Eesti uudised

EAS JÄTKAB UURIMIST: kas Toomas Hendrik Ilvese tehing oli ikka puhas kui prillikivi? (88)

Karoliina Vasli, 4. jaanuar 2017 04:00
Toomas Hendrik IlvesFoto: Jörgen Norkroos

Toomas Hendrik Ilves kinnitab, et EASile toetuse tagasimaksmine oli väga lihtne ja selge lugu. Ent kas kõik küsimused ikka said vastuse? Selgub, et EAS veel uurib ärmatamise tagamaid ja vastuseid on oodata hiljemalt veebruaris.

Mäletatavasti maksis Ilves mullu sügisel tagasi vaid kümme protsenti ehk veidi üle 19 000 euro esialgsest 190 392eurosest toetusest, mille Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) andis Ärma talus turismi edendamiseks. Toona meediasse läkitatud avalduses ütles Ilves: "Ma ei veereta vastutust ega süüd: ju siis leidis EAS, et Ärma on suures osas oma rolli turismiobjektina – tõsi, teistsugusena, kui algne äriplaan ette nägi – 10 aastaga täitnud."

Eilses Eesti Päevalehes kurjustas Ilves ka meediaga. "Pärast valeuudist, et riik maksis Ilvese kodu kinni, pole tahtnud rohkem neid lugusid lugeda." Tema meelest on kogu toetuse tagasimakse lugu väga lihtne ja selge. Ta ütles, et tal on kahju Maria Alajõest, Siim Raiest ja ka Hanno Tombergist, kellest on toetuse kontekstis kirjutatud ja räägitud palju negatiivset. "Neist keegi pole selle loo puhul teinud minu teada midagi keelatut, hämarat ega olnud kallutatud," toonitas Ilves.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.08.2017
SKANDAALI JÄTK: RKAS pani EAS-i juhi kinnistu enampakkumisele
15.02.2017
Riigikogu direktori leidmiseks maksab riik erafirmale pea 10 000 eurot
14.02.2017
Riigikogu kantselei direktori leidmiseks maksab riik erafirmale pea 10 000 eurot
08.02.2017
Ermamaa toetuse viga EASi statistikat ei riku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee