Breitscheidmarktil mälestatakse hukkunuidFoto: HANNIBAL HANSCHKE
Toimetas Piret Pappel 27. detsember 2016 08:46
Kohtuarstide kinnitusel tulistati möödunudnädalases Berliini terrorirünnakus kasutatud veoki juhti juba 19. detsembri õhtupoolikul. Mitu tundi hiljem rammis terrorist tema autoga Breitscheidmarktil jõuluturulisi.

Saksa ajaleht Bild vahendas esmaspäeva õhtul, et kohtuarstide kinnitusel tulistati Lukasz Urbanit pähe kohaliku aja järgi kella 16.30 ja 17.30 vahel. Rünnak toimus kell 20.02.

Urban ootas võimalust oma autolt terasekoorem maha laadida, kui talle kallale tungiti ja tema veoauto ärandati.

Uurijad oletavad, et mees võis Breitscheidmarktile jõudmise ajal olla veel elus ja teadvusel. Samuti võis ta üritada veoki rooli enda kätte haarata.

Veok, mida tõenäoliselt juhtis tuneeslane Anis Amri, sööstis 19. detsembril Berliini kesklinnas rahva hulka ning tappis 12 inimest.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

ka veokijuht! 27. detsember 2016 20:44
See rünnak oleks toiminud nii ehk naa, aga poolakas püüdis öö magada-veeta vales kohas! Reeglina sakslased ei lase veokitel parkida mujal kui kiirtee parklates vaid suuemates tööstusrajoonides on nn taskud parkimiseks veokitele...poolakas leidis veidi laiema tänavalõigu ja kahjuks pagulaslaagri läheduses...see on minu arvamus ja kogemus seda tööd tehes Lääne-Euroopas!
ah soo 27. detsember 2016 13:34
Eelmine päev sai kuuli pähe ja järgmine päev üritas rooli keerata!? Huvitav, kas ajakirjandus vahel veidi mõtleb ka, mida kirjutab?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS