Eesti uudised

TARTU RAHU SELTS HOIATAB SISEMINISTRIT: Eesti-Vene piirilepingu sõlmimine toob kohtuasja (21)

LISA KOMMENTAAR

Järelhüüe 4. jaanuar 2017 21:59
...Tartu Rahu anuleerus peale teist maailmasõda...mõneks ajaks.
Eestlane 4. jaanuar 2017 17:49
Vabadussõjas okupeerisid eestlased Petserimaa - aeg oleks seda tunnistada ning viisakalt Petserimaa elanikele nende kodutalud tagastada
ahhaa suure põlgusega 5. jaanuar 2017 10:11
Sellist idiootsust võib väita vaid kas psühhoneuroloogiahaigla krooniline patsient või siis madala IQ-lime. kellel on raskusi ajaloo ja oleviku adekvaatse tajumisega...
eeee 4. jaanuar 2017 17:45
Kes kõrgemalt võimult seda küsib
Rahulepingud 4. jaanuar 2017 15:23
tulevad ja lähevad. Rahulepingu teine osapool võib ka mitte tunnistada riigipöördega võimule tulnud seltskonna poolt allkirjastatud pabereid ja taastada tsaaririigi de jure. Meile on kommunistid kallimast kallid ja nendega tehtud diil ülimuslik.
ää 4. jaanuar 2017 16:06
See tsaaririigi jutt on huvitav, aga kõigest huvitav. VF oli tsaarriigi õigusjärglane, pärides kogu riigi ja selle vara. Jagas isegi tsaaririigi kulda Eestiga. Sellist ajajärku kus oli vaakum seal pole olnud. See et vahepeal mingi teine lipp oli, ei muuda mingit ajajärku Venemaal olematuks.
leo 4. jaanuar 2017 15:02
Piirilepingu sõlmimine suurendab tunduvalt sõjaohtu. Sellisel juhul võib Venemaa alati Eestis elavate venelaste " kaitseks" Eesti siseasjadesse sekkuda ( sarnaselt Ukrainaga ), sest tegu on sellisel juhul mitte Tartu rahulepingujärgse Eesti Vabariigiga, vaid Eesti NSVga. Tartu rahulepingujärgse Eesti Vabariigi puhul taoline venelaste " kaitsmine " on rahvusvaheliste õigusaktide kohaselt välistatud, sest okupeeriv riik ( 1940. aastal Nõukogude Liit okupeeris ja annekteeris Eesti Vabariigi ) ei tohi okupeeritud aladele oma elanikke sisse tuua
alf 4. jaanuar 2017 14:40
Sellist asja tahaks näha, kui kohtu alla lähevad T.H.Ilves, Juhan Parts, Urmas Paet, T.Rõivas. Lisame veel Mihkelsoni ja Mälksoo.
maamees 4. jaanuar 2017 14:14
Miks Venemaa Eesti suhtes nii rahulik on,no vahete-vahel hurjutab,sest ta teab ja hoiab võimu juures sobivaid isikuid,põliskommuniste,miilitsaid,kes vormistaad Venemaale vajaliku tulemuse.
Lollikesed 4. jaanuar 2017 13:28
Kui kaua need alad siis Eesti riigi koosseisus olid? Mingid paarkümmend aastat. Aga kui mõni tsaaririigi pooldaja annab kohtusse kurjategija Lenini poolt sõlmitud lepingu tühistamise? Kaua need alad koos praeguse Eestiga tsaaririigi koosseisus oli?
Siin sõimate Eesti kommuniste, aga kommunist Lenin ju andis selle lepinguga need alad Eestile?
Kas praegune Eesti riik täidab Tartu rahulepingu tingimusi praegu? Ei täida, järelikult on see leping kehtetu. Jne.
ää 4. jaanuar 2017 16:08
Kui Venemaal oleks olnud võimalus taoline asi nagu Tartu Rahu kohtusse anda, siis oleks ta seda juba ammu teinud. Paraku käitub ta kui tugevama õigust omav röövel, kes lähtub ainult jõu õigusest.
Kalju Mätik 4. jaanuar 2017 17:15
NSVL ei lugenud ennast tsaari-Venemaa õigusjärglaseks ja seega ei oma Eesti kunagine kuulumine tsaari-Venemaa koosseisu mingit tähtsust. Ja Lollikene võiks näidata, milliseid Tartu rahulepingu punkte Eesti tema arvates ei täida.

Kalju Mätik 4. jaanuar 2017 12:53
Meie valitseval ladvikul oleks juba aeg aru saada, et mistahes järeleandmised Venemaa valitseva ladviku põhjendamatutele nõudmistele viivad ainult uute, veel jõhkramate nõudmisteni. Nii oli see aastatel 1939-1940, nii on see ka nüüd. Nii kommunistide kui ka natside kuriteod said võimalikuks mitte tänu sellele, et maailmas oli üks Lenin, üks Stalin ja üks Hitler, vaid tänu sellele, et maailmas olid miljonid sellised, nagu Urmas Paet ja Marko Mihkelson, kes sageli võisid diktatuuri vihata, kuid samal ajal kas argusest või omakasupüüdlikkusest aetuna seda truult teenisid. Punane nomenklatuur Kremlis tunneb, et tema aeg hakkab läbi saama ja tema koht on ajaloo prügikastis. Venemaal on täiesti avalikult käimas stalinismi taastamine. Kui Eesti annab õigustuse sellele piirilepingule, siis sellega aitab ta Kremli ladvikul luua illusiooni, et ta on vene rahva huvide kaitsja terves maailmas ja aitab sellega kaasa stalinismi taastamisele Venemaal.
külamees 4. jaanuar 2017 12:07
oli juba vanaisa riigi reetur ja ega see mees parem ole, ikka samad geenid !
Mart Niklus 4. jaanuar 2017 11:55
Mart Niklus, GULAGi endine kommunismivang (4. 01. 2017): Isiklike kogemuste põhjal postsovetlikus õigusemõistmises Eesti Vabariigis on mul põhjust arvata, et Tartu Rahu Põlistamise Seltsi pöördumisel kohtusse Eesti-Vene piirileppe küsimuses ei tehta kohtuotsust Eesti Vabariigi ja Tartu Rahu Põlistamise Seltsi kasuks.
ain 4. jaanuar 2017 10:57
siiani on kes müüsid ja reetsid eesti vabaduses ja karistamata.pooled ministrid peaks siin trellide taga olema!!!
Ants Rannula 4. jaanuar 2017 10:36
Kui "kontrolljoont" maha pandi polnud meie riigi isandaid kohal. Isegi "Saatse saabast "ei suudetud päästa.
Süüdlased on seega lollid valijad.
Toomas 4. jaanuar 2017 09:19
Piirileping selle agressiivse Venemaaga ei anna Eestile mitte kui midagi. Sest: 1. Osa Eesti Tartu rahu järgi paikapandud territooriumist on seniajani okupeeritud; 2. Isegi kui me lõplikult loobuksime Petserimaast ja Narva-tagustest aladest, siis ei anna see nn "piirileping" meile mingit julgeolekugarantiid, kuna on piisavalt hästi teada, et Venemaa jaoks ei ole tegelikult MITTE ÜKSKI LEPING SIDUV! Nemad on ju tuntud mihklid lepingute rikkumise ettekäändeid ("kaasmaalaste kaitsmine", "oht NATO poolt" ja mida iganes) välja mõtlema.
Olen 4. jaanuar 2017 08:12
Tartu Rahu Seltsiga sama meelt. kiituseks Lennart Meri kohta: Tema just alustas juulilepetega.
miks kiituseks 4. jaanuar 2017 12:45
jääb arusaamatuks, mida sellega tahad öelda
ilmar 4. jaanuar 2017 21:03
Juulilepetega soostus too L.Meri loobuma alast, kus sündis-kasvas tema esimene naine. Üks kümnetest tuhandetest pesterimaa-eestlastest. Juulilepped tegid ukse lahti LOOBUMISELE, ärakinkimisele.
Merist suuremat enesekiitjat-eneseimetlejat ning iseenda ülehindajat pole ma veel Eesti poliitikas kohanud.