Tulistamiskohta valvab politsei, veresauna korraldajat pole siiani õnnestunud tabadaFoto: OSMAN ORSAL
Toimetasid Helen Pentsa, Gerly Mägi, Piret Pappel, Kristin Aasma 1. jaanuar 2017 02:26
Istanbuli kesklinna ööklubis toimus uusaastaööl tulistamine, milles hukkus vähemalt 39 ja sai haavata mitukümmend inimest. 

Kuberner Vasip Sahini sõnul on tegu terrorirünnakuga, kirjutab BBC. Surma on saanud 39 inimest, nende seas on 15 välismaalast - Iisraeli, Saudi Araabia, Maroko, Liibanoni, Belgia, Jordaania, Prantsusmaa ja Tuneesia kodanikud, vahendas BBC. 

Vigastatuid on vähemalt 69. Hukkunute hulgas on klubi töötajad. Sahini sõnul tappis ründaja klubi ees politseiniku ja ühe klubisse pääsu ootava inimese, sisenes ja alustas klubis tulistamist.

Meedias levivat teadet, et ründaja kandis jõuluvanakostüümi, minister ei kinnitanud. Samas märkis ta, et ründaja võis klubist lahkuda teistes riietes.

Tulistamine toimus Istanbuli Euroopa-poolses kesklinnas asuvas ööklubis kella poole kahe paiku öösel kohaliku aja järgi. Reina-nimeline klubi on Istanbulis üks populaarsemaid ja suuremaid öölokaale.

Foto: Google Maps

BBC teatel tungis ööklubisse jõuluvanakostüümi kandev ründaja, kes avas peoliste vastu tule. Dogani uudisteagentuuri teatel on mitmed klubi külastajad väitnud, et ründaja rääkis araabia keelt ning hõikas araabiakeelseid lauseid. 

Ametlikult on räägitud ühest ründajast, kuid mitmed tunnistajad on eri meediakanalitele väitnud, et ründajaid oli rohkem kui üks.

"Kahjuks ta lihtsalt lasi valanguga kuule väga jumal ja halastamatul moel süütute inimeste sekka, kes olid seal, et uut aastat vastu võtta ja lõbutseda," vahendab Daily Mail kuberner Sahini sõnu.

Sotsiaalmeediasse on lekkinud lühike klipp turvakaamera videost, milles on ründajat ka näha.

BBC Live andmetel viibis tulistamise hetkel klubis ligikaudu 700 inimest. Paljud neist hüppasid põgenedes ööklubi kõrval olevasse jõkke ning päästjatel tuli neid sealt välja tõmmata.

Siiani pole ründajat suudetud tabada, samuti pole veel teada, kas tal oli kaasosalisi. Ükski terrorirühmitus pole veel avalikult rünnaku eest vastutust võtnud.

Türgi endise parlamendiliikme Aykan Erdemiri sõnul ei ole automaatrelvaga rünnakud Türgis kuigi sagedased ning senised suuremad rünnakud on läbi viidud granaatide, pommivööde jt lõhkeseadeldiste abil. Samas ei välista ta, et ka selle rünnaku taga on mõni varasema terrorirünnaku korraldaja. Samuti viitas Erdemir, et Istanbuli rünnak sarnaneb möödunud aasta novembris Pariisis Bataclani teatris toimunuga.

Istanbul, nagu ka teised suurlinnad, on aastavahetuse ööl politsei kõrgendatud tähelepanu all. Türgi meedia teatel toodi tänavatele korda tagama 17 000 politseinikku.

 Eesti välisministeeriumi Twitteri kontol avaldatakse kaastunnet hukkunute peredele ja lähedastele. 
Foto: Reuters / Scanpix