Maailm

Trump eitas Venemaa mõju USA valimistele ja lubas kohtuda Taiwani presidendiga (18)

Toimetas Piret Pappel, 1. jaanuar 2017, 10:57
Foto: JONATHAN ERNST
Varsti USA presidendiks saav Donald Trump kinnitas, et Venemaa ei mõjutanud USA valimistulemusi, vahendas Deutsche Welle.

Trump veetis uusaastaöö Floridas Palm Beachis oma klubis ja rääkis ajakirjanikele, et Venemaad ei tasu süüdistada, enne kui on olemas piisav tõendusmaterjal. Trumpi sõnul teab ta häkkimise kohta palju ja süüdi võib olla ka keegi teine. Trump lubas teisipäeval või kolmapäeval teada anda, mida ta sellest skandaalist teab.

Donald Trump tähistas uue aasta saabumist FloridasFoto: JONATHAN ERNST

Samuti kinnitas miljardär, et 2003. aastal olid USA käsutuses valed luureandmed Iraagi massihävitusrelvade kohta. Tookord oli see peamine ajend Iraaki tungimiseks.

Trump teatas ka oma valmisolekust kohtuda Taiwani presidendiga. Detsembri alguses tekitas Trump USA-Hiina suhetes tõsiseid pingeid, rääkides telefonis Taiwani presidendi Tsai Ing-weniga.

Taiwan lõi mandri-Hiinast 1949. aastal lahku, kuid Hiina käsitleb Taiwanit endiselt oma provintsina, mis tulevikus saab jälle Hiina osaks. Ükski USA riigijuht pole Taiwani juhtkonnaga otse ja ametlikult suhelnud juba 1970. aastate lõpust saati.

Samal teemal

9. jaanuar 2017, 08:42
Valge maja personaliülem: Trump usub, et häkkimiste taga on venelased
3. jaanuar 2017, 09:03
Trump nahutas Twitteris Põhja-Koread ja Hiinat
5. detsember 2016, 08:49
Trump noris Twitteris Hiinaga tüli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee