Parvlaev St. OlaFoto: Mattias Tammet
Delfi Ärileht 3. jaanuar 2017 18:36
Saare maakohus arestis riigile kuuluva äriühingu AS Saarte Liinid taotlusel 30. detsembril Vjatšeslav Leedo firma Väinamere Liinide poolt avalikuks liiniveoks kasutatud parvlaeva St. Ola, kuna Väinamere Liinid võlgnevad Saarte Liinide väitel neile ligi 900 000 euro eest sadamatasusid, millele lisanduvad viivised.

Saarte Liinide juhataja Villu Vatsfeldi sõnul tekitas Väinamere Liinid võlgnevuse lepinguperioodi lõpus 4-5 kuuga. "Olime nendega konstruktiivsetes lepingulistes suhetes olnud üheksa aastat ja 363 päeva ja alles kaks päeva enne lepingu lõppemist teatas ettevõte, et nad ei tunnista võlanõudeid."

Vatsfeldi sõnul on Väinamere Liinid ka varem aeg-ajalt võlgu jäänud, aga summad on olnud väiksemad ja majandustegevusega põhjendatud, mistõttu ei ole Saarte Liinid pidanud põhjendatuks varem ühtki Leedo laeva arestida.

Seekord aga, eriti arvestades Väinamere Liinide tegevuse lõppemisega suurtel parvlaevaliinidel, otsustati võlgniku liikuv vara istutada kai äärde talvituma.

Refereeritud artikkel tervikuna on lugeda Delfi Ärilehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

Max 4. jaanuar 2017 07:09
Riik arestis laeva, mis ei maksagi rohkem kui üks million. Leedo sai oma vana romu jällegi riigile müüa. Vaevalt ta kuskilt rohkem oleks saanud.
Jwejhe 4. jaanuar 2017 11:02
St ola oli müüdis mõni aasta tagasi 6.5 miljoniga.
! 4. jaanuar 2017 15:03
St.Ole on juba üsna vana, "roosteküna", nagu mõned meremehed väljenduvad. Laev lasti käiku juba 1971.a,. seega tiksub tal juba 46-s aasta. Tavaliselt saadetakse nii eakad laevad kas vanarauaks või müüakse kuhugi Aasia või Aafrika arengumaale. Kus see uppumist veel mõned aastakesed vett künnab.
Nagu Eestis kombeks: 4. jaanuar 2017 00:33
Leedole ollakse võlgu ja see vast mittemaksmise põhjus. Ega Leedo ühtegi asja ilma kindla tagalata tee. Siit tuleb järjekordne näide nõrgast riigifirmade juhtimisest ärastamise ja altkäemaksude kõrval.
Huvitav, kas TS juhtide puhkus ära ei lõppegi?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS