Eesti uudised

Joodik rammis politseiautot 

Liis Vaksmann, 29. detsember 2016 04:00
Joodik rammis politseiautot.Foto: PPA
Teisipäeval kontrollisid politseinikud kõikjal Eestis reidil "Kõik puhuvad" sõidukijuhtide kainust. Maardus eiras reidi ajal BMW-juht politseinike korduvaid peatumismärguandeid ja sõitis lõpuks politseiautole otsa.

27. detsembri hommikul kella üheksa paiku andis politsei Maardus Keemikute tänaval peatumismärguande BMW-le. Selle juht kihutas hoopis Maardu poole minema.

Põhja politseiprefektuuri pressiesindaja Seiko Kuik ütles, et kokkupõrke järel käitus BMW roolis olnud 30aastane mees agressiivselt ja ta viidi haiglasse joobekahtlustusega.

"Pärast seda, kui arstid olid mehe üle vaadanud ja joobe kontrollimiseks vereproovi võtnud, toimetati ta Ida-Harju politseijaoskonda," rääkis Suik. Ta viitas, et roolis olnud 30aastast meest on varem kriminaalkorras karistatud nii sõiduki joobes juhtimise kui ka süstemaatilise lubadeta sõitmise eest.

"Samuti on tal enam kui kümme kehtivat väärteokaristust," märkis Suik. Prokuratuuri taotlusel võeti BMW juht eile eeluurimise ajaks vahi alla.

Puhumisreidil tabati kõige rohkem napsitanud juhte Lõuna prefektuuris, Kuid vaid Lääne prefektuuris olid kained kõik 1237 kontrollitud juhti.

Tänavu on korrakaitsjad ­eemaldanud roolist üle 7200 ­alkoholi tarvitanud juhi.

Samal teemal

31.11.2016
Purjus mersujuht tegi turvameeste auto eest põgenedes avarii