Foto: Margus Ansu/Postimees
Õhtuleht.ee 3. jaanuar 2017 17:30
Tartu ülikool saatis täna AS-le YIT Ehitus teate raamatukogu rekonstrueerimistööde töövõtulepingu ülesütlemise ning leppetrahvinõude esitamise kohta, sest töövõtja on lepingu tingimusi oluliselt rikkunud.

Tartu ülikool ja AS YIT Ehitus sõlmisid 2016. aasta mais töövõtulepingu ülikooli raamatukogu hoone rekonstrueerimiseks summas 6 695 970 eurot (sh käibemaks). Lepingu kohaselt pidi tööde teostamine ja valmimine toimuma etapiviisiliselt ning raamatukogu avatama kasutajatele juba 2016. aasta oktoobri alguses, teatas ülikool.

"Ülikool on juba suvest saadik üritanud leida lahendusi raamatukogu renoveerimistööde teise etapi lõpetamiseks, kuid paraku pole töövõtjaga kompromissini jõudnud. Tellijana ei saa ülikool teha renoveerimistöödes ühtegi mööndust, kui jutt on tööde kvaliteedist ja ohutusest ning raamatukogu teenuse osutamisest üliõpilastele, töötajatele, kooliõpilastele ja linnarahvale. Kui koostööpartner ei lähtu ülikooli jaoks olulistest väärtustest, nagu kokkulepetest kinnipidamine ja üliõpilastele lubatud raamatukoguteenuste turvaline võimaldamine, ei ole ülikoolil lõpuks muud lahendust, kui leping ühepoolselt lõpetada," täpsustas kantsler Liinat.

Ülikool saatis töövõtjale YIT Ehitus ühtlasi ettepaneku fikseerida kahepoolselt tänaseks tehtud tööde maht. Olemasoleva olukorra fikseerimise järel saab ülikool hakata ette valmistama järgmist hanget, et leida lähikuudel raamatukogu rekonstrueerimistööde lõpetamiseks uus töövõtja.

Raamatukogu jätkab lugejate teenindamist Liivi tänaval endise Rahvusarhiivi hoonesse rajatud ajutistes lugemissaalides. Ülikool väljendab kahetsust kõikide raamatukogu kasutajate ees töövõtja tegematajätmistest tulenenud olukorra pärast.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

Tüüp Pirogovist 4. jaanuar 2017 21:45
Minu mäletamist mööda tehti lugemissaalides viimane kord remonti alles 2013. aasta paiku, kui mööbel ei jõudnud õigeks ajaks kohale ja nüüd samas saalis uus kapitaalremont? No mida asja, kas esimene kord tehti siis nii lohakat tööd? Kui viimane kord jõulude ajal sellest pirukaputkast mööda jalutasin oli raamatukogu esine endistviisi suletud? Peale korvpalli-kantsleri peaks ka raamatukogu direktor ja ülikooli enda rektor ka tagasi astuma, sest kõik kolm meest on ühtviisi saamatud.
Tartlane 4. jaanuar 2017 05:14
Minu meelest tuleks ka direktor välja vahetada.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS