Eesti uudised

Senaator McCain: "USA sõjaväelased jäägu püsivalt Eestisse!" (57)

Juhan Haravee, 27. detsember 2016, 16:38
Tule jälle! 80aastast Arizona senaatorit John McCaini tuntakse hästi nii Eestis kui ka meie idapiiri taga. Tunded selle legendaarse sõduri ja poliitiku suhtes on siin ja seal pool rajajoont mõistagi kardinaalselt erinavad! Stanislav Moshkov
Eestit külastava senaatori John McCaini sõnul jääb USA kindlaks president Reagani põhimõttele, et jõud tagab rahu, ning et Eesti kaitseväelaste Afganistanis toodud ohvrit   ei kavatseta seal pool ookeani niipea unustada, olgu presidendiks kes tahes.

Eile saabusid Eestisse kahepäevasele visiidile USA Senati relvajõududekomitee esimees John McCain (80) ja teda saatvad senaatorid Lindsey Graham ja Amu Klobuchar.

Stenbocki majas kohtusid külalised peaminister Jüri Ratase ning välisminister Sven Mikseriga.

Vladimir Putini leppimatu kriitikuna tuntud McCainile pole mitte esimene Eesti visiit.

John McCain Stanislav Moshkov

Samal teemal

Pärast hiljuti toimunud USA presidendivalimiste lõppu hoiatas John McCain Donald Trumpilt endalt või siis tema lähikonnast lähtunud ennatlike mõtete eest taaskäivitada suhted Venemaaga. President Putini soovi parandada USA ja Venemaa vahelisi suhteid on McCain tervitanud äärmise ettevaatlikkusega. "Peaksime neid avaldusi uskuma sama palju kui kõiki teisigi, mille on teinud endine KGB agent, kes on oma maa uputanud türanniasse, tapnud oma poliitilisi oponente, vallutanud naaberriike, ähvardanud Ameerika liitlasi ja püüdnud nurjata USA valimisi," ütles senaator ajakirjanduses umbes kuu aega tagasi.    

Nii värvikaid toone senaator McCaini eilsed väljaütlemised paraku siiski ei saavutanud. Senaator kiitis pärast kohtumist paeaministriga Eestit ja eestlasi, soovis edu uuele valitsusele, lubades, et terrorismivastasesse võitlusesse panustanud noorte eestlaste ohvrit ei unustata.

John McCaini tervitanud ja tänanud Jüri Ratase sõnul pole see, mida NATO annab, tähtis mitte ainult kui Eesti riigile vaid ka rahvale, kes suure enamuses toetab NATO liikmelisust.

John McCain ja Jüri Ratas Stanislav Moshkov

Küsimusele, kas ei kavatse USA uusr president loobuda Venemaa vastu seoses kehtestatud sanktsioonidest, vastas senaator McCain: "Nii palju kui mina tean, pole Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioonide lõpetamine praegu päevakorras. Seni, kuni Vladimir Putin kavatseb jätkata Krimmi okupeerimist, vallutusi Ida-Ukrainas ning teiste regiooni riike ohustamist, tuleb talle anda kindel vastus, olgu presidendiks kes tahes. USA sõjaväelased Eestis ongi signaal, et me usume sellesse, milles oli veendunud Ronald Reagan: “Jõud tagab rahu!"."

McCaini väitel seisneb sõnum, mille kolm senaatorit Eestist koju kaasa viivad, selles, et USA sõjaväelaste kohalolek Eestis peaks muutuma püsivaks.

"Eestit ei rünnatud 11.septembril 15 aastat tagasi, kuid te olite meie kõrval Afganistanis, kui USA vastas sellele rünnakule," kirjeldas McCain liitlassuhete tausta, tuues Eestit teistele NATO liikmetele eeskujuks nii kaitsekulutustesse kui ka küberturvalisusesse panustajana.

Tule jälle! 80aastast Arizona senaatorit John McCaini tuntakse hästi nii Eestis kui ka meie idapiiri taga. Tunded selle legendaarse sõduri ja poliitiku suhtes on siin ja seal pool rajajoont mõistagi kardinaalselt erinavad! Stanislav Moshkov

Peaminister Jüri Ratas tänas senaator John McCaini visiidi eest ning lubas, et Eesti ei kavatse endale võetud liitlaskohustuste täitmisel hinnaalandust teha.

57 KOMMENTAARI

i
Isisetoetaja ja muidu iraagis syyrias afganistanis liibüas ukrainas käinu 28. detsember 2016, 13:43
Külaskäik
v
veidi lihtsameelne 28. detsember 2016, 03:59
on see Mäk...,sest hiina võtab vaikselt maailma üle,lugege kasvõi majandusuudiseid,kuidas hiina firmad ostavad kokku maid ja firmasid ja kuidas hiina linnaosasid kerkib austraalias,euroopas,usa-s ja isegi mustas aafrikas.
Loe kõiki (57)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee