Priit KutserFoto: Teet Malsroos
Siim Randla 30. detsember 2016 04:00
Kui endine Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi, aselinnaosavanem Priit Kutser ja linnaametnik Jaanus Mutli ei täida erakondade rahastamise järelevalve komisjoni otsust maksta tagasi valimisreklaamiks kulutatud linnaraha, võib nõue minna kohtutäiturile.

Riigikohus ei võtnud Karin Tammemäe, Priit Kutseri ja Jaanus Mutli kaebust arutada, seetõttu tuleb neil ERJKi ettekirjutus täita ja raha linnale tagasi maksta.

Kutseri ja Mutli puhul puudutas ERJK ettekirjutus spordikompleksi avamise plakatit, mille eest Tallinn tasus 1234 eurot.

Tammemäe puhul oli tegu Stroomi rannahoone seinale riputatud plakatiga, mille eest oli tasunud Tallinn ja see raha tuleb Tammemäel tagastada.

Mutli, Kutser ja Tammemägi peavad linnale detsembriks tagastama ERJK ettekirjutusega välja mõistetud summad.

Kõik ettekirjutused, mis nüüd kohtu otsustega on jõustunud, sisaldavad ERJK aseesimehe Kaarel Tarandi sõnul sunnirahahoiatust. Kui ettekirjutust ei täideta, lähevad asjad Tarandi sõnul kohtutäiturile.

Jõulude ajal sai ERJK Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare advokaadilt kirja, milles Savisaar palus tervislikele põhjustele viidates pikendada aega komisjoni nõude asjus pakkumise tegemiseks, vahendab ERR.

Savisaar ei ole senini Tallinnale tagastanud ligi 117 000 eurot, mille ta kulutas keelatud annetusena oma valimiskampaaniale.

Priit Kutser Foto: Teet Malsroos