Foto: Vida Press
Juhan Haravee 2. jaanuar 2017 15:54
Raske puudega mees, kes on rohkem kui 20 aastat voodisse aheldatud, pääses üle noatera kohtuasjast, milles oleks teda süüdimõistmise korral karistusena oodanud kuni kolm aastat vanglat.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude lastekaitseteenistus alustas 2014. detsembris kriminaalmenetlust Kaupo (nimi muudetud) vastu, kellele politsei heitis ette Facebookis teadvalt alaealise tütarlapse seksuaalset ahvatlemist.

Kriminaalasja materjalidest selgub, et Kaupo oli sama aasta oktoobris nõudnud tüdrukult alasti fotosid, lubades nende eest maksta 50 eurot. Näidiseks saatis mees alaealisele omalt poolt erootilise ja pornograafilise sisuga fotosid.

Mullu aprillis kahtlustatavana üle kuulatud Kaupo tunnistas politseinikele, et pani toime kuriteo, milles teda kahtlustakse. Mees võttis omaks, et registreeris end 2013.-2014. aastal Facebooki kasutajaks ning saatis selle alt kirju mingile neiule palvega pildistada ennast alasti ja saata talle. Kaupo tunnistas sedagi, et lubas fotode eest maksta. Siiski lükkas mees tagasi kahtlustuse, nagu oleks talle olnud sel ajal teada, et tegu on noorema kui 18aastase neiuga. Foto järgi tundus tütarlaps Kaupole täisealisena. Kannatanu oli aga  põhikooli õpilane. Toimikus on ka väljatrükk Kaupo ja tüdruku  kirjavahetusest, kus mees palub ohvril mitte "pipardada" ning kui näitab "tissi ja tussi", saab 50 eurot. Kannatanu saatiski Kaupole fotosid osaliselt paljastatud kehast. Kui mees nõudis enamat, tütarlaps keeldus.

Uurimise käigus tunnistas Kaupo sedagi, et 1994. aastal juhtus temaga raske õnnetus, mille tagajärjel on mees 100%  töövõimetu sügava puudega  invaliid. Nimelt hüppas mees tosin aastat tagasi ettevaatamatult vette ja murdis mitu selgroolüli. Nüüd saab mees 320 eurot pensioni ja elab koos vanematega.

Prokuratuuril on lubatud seaduses sätestatud tingimustel kriminaalmenetlus kahtlustava nõusolekul lõpetada. Sel juhul peab olema tegemist 2. astme kuriteoga, mille sanktsioon ei näe ette vangistuse alammäära, kahtlustatava süü ei ole suur jms.

Kaupot pole varem väärteo- ja kriminaalkorras karistatud. Ta on toimepandud tegu kahetsenud. Prokuratuuri hinnangul pole mehe süü suur ja materiaalset kahju ta kannatanule ei tekitanud. Samuti puuduvad tal vabad rahalised vahendid, mis võimaldaksid tal tasuda riigile kohtumenetlusega kaasnevaid kulutusi, sest saab invaliiduspensioni.  Prokuratuur kohustas Kaupolt hüvitama vaid IT-ekspertiisikulud summas 451 eurot, mille mees oli nõus koheselt ära maksma. Kaupole selgitati, et tema arvutit ei konfiskeerita sel korral vaid põhjusel, et antud "kuritegu on esmakordne rumal tegu ja kuna ta on voodis lamav invaliid, kellel arvuti on hädavajalik välismaailmaga suhtlemiseks ning riik on pidanud vajalikuks kompenseerida kommunikatsioonivahendite kasutamist."

Nagu kriminaalmenetluse lõpetamise määrusest selgub, on riik tahtmatult rahastanud Kaupo käsutuses oleva sidevahendi kasutamist, mille abil raske  puudega mees teostas lapseealise seksuaalset ahvatlemist. Sellele vaatamata lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse. Ühtlasi hoiatati Kaupot, et  menetlus uuendatakse, kui voodisse aheldatud mees ei täida talle pandud kohustusi.

Kommentaarid  (7)

RT 2. jaanuar 2017 21:34
PUUDEGA MEELDIS TULEB LÕI SURM SAAB HULGAADID
Kaupo (nimi muudetud) 2. jaanuar 2017 17:36
Milleks norida mingi plika käest tissi ja t*ssi pilti kui internet on otsast otsani sellist kraami täis - vahi nii et silm sinine.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS