27. detsembril saatis Apollo Holding OÜ juhatuse liige Mauri Dorbek kirjastustele Ilmamaa ja Pegasus lepingu ülesütlemise teate, mis tähendab, et alates järgmise aasta märtsist ei ole nende kirjastuste raamatud Apollo raamatupoodides enam saadaval, avaldab ERRi kultuuriportaal.

"Ilmamaale võivad lisanduda teisedki kirjastused, sest Apollo sooviks on olla eelkõige meelelahutuskeskus, mitte niivõrd spetsialiseeritud ja võimalikult laia valikuga raamatupood," ütles Ilmamaa esindaja Mart Jagomägi, lisades, et pikaajalise koostöö lõpetamise Apollo poolt tingis see, et Apollo ei suuda või ei taha võtta Ilmamaalt raamatuid müügiks samadel tingimustel, millistel teine Eesti suurem raamatupoodide kett Rahva Raamat AS, vaid soovib neid saada endale soodsamatel tingimustel. 

Apollo raamatukauplused võtavad alates 2017 jaanuarist kirjastustelt 2 protsenti raamatu pealt tasu rohkem. Jagomägi kinnitusel nemad sellega nõus ei olnud, mispeale Apollo lepingu Ilmamaaga lõpetas.

"Minu jaoks on see arusaamatu, sest me pakkusime Apollole lahendust, et nemad saaksid rohkem raha ja meie ka ei kannataks," ütles kirjastuse Pegasus juhatuse liige Andres Tiisler.

Jaga artiklit

6 kommentaari

E
e.  /   10:38, 30. dets 2016
"Ilmamaast" on kahju, sest ta avaldanud hulga ajalugu ja ühiskonda puudutavat Eestiga seotud kirjandust. Võimalik, et mõndagi avaldatust pole tänase poliitkorrektsusega kooskõlas. "Pegasus" on väiksem tegija. Esoteerikat ja raamatukesi a'la "12 harjutust…." ma ise ei ostaks.
PS. Kuna kõiksugu kirjastusi on täna palju, kasutasin mälu värskendamiseks netiotsingu abi.
M
Mina tean  /   08:45, 30. dets 2016
ma tean et Apollos hakatakse tuleval aastal müüma raamatute, lauamängude, muusikaplaatide, videomängude, mänguasjade kõrval ka potte ja panne. Arutlusel on ka võimalus müüma hakata koduelektroonikat ( telerid, külmkapid jne.)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis