45 kommentaari

L
Liina  /   09:58, 20. apr 2017
Mul oli ka kogemus, kus söötsin küll juba oma kassil kalimat kassitoitu (Royal Canini) aga kui ta oma kassipoja vanusest suureks sirgus siis tundus, et kassil see karv kuidagi imelikult tuhmistunud ja käeall ppai tehes tundus ka karva tekstuur teine. Mõtlesin, et ehk kassipoja karv pehmem kui 1 aastase oma. Proovisin esialgu talle omega 3 õli lisandina anda - ei aidanud. Siis leidsin, et Royal Canini osas on tugevaid vastakaid arvamusi ja ka veterinaar mainis, et tema Royalit pigem ei soovitaks. Vahetasin siis Royali hoopis Orijeni vastu välja, mõtlesin et teen proovi. Juhtus nii, et uus toit tuli kohale just siis kui olin ise reisil, nii et kass sai kena nädal aega uut toitu süüa, ennem kui teda uuesti nägin. Ja no MILLINE VAHE! Kui ma koju jõudsin siis karva läige oli täiesti vaieldamatult ilmselge ja see pehmus, mu käsi ehmatas ära kui teine tunne oli pai teha :D Ma oma kuu aega ohkasin ja ahhetasin, et kuidas üks kassikarv saab olla nii siidine ja pehme x) Toidul ja TOIDUL on vahe!
R
Radist  /   03:53, 5. jaan 2017
Kallis on kvaliteetne?
Ostsin kord käekella, sest tahtsin aega näha. Maksin selle eest 288 156, 99 naela, sest kell tundus olevat kullast. Järgmisel päeval kell enam sama aega ei näidanud.
T
teadja  /   17:46, 4. jaan 2017
Olen oma kassi sünnist saati toitnud vaid Royal Ganini-ga(kunagi loomaarst soovitas,kui muresid loomakesega ei soovi),mis on tõesti imehea ja kvaliteetne toit,sest minu 16 aastane kass pole kordagi haige olnud ja väga stabiilse olekuga.
J
Jõuluime  /   16:26, 3. jaan 2017
Nääd siis mis uskmatu inimeseloomaga juhtus. Nägi jõuluimet ja kirjutas selle Alberta loomasöögi arvele. Selline ei tunne Kristustki ära kui see talle Selveris peaks vastu tulema.
M
Maakass  /   16:22, 3. jaan 2017
Mina söön poekraamist ainult Whiskasi tooteid. Peremees kuskilt toob. Need väikestes fooliumpakikestes konservid on imehead- mul on väga suuri raskusi ootamisega kui peremees neid mulle kaussi panema hakkab. Krõbuskid on ka head. Hiirtest söön ainult pea ära, ülejäänu viin välisukse kõrvale peremehele. See vist sööb ülejäänu- ära nad kaovad sealt. Mingit rähma mul kuskil pole ja olen õnneks kogu aeg terve olnud. Albertas pole ma käinud ja Lusti ei tea aga tunnen isiklikult Onu Bellat.
K
kass  /   12:42, 3. jaan 2017
Siinsed kommenteerijad on uskumatult rumalad.
Teie oletegi need inimesed, kes ise söövad ainult rämpsu ja annavad seda ka oma lemmikloomadele. Kassid ja koerad vajavad liha, mitte juurvilju ja värvaineid, millest koosnevadki kõik need whiskasid ja pedigreed. Söö ise seda toitu ja kui peldikusse lähed, siis mis värvi su väljaheide on?
See, et olete maakad ja harimatud, ei tähenda, et seda kõik teised on.
V
väljaheite värv  /   16:09, 3. jaan 2017
Mina söön ainult ööbiku keeli ning minu väljaheide on P23 Forest Green.
M
MGM  /   09:33, 3. jaan 2017
Toidu prügikasti viskamise eest peaks olema sunnitöö.
M
Meenutab South Parki  /   19:33, 2. jaan 2017
Kas keegi on näinud South Parki episoode kus räägiti sellest kuidas "uudised" või sellised lood on tegelikult hoopis reklaam maskeeritud uudiseks. Siin näete ideaalset tõestust sellele. Loomulikult ei tea ma kas see loomatoit on parem või mitte, aga sellele poele kummardus ilusa reklaami triki eest.
S
sama siin  /   11:22, 3. jaan 2017
kohe tekkis küsimus,et palju maksti.
E
ehh  /   01:44, 2. jaan 2017
sama kehtiks ka poes müüdava taskukohase hinnaga kosmeetikale, inimeste söögile- joogile... ma pole küll aru saanud, et me elame 5x vähem konserve süües või juuksed kukuvad välja odava shampooniga pestes. lihtsalt ilus ja hea reklaam, müüja usutav jutt juurde ja omaenda usk.
V
vot just  /   02:00, 20. apr 2017
ma juba keskealine, aga ilusad terved pikad juuksed on mul endiselt. ja juuksur solvus, kui kuulis, et ma pesen mingi poešampooniga :D ja kujuta ette, kunagi ei tee maske juustele ega midagi. ja näe, terved ja läigivad. no ja sama asi nahaga - ei mingit alus- ja üleskreemi, ega öö- ega päevakreemi, ega peite- ega mittepeitekreemi. ja nahk täitsa kompu, vanust arvestades kiidetakse. töö ka selline, et pean hea välja nägema, kliendid teevad kogu aeg komplimente, kuigi ei peaks sellest üldse juttugi tegema, aga teevad. kosmeetiku juures käin korra ehk 5-6 aasta jooksul, algul üks kiitis hirmsasti, aga kui kuulis, et ma kreeme ei kasutagi, siis hakkas kohe ajama, kuidas ikka väga oleks vaja :D tühjagi on vaja, ega ei ole küll. seega no ei ole vaja koerale mingit kallist keemiat osta, samasugune keemia on see nagu muugi. üldse pole vaja anda graanuleid, kas ise ei oska putru keeta ja hakkliha või muud sorti liha sisse panna? või südant või maksa? ei ole ju nii raske teha kolmeks päevaks ette? ja ei maksa ka suurt midagi, loom aga terve ja rõõmus?
N
njah  /   20:12, 1. jaan 2017
lust võiks ise ka vahelduseks seda koera toitu proovida,läheks ka karv läikima
H
heljo  /   15:00, 1. jaan 2017
ostke toit loomapoest,on tõsiselt parem,õigus
E
Elts  /   14:20, 1. jaan 2017
Minu lugupidamine kuulub härra Henrik Normannile, kes veel vana-aasta õhtul Katrin Lusti nii elegantselt sopaga üle valas.
U
uskumatu inimene oled  /   00:20, 4. jaan 2017
kuidas saab nautida kellegi sopaga üle valamist, haige värk igatahes.
K
kurr  /   17:38, 31. dets 2016
kats, teen sulle näärikingituse -lõpetan kommenteerimise. kuzmitsile pai...
O
Opossum  /   13:04, 31. dets 2016
Kui koerale toit ei sobi siis seda ta ka ei söö, olgu kas või Dubaist toodud...
P
Pontu  /   10:28, 30. dets 2016
Lutsil on õigus. Ja tal karv läigib nüüd- seal, kus seda veel vahatamise praagi tõttu säilinud on. Juurviljarisu tõesti ei sobi. Aga Alberta köögiviljakräpi vastu pole mul midagi. Ja teiste tootjate krõbinad on õudselt vett täis, samas Alberta omades pole üldse vett.
V
Vesine Chappi  /   16:13, 3. jaan 2017
Ma valan Chappi 15 kg. kotist ämbri vett pealt ära enne kui koerale annan.
J
jaaaa!!  /   02:04, 30. dets 2016
võin kinnitada - 100% õigust! Omal on Briti sinine tõukass... telekast nähtud reklaam Bedigreed ja muu super marketitest ostetav looma toit - mis hea kraam nagu telekast reklaamib! Okey ostsin ära toitsin mõnda aega ... ja tõesti karv läks kuidagi imelikuks... tuli mul õuest ja seljapeal oli karv nagu "õline". Pragasin et kus sa naaskel luusid autode all nüüd selg puha "õline". Kass tundis süüdlasena ja ja kurvana. Ükspäev oli käik loomaarsti juurde... ja rääkisin loo ära arst nägi ka kassi olek ja karv ei ole see mis peaks.... vastasin et ostan pedigreed ja muud kraami Selveris ja Maximast. Soovitas sõbralikult odav toit ümber vahetad kvaliteettoidu Royal Canini vastu... Sai paar nädalat uue puhta toiduga toidetud ja tõesti tõesti see uskumatu miline muudatus kassi ta karvastik - karv hakkas läikima, silmad särama, energia tuli tagasi kogu olek muutus. Nüüd on mul kodus ilusa koheva karvaga elurõõmus kass. Artiklis kirjutatu on 100% tõsi. Kes soovib elurõõmsat ja ilusa karvaga kodulooma., unustage see odav säästu marketi saast! (võimalik et tavakõutsile ehk toit ei morjenda, tõuloomadega on võib olla teisti!?)
K
Korralik ja tõeline koera-kassiarmastaja ei osta eluski marketitest oma lemmikule misiganes toitu  /   00:38, 1. jaan 2017
see on sama mis ise süüa hommikust ühtuni burgereid või muud rämpstoitu milles pole vitamiine ega mineraale ollagi. Need on lemmikule tõeliseks tapariistaks. Eriti veel Kite-Kat kassidele. Korraliku lemmiku toitu on vaid spets poodides ja need pole nii kallid midagi kui ette kujutatakse. Nende korralike toitudega söötes ei vaja lemmik ka arsti visiite ja ka eluiga on pikem. Nagu inimeselgi - söö solki ja kannata organismis igasugust valu mida toob kaasa sodi söömine..
S
sa seda saasta müüdki?  /   11:23, 3. jaan 2017
.
P
phähh  /   02:05, 20. apr 2017
ah või tavakõutsile? uih kui udupeen.
ja sa, alatu inimene, lased oma kassi üksi välja? ja mina pean seepärast kannatama, kui su kassist üle sõidan? väga ebameeldiv on loomast üle sõita. igaüks, kes kassi hulkuma laseb üksi, on loomapiinaja. kui sa üksi ei laseks, siis sa teaks, et ta pole autode all käinud vms. vot sulle, loomapiinaja!
K
kvaliteet  /   11:40, 25. okt 2017
Kahjuks Royal Canin võrreldes tõesti kvaliteetsete toitudega jääb oma kvaliteedilt siiski pigem marketisarjade tasemele.
H
haa-haa  /   22:40, 29. dets 2016
minu kass sõi nõuka ajal keedetud kala ja mannnaputru, õnnelikel päevadel koos naabri koeraga ka kahepeale ühe lehmakommi, nägi väga hea, särasilmne ja võimukas välja ning elas rõõmsasti 20 aastaseks.
K
Katrin....  /   21:03, 29. dets 2016
Sa oled väga hea ajakirjanik.Mis loomatoitu puudutab.siis minu pärsia kass elas tänu kvaliteettoidule 19 aastaseks.
E
ehh  /   01:41, 2. jaan 2017
tavatoiduga oleks 20 välja vedanud.
I
Insener  /   20:32, 29. dets 2016
Jah, Katrin, Sa näed tõesti nüüd parem välja....
tervitustega toimetajale või kesiganes pealkirja artiklile mõtles, lugema nagunii seda ei hakka.
A
Andres  /   20:23, 29. dets 2016
Olen kassipidaja, koera ei hakkaks linnakorteris piinama. Ostan supermarketist Whiskasit, lisaks saab regulaarselt seasüdant. 12 aastane juba, ei näita mingit väsimusemärki. Et siis see kirvehinnaga toit on vast natuke liialdatud? Aga kes tahab, las ostab. Värske liha on vast parim. Sealt saab kõik vedelikud ja vitamiinid.
.
...  /   15:45, 2. jaan 2017
Soovitan uurida, mida tavalised loomatoidud sisaldavad, kassidele-koertele vajalikku on seal väga vähe. See on umbes sama, kas endale osta poest korralikku lihaviinerit või kanalihamassiviinerit. Ilmselgelt hea peremees annab oma loomale ka korralikku liha jm naturaalset toitu, aga kui poest loomatoitu osta, siis seda odavat sodi kindlasti mitte!
L
L@SSIE  /   09:39, 3. jaan 2017
"koera ei hakkaks linnakorteris piinama" selle lause eest tuleks ütlejale aasta eluiga lisada
J
jeah  /   02:07, 20. apr 2017
aga kassi võib piinata? minu koer küll ei piinle, imeline elu on tal. kujuta nüüd ette, linnakorteris lausa :D
S
Siberi Rahaboss  /   20:21, 29. dets 2016
Lust avastas, et kauba hinnal ja kvaliteedil on mõnikord väga tugev seos. Mis sa ütled, tüdruk areneb jõudsalt!
K
kodutu  /   18:51, 29. dets 2016
Kõndisin enne jõule vanalinnas. Juba mitu päeva oli mul järel käinud üks krantsi tõugu hulkuv koer. Järsku märkasin maas viiekümne eurost rahatähte. No nüüd tulevad mulle ka toredad jõulud mõtlesin. Ostsin pudeli viina ja toidupoolist. Siis langes pilk krantsile, kes mind truult poeukse kõrval ootas. Käisin siis ka lemmiklooma poest läbi ja ostsin talle järele jäänud raha eest kõige kallima koeratoidu paki. Jalutasime Koplisse, kus ma ühes lagunenud majas peavarju leian. Panin krantsile toidu kaussi ja hakkasin ise lõket tegema, et sooja saada. Kui krantsi juurde tagasi läksin, nägin, et see oli koeratoidu peale kakanud.
L
lusti liistud  /   18:00, 29. dets 2016
lust kujutab ette, et on oma kuuuurijaga uuriv ajakirjanik. no uuriv ajakirjanik peaks iseenda rinnaesise hoidma plekitu. aga lust seda ei suuda, saamahimu pimestab silmi.
tema reklaamilood ongi tobedalt naljakad ja absurdsed. kuidas oskas kuzja teda just sellesse poodi vedada? ja kuidas kuzjal päevapealt silmad rähma hakkasid jooksma ja karv läike kaotas, kui pidi päevakese ilma reklaamtoiduta läbi ajama?
kui lust kedagi reklaamima hakkab, siis läheb reeglina reklaamitaval kehvasti. narva-jõesuu spa läks pärast lusti reklaami pankrotti.
V
Veider  /   17:48, 29. dets 2016
Kuidas nüüd see avastus tuli, olnud varem ka koerapidaja!
M
MMM  /   17:48, 29. dets 2016
Loen,kui reklaami,kus koeratoit on tõesti kallis ja iga üks sedaoma koerale lubada ei saaks aga see-selleks.Ju siis läheb sellel poel linnas halvasti,muidu see reklaami ju ei vajaks.K.Lustile tahaksin õelda,et kuskil ajasid sa jama.Kirjutasid,et see,,kallis,,toidukott sai otsa ja pügade ajal linnas kallis pood kinni ja läksid siis supermarketisse ja ostsid tavalist toitu,kus koer sõi ka seda isuga aga päeva jooksul läksid silmad märjaks(halvast toidust)Nu räägi ja kirjuta sa mida tahad aga ühe päevaga ei lähe kohe kindlasti,sõi ta seda toitu ka ennem,kyi koer sind linnas tiris,,kallisse,,loomapoodi.Ka minul ja tyhandetel teistel on koerad ja ostavad toitu sypermarketist ja kõigil koerad terved,kurb,et üks ajakirjanik nagu LUST ajab nii sogast jama suust välja.Sina ju võid osta toitu ka 30.- eest(mina suudan ka)aga tean,et supermarketist saab ikka ka päris head koeratoitu.Jah,pean ütlema,et ma ei osta koerale seda purgitoitu,nimega,,REX,,sest see on tõesti solk.Nii,et LUST,kasva ometigi suureks,oleks nagu aeg.
T
talumees  /   17:46, 29. dets 2016
Lust, siin on sulle midagi uurimiseks. Eestis on sea kokkuostuhind keskmiselt 1.35 €
http://www.emor.ee/hinnainfo/
Kuidas see muutub koeratoiduks 15 €/kg ???
Lühike vastus oleks, et selleks tuleb seda vedada üle ookeani.
J
ja paar korda edasi tagasi.  /   11:27, 3. jaan 2017
.
L
lisaks  /   02:10, 20. apr 2017
salakavalt reklaami teha, et oi kus muidu karv ei läigi ja kus silmad alles rähmuvad :D
V
Vänto  /   17:22, 29. dets 2016
Lust pani kausi koeraputru pintslisse ja lõpuks hakkas karv läikima?
L
Leidub ikka veidrikke  /   16:35, 29. dets 2016
Puhtast lihast valmistatud kraanulite ostmise asemel ostagi parem puhast liha. Tuleb kordades odavam ja meeldib koerale veel rohkem.
K
KARVAMÜTSIGA   /   16:31, 29. dets 2016
TÕMBASID ENDALE VEE PEALE .LUSTIKE,
M
murr  /   16:11, 29. dets 2016
No anna andeks aga ei usu eriti.Paistab rohkem reklaami moodi,nii üles kiidetud.Mul õepoeg ka kalleid toite tõukoertele ostnud ,et ei tohi muud anda.Meie koerte karv läigib rohkem ja erksamad ka kui tõukoerad,elavad aasta ringi õues ja kuudis

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis