Maailm

Täiendatud.

Putin: Venemaa ei saada USA diplomaate välja (155)

Toimetas Kristin Aasma, Piret Pappel, 30. detsember 2016 14:56
VASTASSEIS: USA president Barack Obama (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin.Foto: AFP / Scanpix
USA  teatas eile 35 Vene diplomaadi väljasaatmisest, kuna väidetavalt sekkus Venemaa USA presidendivalimistesse. Vene välisministeerium andis täna lõuna ajal teada, et Venemaa vastab samaga. Pärastlõunal kinnitas president Putin, et ameeriklasi ei saadeta välja, vahendas BBC.

Vene välisminister Sergei Lavrov kinnitas täna lõuna ajal, et ameeriklaste väljasaatmist nõudis president Vladimir Putin isiklikult.

Nüüd teatas Putin, et venelased ei lähe vastutustundetu diplomaatiamänguga kaasa ja et Venemaa loodab Trumpi võimule saades head suhted taastada.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedevi sõnul lõpetab Barack Obama valitsus oma ametiaja "Vene-vastaste surmakrampidega".

Samal teemal

USA valitsus süüdistab Venemaad Ühendriikide valimistulemuste mõjutamises. Suur vastasseis sai salguse eile, kui USA teatas, et 35 Vene saatkonnas ja konsulaadis töötavat diplomaati peavad koos peredega 72 tunni jooksul riigist lahkuma.

Samuti pole venelastel enam ligipääsu Venemaale kuuluvatele majadele New Yorgis ja Marylandis, mida diplomaadid olevat kasutanud nii puhkamiseks kui ka luureandmete kogumiseks. 

Vene valitsuse pressiesindaja  Dmitri Peskovi sõnul ei võtnud USA valitsus enne sanktsioonide kehtestamist venelastega ühendust, vaid alustas Venemaa suhtes meedias agressiivset rünnakut. Peskov kinnitas, et USA avaldused ja süüdistused on alusetud ning Moskva pole USA presidendivalimisi mõjutanud.

Ka Vene saatkonnad on Twitteris väljendanud oma pahameelt USA käitumise vastu. Londoni saatkond näiteks kinnitas täna, et Obama alandab ameeriklasi ja postitas selle juurde bumerangipildi.