Hanno Pevkur (vasakul), Kristen MichalFoto: Alar Truu, Arno Saar
Õhtuleht.ee 29. detsember 2016 19:05
Eesti poliitikas visatakse vahel nalja kah. Hiljuti elasime kaasa heitlustele Keskerakonnas Savisaare ja Ratase-Simsoni-Repsi leeri vahel. Nüüd katsutakse jõudu Reformierakonnas, kus peatselt peab selguma uus juht – kas Hanno Pevkur või Kristen Michal.

Reformierakonna liidriks pürgiv Hanno Pevkur postitas jõulu aegu sotsiaalmeediasse "Tähtede sõja" stiilis veebimängu, milles figureerivad rahaga täidetud kilekotid, neli sidrunit ja valge kampsun. Mängu lõppedes saad "ämmale tagasi viia" oma punktiskoori.

Mängu juurde lisas Pevkur kommentaari: "Päris naljakas." 

"Ma lihtsalt nägin, et selline asi Facebookis levib ja ma lihtsalt jagasin seda,“ kõlas Pevkuri süütu vastus ERRi uudisteportaalile ning  ta kinnitas, et seal ei ole tema poolt mingit tögamist ega pilamist, vaid see tundus talle naljakana. "Ma lihtsalt jagasin seda, et ma olen mängu sisse pandud, ja sellega asi piirdub."

ERRi uudisteportaal küsis seepeale Pevkurilt, kas ta ei karda, et olukorras, kus ta kandideerib erakonna esimeheks, võib see kaasa tuua erinevaid tõlgendusi. "Kui selline asi levib kuskil Facebookis, siis levib see sõltumata minu jagamisest," vastas Pevkur.

Pevkuri rivaal Kristen Michal, keda üldiselt peetakse valimisvõitluse favoriidiks, nalja ei mõista. Ta on seisukohal, et Reformierakonna esimeheks pürgija peab jääma väärikaks ning lõi kohe lagedale ka oma kampaania sisulised ideed ja paralleelid filmi "Tähtede sõda“ tegelastega.

Michali taustal on Reformierakonna rahastamisskandaal, mida ta 2012. aastal telesaates selgitas, kandes valget kampsunit.