(Twitter)

Indias Mumbai linnas valmib 2019. aastaks maailma suurim monument, usub peaminister Narendra Modi, kes mõni päev tagasi käis ehitisele nurgakivi panemas.

192 meetri kõrguse ratsamonumendiga austatakse 17. sajandil valitsenud Chhatrapati Shivaji mälestust. Kuju eelarve on 36 miljardit ruupiat (507 miljonit eurot).

Seni kuulub suurima monumendi tiitel 2008. aastal valminud 129 meetri kõrgusele Buda kujule Myan­maris Khatakan Taungis. Võrdluseks: New Yorgi Vabadussammas on vaid 93 meetrit kõrge.

Jaga artiklit

6 kommentaari

A
ajaloohuviline  /   13:55, 31. dets 2016
Kahju et kunagine Stalini hiigelprojekt teostamata jäi, muidu olnuks maailma kõige suurem kuju hoopiski Moskvas. Kesklinnas lammutatud katedraali asemele (tegelikult suudeti see vaid dünamiidi abil lammutada ja süvend rajada. Sinna tühja süvendisse rajati hiljem ujula) pidi tulema hiiglaslik ja hiilgav Nõukogude Palee. Kus asunuks valitsus. Ja kuhu pidanuks tema nägemuse järgi astuma kord sisse astuma maailma viimase riigi delegatsioon palvega võtta ka nemad NSVL koosseisu.
Vaat selle katusele pidanuks tulema hiiglaslik Lenini kuju, kelle pea ulatunuks mitmesaja meetri kõrgusele. Ka skulptuuri kehas oleks olnud ruumid. mida ühendanuks lift. Aga tema peas aga pidi asuma Stalini enda töökabinet. Sümboliseerimaks Lenini aju. Aga sõda tuli peale ja gigantne projekt läkski kalevi alla.
A
ab  /   01:52, 31. dets 2016
kastide wärk, alamkast lakkuge sedasamust! ei seda kastiwärki neil muuda keegi!

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis