kukkunud nagu kukkus Nokia. Kuna selles EU s oleme, siis on targem olla selles jamas lõpuni koos Saksamaaga, mõtle ise ratsionaalselt. kes lahkuvad enne, kukuvad absoluutselt kõik oma ettevõtlusega ja majandusega kiviaega. Noh nagu sult 30-40% sisisetulekust ära võtta samas kui hinnad 20% tõusevad. Majandus on võimalik paari kuuga hävitada, aga üles saab ta ehitada paarikümne aastaga ehk kui sedagi. Siis lõppevad need teemad mulle ei meeldi ära. Kui suudad ratsionaalselt mõelda, sest sulle meeldib ju hästi elada. Siin meie asukohas oled sa alati mingis liidus või kellegi võimu all kui vaatad minevikku, tahad venelaste SRÜ d?
a
Arvan/ 4. jaanuar 2017 20:45
Ja miks ei ole vaimulikuna õigus tõde rääkida? Aga sedasama räägib ju ka Piibel. Ja seda peab ta ka avalikult rääkima.
k
Kuulge!/ 5. jaanuar 2017 10:03
Eesti põhiseaduse järgi ei ole siin kõrgemaks võimuorganiks mitte häbenevad ametnikud, kes on nii lojaalsed oma jutu järgi, et vaevalt nad isegi seda ka usuvad, vaid Eesti kõrgeimaks võimuorganite on rahvas. Ja sel juhul ei ole siin mingit väljakujunenud riigipoliitikat, vaid see on kujundatud mõningate rahvareeturite poolt. Rahvas, kes on kõrgeim, on seni ainult vaikides ja omavahel kirudes seda pealt kuulanud. Rahvas, ärgake! Te olete ju kõrgeim kui need, kes rumalusi teevad!
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:40
k
kõigile lugemiseks/ 5. jaanuar 2017 18:41
v
valge eesti tõugu mees, hetero/ 4. jaanuar 2017 17:23
naljakas, et mingid homoaktivistidest kirjatsurad kutsuvad omikeski mittesallivat pröökamist "pahameeletormiks"...muie...
t
to/ 4. jaanuar 2017 20:05
Vihakõnede mõju alla valiti sinusuguste manipuleeritavate häältega Trump presidendiks. Britid tahtsid väljuda EU st ja siis paari päeva pärast juba tahtsid kangesti euroalasse jääda aga ostsus oli tehtud. Kas kohe ei olnud võimalust mõelda oli vaja lasta ennast ära vihakõnes tinistada manipuleerijate poolt . Ise valisid oma euroopa liidu(mis sa kisad siis nüüd?) ja ka see sinu kirikuõptaja valis euroopa liidu. Mis te nüüd siina kambas kisate nagu õllebaaris? Kui neid vigu parandada ei suuda, mis sa kisad siin siis? Või astud ühe mehe jõul Euroopast välja? vat on mees, müts maha kui ära teed! ;) Tead sa mis tagajärjed sellel üldse on. Soovitan vihakõne asemel ratsionaalselt mõelda, ole ikka mees. Ise omasooiharust pean haiguseks EU sse astumist õigeks, aga EU on vahepeal prognoosimatult kukkunud nagu kukkus Nokia. Kuna selles EU s oleme, siis on targem olla selles jamas lõpuni koos Saksamaaga, mõtle ise ratsionaalselt. kes lahkuvad enne, kukuvad absoluutselt kõik oma ettevõtlusega ja majandusega kiviaega. Noh nagu sult 30-40% sisisetulekust ära võtta samas kui hinnad 20% tõusevad. Majandus on võimalik paari kuuga hävitada, aga üles saab ta ehitada paarikümne aastaga ehk kui sedagi. Siis lõppevad need teemad mulle ei meeldi ära. Kui suudad ratsionaalselt mõelda, sest sulle meeldib ju hästi elada. Siin meie asukohas oled sa alati mingis liidus või kellegi võimu all kui vaatad minevikku, tahad venelaste SRÜ d?
t
toto/ 5. jaanuar 2017 11:41
kulla tobuke, sm. trump on minule absoluutselt antipaatne!
ja ka tema toetajad- putinistid jt ekrelased.
aga trumbist rohkem ei salli ma ülbeid ja ohtlikke kaamelipoisse, brüsseli tšinovnikke ja propagandistlikke homosid!
m
Mofo/ 5. jaanuar 2017 10:35
Vaatasin kiriesi sots meediat, pigem on seal kiiduavalduste, kui pahameeletormi täheldada

l
lääne euroopa on omadega põhjas/ 4. jaanuar 2017 16:49
Täiest õige jutt. Soome,Rootsi ja mitmed lääne euroopa maad on otsustanud oma riigi moslemitele müüa. Tööle nendest lähevad üksikud,enamus laamendab ja teeb kuritegusid ja naudib riigi sots toetustest. Sellist eestit ei taha keegi.
r
rt / 4. jaanuar 2017 22:39
Saksamaa 30-s suuremas ettevõttes kokku töötab kokku 54 nn pagulast-õnneotsijat, neist 50 töötab Saksa riiklikus postifirmas ehk transpordi peal. Sisuliselt neid pagulasi saksa suurettevõtted seni kedagi tööle ei võta - ei pidavat keeli piisavalt valdama ja puuduvat rahvusvahelisel tasemel firmade jaoks vajalikud oskused - nagu saksa suurfirmade juhid ise asja kommenteerisid.
https://www.ft.com/content/d5d0bb96-49a8-11e6-8d68-72e9211e86ab
r
rp/ 4. jaanuar 2017 16:48
Vaimulikul puudub võimalus heaks kiita rüvedus, lodevus või oma kohustustest kõrvale hoidmine.
l
4. jaanuar 2017 16:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
m
Moneysmell/ 4. jaanuar 2017 17:35
Sotsid on jah praegu rahapumba juures, mis nende ideoloogita kõvasti moonutab.
l
lühike vastus/ 4. jaanuar 2017 16:47
k
kindlasti/ 4. jaanuar 2017 17:16
m
MTi/ 4. jaanuar 2017 16:46
Võitlejad kindlasti mitte,aga poolearulised riigimehed eesotsas selle leitud presidendiga teevad seda suure õhinaga.Üha enam saab selgeks ,et riiklus ja rahvuslus on kaks täiesti erinevat asja
h
huviline/ 4. jaanuar 2017 16:46
o
4. jaanuar 2017 16:51
on julgeid kes rahva enamiku mõtteid avalikult väljendab,on tõelised kodumaa patrioodid nagu Vabadussõdalased.
b
Brüssel/ 4. jaanuar 2017 16:57
Mis on eesti rahval homode ja pagulaste vastu.Nad on meie sõbrad ja on oodatud siia.
p
Pagulaste.../ 4. jaanuar 2017 17:15
...vastu on kaikad,kurikad,noad ja relvad.
l
lol/ 4. jaanuar 2017 17:15
a
A.H./ 4. jaanuar 2017 16:45
Ai-ai-ai. Ja valitsevatel tõusikel oli jälle häbi ja piinlik, no mis sa kostad. ;)
a
aga/ 4. jaanuar 2017 17:27
kas see sulane on ju purjus? pagulaste osas on tal muidugi õigus, neid ei soovi miagi liialt siia, aga muus osas paneb papi ikka veidi mööda.
7
7.päeva adventist/ 4. jaanuar 2017 17:53
Purjus või mitte,aga jutt oli nii õige et lihtsal suurim nauding läbi aegade.
n
Niu/ 4. jaanuar 2017 18:19
Ta ei ole purjus. Ta ongi selline.
n
Niu/ 4. jaanuar 2017 18:19
Ta ei ole purjus. Ta ongi selline.
7
7.päeva adventist/ 4. jaanuar 2017 19:25
ja ma ka arvan et tal lihtsalt selline kõnemaneer ja pastor oli kaine,õnnistusi talle palju palju!
e
4. jaanuar 2017 20:11
Ei ole purjus. Ta põristab lihtsalt R tähte.
t
teadja/ 4. jaanuar 2017 21:03
IKaldur on läbi elanud insuldi ja selle tagajärjel on selline kõnedefekt jäänud. Kohatu on inimest purjus olevaks tembeldada, kui põhjust ei tea. Aga pastori sõnavõtu sisulise poolega tuleb ju nõustuda.
a
Agale/ 5. jaanuar 2017 09:03
Aga mida täpsemalt ta siis mööda pani??

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee