Pilt on illustratiivne. (Vidapress)

Viru maakohus tunnistas täna 43-aastase Igor Gorjatšovi süüdi inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest ja mõistis talle karistuseks ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse.

Viru ringkonnaprokuratuur esitas mullu Igor Gorjatšjovile süüdistuse, mille kohaselt ei pannud ta arstina õiget diagnoosi tema juurde kiirabiga toimetatud raskes seisundis 42-aastasele mehele. Selle asemel, et patsient seisundi jälgimiseks hospitaliseerida, lubas Gorjatšjov ta samal õhtul kodusele ravile.

Arsti tegevusetuse tulemusena õigeaegselt diagnoosimata jäänud haigus põhjustas patsiendi surma.

Arstile mõistetud ühe aasta ja kuue kuu pikkust vangistust ei pöörata täielikult täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane kaheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Katseaeg hakkab kulgema alates kohtuotsuse kuulutamisest.

Tsiviilhagi katteks mõisteti Igor Gorjatšovilt kannatanu kasuks varalise kahju hüvitamiseks 406 eurot ja mittevaralise kahju hüvitamiseks 14 190 eurot.

Kohtuasi lahendati üldmenetluses ja otsus ei ole veel jõustunud.

Jaga artiklit

13 kommentaari

S
Silts  /   16:42, 30. dets 2016
Arstid ja muud karvased ja sulelised mõistetakse süüdi,aga politseid jne mõistetakse õigeks,hm
?
???  /   15:50, 29. dets 2016
Kas saite kohtu otsusest aru? Et ei pöörata täitmisele, kui isik ei pane katseajal TAHTLIKULT toime uut kuritegu. Aga eks seegi episood oli ju surma põhjustamine mitte tahtlikult vaid ettevaatamatusest. Nii et kui taoline ettevaatamatus veel kord kordub, siis ei juhtu temaga mitte midagi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis