Eesti uudised

Toomas Hendrik Ilvest tabanud haigus on hilisel avastamisel eluohtlik (36)

Kristiina Tilk, 28. detsember 2016, 04:00
Foto: Alar Truu

Ehkki president Toomas Hendrik Ilves on avalikult välja öelnud, et taastub kõhuaordi ja vasaku iliakaalarteri aneurüsmi tõttu tehtud operatsioonist, ei soostu arstid selgitama, mis keerulise nimetusega haiguse taga peitub. 

Õhtuleht uuris kliinikutest ja arstidelt, kas keegi neist oleks valmis rääkima haiguse olemusest. Rõhutasime, et ei soovi lahata Toomas Hendrik Ilvese haiguslugu ja mõistame, et haiguse kulg on igal inimesel individuaalne.

Soovisime vaid teada, mismoodi haigus avaldub, kes kuuluvad riskirühma, kuidas ravitakse, kui pikk on taastumisprotsess ja kas on vaja edaspidist jälgimist, kuid paraku ei soostu arstid sel teemal kommentaare jagama. Hoolimata sellest jääb kõlama lause, mis viitab sellele, et kui üldse, oleks korrektne jagada kommentaare arstidel, kes selle konkreetse haigusjuhu detailidega kursis on, sest haigus on igal patsiendil veidi erinev. Kõige konkreetsema eitava vastuse saamegi just Põhja-Eesti regionaalhaiglast, kus Toomas Hendrik Ilvest opereeriti. "Meie poolt jääb see lugu kommenteerimata," vastatakse napisõnaliselt.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29. detsember 2016, 14:00
Kümme asja, mida igaüks võiks teada aordianeurüsmist ehk haigusest, mis tabas hiljaaegu president Ilvest
26. detsember 2016, 18:59
Mida kujutab endast haigus, mis president Ilvese operatsioonilauale viis?
21. detsember 2016, 19:59
Toomas Hendrik Ilves paraneb operatsioonist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee