Kolm venda proovisid emase krokodilliga vahekorda astudaFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Liivi Sõrmus 27. detsember 2016 17:16
LAV-i provintsis Limpopos leidis aset traagiline juhtum, kui üks rituaal väga valesti läks – kolm venda proovisid emase krokodilliga vahekorda astuda, kuid teised krokodillid ründasid ja tapsid mehed.

Kuna perekond oli tuntud selle poolest, et neil oli magamistoas hakkama saamisega raskusi, siis pöördusid nad oma murega Sangoma poole, vahendab Mzansi Live.

Sangomad on Lõuna-Aafrika Vabariigi traditsioonis ravitsejad, kes aitavad inimestel haiguste, sotsiaalsete murede ning hingeliste raskustega toime tulla.

Ravitseja andis vendadele oma kaitse – muthi – ning soovitas neil probleemi korda saamiseks emase krokodilliga vahekorda astuda. Traditsiooni järgi oleks muthi pidanud kõiki jões olevad krokodille nõrgestama, kuid midagi läks valesti.

Vennad küll suutsid ühe krokodilli ka kinni püüda, kuid seepeale ründasid neid teised krokodillid.

Kahe venna surnukehad leiti üles, kuid kolmanda olid näljased roomajad juba ära söönud.

Perekond on leinas

Pereliige selgitab, et nad usaldasid Sangomat, kuid ei saa talle traditsioonide tõttu midagi ette heita ning peavad olukorraga leppima.

„See on perekonna jaoks suur kaotus, poisid võtsid vastu julge otsuse, neil oli vaja oma abielud päästa, lahutuste arv meie perekonnas oli juba liiga kõrge ning seetõttu otsustasidki nad rituaali läbida. Meeste jaoks toimub abielu tugevdamine magamistoas vahekorras olles, kuid mu nõbudel oli potentsiga probleeme.“

Limpopo võimuerakond manitseb inimesi mitte tegelema eluohtlike tavade ja rituaalidega.