Eesti uudised

FOTOD | USA senati relvajõudude komitee esimees John McCain Tallinnas

Ratas: USA on ja jääb Eestile üheks olulisemaks liitlaseks (55)

Õhtuleht.ee, 27. detsember 2016, 12:21
 Raigo Pajula
Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Ameerika Ühendriikide Kongressi delegatsiooniga, et USA oli, on ja jääb Eesti jaoks üheks olulisemaks liitlaseks ning USA võib Eesti peale alati loota. 

 Raigo Pajula

USA Senati relvajõudude komitee esimeest senaator John McCaini ning senaatoreid Lindsey Grahamit ja Amy Klobucharit võõrustanud peaminister Jüri Ratase sõnul kinnitas kohtumine, et Eesti ja USA jagavad ühiseid väärtusi ning meie arusaam väljakutsetest välis- ja julgeolekupoliitika valdkonnas on väga sarnane.

 Raigo Pajula

Samal teemal

"USA panus Eesti ja teiste Balti riikide julgeolekusse ning kaitsevõime arendamisesse on olnud läbi viimase veerandsajandi hindamatu väärtusega. Kinnitan teile, et me oleme selle eest väga tänulikud," lausus peaminister Ratas senaatoritele. "Omaette tunnustust väärib USA panus ja pühendumus NATO-sse ja Euroopa julgeoleku tagamisse laiemalt. Luban teile, et Eesti riik panustab kaitsekulutustesse jätkuvalt vähemalt 2% SKP-st, millele lisanduvad liitlasvägede vastuvõtuga seotud kulutused."

Samuti ütles peaminister Ratas, et USA sõjaväelastega õlg õla kõrval Iraagis ja Afganistanis seisnud Eesti on jätkuvalt valmis panustama oma üksustega välisoperatsioonidel ja terrorismivastases võitluses. "Me aitame teid selle koorma kandmisel," lisas Ratas.

 Raigo Pajula

55 KOMMENTAARI

m
29. detsember 2016, 15:19
munnistunud ÕL-I toimetus sõitke seav....
s
sveijk 29. detsember 2016, 15:19
aga ega meil ei olegi midagi öelda kulpi lüüa ja edasi teenida
Loe kõiki (55)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee