Eesti uudised

ÕHTULEHT AUSTRAALIAS | Eesti lipp ja määrdunud päikeseprillid mälestavad Warwicki maanteel hukkunud eestlast (23)

Mari Luud, Austraalia, 3. jaanuar 2017, 10:55
Foto: Mari Luud
Lilled, kustunud küünlad, Eesti lipp ja määrdunud päikeseprillid on hoolikalt seatud Austraalia Warwicki maantee äärde. See on koht, kus kolm noort eestlast sattusid liiklusõnnetusse. Neist üks, 25-aastane Marko, hukkus. 

Foto: Mari Luud

Õnnetus juhtus teelõigul, kus kiiruspiiranguks on märgitud 70 kilomeetrit tunnis. Kaks sõidurida viivad ühes suunas. Hiljuti on sinna paigaldatud uus asfalt, aga kahe sõiduraja vahele veel märgitud ei ole. Ligikaudu üks kilomeeter enne õnnetuspaika on hoiatav silt "New work, no lines marked. Drive safely" ehk Uus tee, jooned on märkimata. Sõitke ettevaatlikult.

Foto: Mari Luud

Austraalias on vasakpoolne liiklus ning möödasõite tehakse eessõitvast autost paremalt. Õnnetuspaigas on ruumi laialt ja kohalikud imestavad, kuidas selline õnnetus küll juhtuda sai. Kas roolis olnud Marko hakkas vanast harjumusest koduse liiklusega möödasõitu tegema vasakult ja sõitis kellelegi tagant otsa või tabas hoopis teepervel seisvaid autosid? Praegugi seisab õnnetuspaigal üks Mitsubishi sõiduauto, mille esimene parem nurk on katki.

Foto: Mari Luud

Ligemale kilomeetri kaugusel tanklas töötav mees tunnistas Õhtulehele, et temagi ei oska öelda, kuidas õnnetus juhtuda võis. "See oli jube ja väga kurb õnnetus. Läksin just samal ajal töölt koju. Keegi pole veel rääkinud, miks või kuidas see juhtus," räägib mees.

Foto: Mari Luud

Liiklusõnnetus juhtus 1. jaanuaril Warwicki maanteel Duncraigis kell 17.17 kohaliku aja järgi.

Foto: Google Maps
Foto: Google Maps

Praeguste andmete järgi püüdis eestlasest Marko kastiautoga, kus istusid veel 22-aastane naine ja 29-aastane mees, reastuda ümber teise sõiduritta, kuid põrkas kokku kahe sõidukiga.

Marko hukkus sündmuskohal. Kaks kaasreisijat viidi haiglasse. Perthi politsei suurte avariide üksuse uurija Symon Bagley ütles Delfi päringule vastates, et kõik kolm eestlast töötasid Austraalias ning et viga saanud naisterahvas saab täna haiglast välja.

Samal teemal

4. jaanuar 2017, 04:00
"Jooksin kohe appi! Autojuhi aitamiseks ei saanud me kahjuks enam midagi teha."
3. jaanuar 2017, 15:15
ÕHTULEHT AUSTRAALIAS | "Jooksin appi! Autojuhi aitamiseks ei saanud me enam midagi teha."
3. jaanuar 2017, 08:20
Austraalias traagilisse avariisse sattunud naine saab täna haiglast välja
2. jaanuar 2017, 12:48
TRAGÖÖDIA AUSTRAALIAS: kolm noort eestlast sattusid liiklusõnnetusse, üks neist hukkus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee