TÕLL TULEB: Kui Tõll Poola laevatehaselt vastu võetakse, kulub tal Eestisse sõiduks kuni kaks päeva.Foto: TS Laevad / Facebook
Evelin Kivimaa 4. jaanuar 2017 11:32
Parvlaev Tõll loodeti küll Poola laevatehases vastu võtta veel detsembris, ent selle valmimine jäi siiski uude aastasse. Kui kõik läheb plaanipäraselt, hakkab Tõll jaanuaris sõitma Virtsu-Kuivastu liinil.

TS Laevade juht Kaido Padar ei osanud 3. jaanuaril veel öelda täpset kuupäeva, millal Tõll hakkab viimaks Poola laevatehasest liikuma Eesti poole. "Laeva vastuvõtmise aeg selgub lähiajal," kinnitas Padar. "See selgub, kui oleme laeva tehaselt vastu võtnud ja Veeteede ameti kontroll on läbitud."

Ilmastikuolud – näiteks tugev tuul ja kõrge laine – võivad eelkõige mõjutada seda, millal Tõll Poolast sõitma hakkab. "Kui ta juba väljub, siis tema teekond Eestisse võtab poolteist kuni kaks päeva, ehk niipalju on ilmaprognoosid usaldusväärsed," märkis Padar.

TS Laevade juht Kaido Padar Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia

Enne kui Tõll saab tööd alustada, ootavad teda Eestis ees sarnased tegevused nagu varem Leigrit. "Täiendatakse sisustust: paigaldatakse kohviku, poe ja lastenurga sisustus, ekraanid, wifiühendused, info- ja disaingraafika. Varustatakse laev. Toimuvad veel õppused meeskonnale, Veeteede ameti ülevaatus jms.  Nendele tegevustele kulub 7–10 päeva," selgitas Padar.

Parvlaev Tõll asub sõitma Virtsu-Kuivastu liinil. Täpne liinileasumise kuupäev ei ole veel paigas. Padar märkis: "Eeldame, et see jääb jaanuarikuu teise poolde."