Viini Filharmoonikute uusaastakontserti külastanud Hanno Pevkur ütleb, et tal õnnestus endale ja abikaasale piletid soetada heade tutvuste abil.

Viini uusaastakontserdiga on enamik sina peal tänu teleülekandele. Traditsiooniliselt kandis seda tänavugi üle ka ETV. Kontserdipääsme lunastamiseks peab muusikasõber osalema loteriis – tänasest startis registreerimine järgmise aasta üritusele. Põhikontserdi piletite hinnad varieeruvad lähtuvalt istekohast 35-1090 euro vahel. Teise kontserdi (sama programm) piletid on 25 kuni 800 eurot ning peaproovi saab loosiõnne korral külastada 20 kuni 450 euro eest. Tung on pehmelt öeldes suur – näiteks üks Õhtulehe lugeja märkis, et on proovinud seitse aastat järjest. Ei midagi!

Samas näiteks riigikogulasel Hanno Pevkuril avanes võimalus kontserti väisata. Eile postitas ta sellest oma Facecbooki lehele pildi, kus juures tekst: "Kõikide unistuste täitumist uuel aastal. Üks meie unistus on kohe täitumas! Parimate tervitustega Viini Filharmoonikute uusaastakontserdilt!"

Pevkur selgitab Õhtulehele, et tal on Viinis väga hea sõber Peter Kleinmann (Austria Võrkpalliliidu president), kelle sidemete kaudu õnnestus piletid lunastada. "Rahvusvahelistest suhetest on kasu," märgib ta. Kontserti kiidab Pevkur taevani. Ta toob välja, et lisaks tavapärasele repertuaarile olid sel korral kavas näiteks palad mõnest vähemtuntud operetist, mida muidu ei kuuleks. "Ja muidugi "Ilusal sinisel Doonaul", mille kirjutamisest täitus 150 aastat," lisab ta.

Jaga artiklit

17 kommentaari

T
tahankõiketeada  /   13:35, 3. jaan 2017
mitu pagulast 1 pilet maksis?
J
jajah  /   11:00, 3. jaan 2017
"...mõnest vähemtuntud operetist, mida muidu ei kuule..." - mis operetist, ei oskagi öelda? No eks vaadanud siis telekast, seal oli kõik ilusasti ekraanil kirjas.
Aga eks ta ole, mees ei suuda kelkimata jätta oma tutvustega. Vene ajal oleks selline kõik vorsti leti alt ära ostnud. Tutvuste kaudu saadud asi tähendab ju seda, et keegi, kellel oli sellele rohkem õigus, jäi ju ilma. Aga see on osadel inimestel kombeks - lunivad ja nuruvad oma tuttavalt teeneid ja käivad pinda, kuni nende tahtmine lõpuks täidetakse, et enam närvidele ei käiks.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis