Krimi

Andke teada, millised on teie kogemusel tänased teeolud ja kus on libedamad teelõigud!

ETTEVAATUST, TEEDEL ON MUST JÄÄ! Virumaal juhtus arvukalt avariisid (71)

Toimetas Kristin Aasma, 25. detsember 2016, 11:49
Libeduse põhjustatud avarii Vaivara vallas 25. detsembril 2016.Foto: Ida prefektuur
Eilsetele plusskraadidele järgnenud öökülma tõttu on Virumaa teed paljudes kohtades kaetud musta jääga ning täna hommikul oli mitu avariid, kus auto muutus libeduse tõttu juhitamatuks. Politsei palub autojuhtidel olla eriti tähelepanelik, et ei juhtuks teelt väljasõit või kokkupõrge teise sõidukiga.

Täna hommikul toimus Ida prefektuuris mitmeid liiklusõnnetusi, kui sõidukijuhid ei saanud libedal teel autojuhtimisega hakkama. Enamasti oli tegu plekimõlkimistega, kuid kahel korral vajasid liiklusõnnetusse sattunud inimesed siiski meedikute abi, edastas Ida prefektuuri pressiesindaja Viktoria Korpan.

Täna kell 8.45 sõitis Vaivara vallas Tallinna-Narva maantee 197. kilomeetril libeduse tõttu teelt välja sõiduauto Toyota. Sõidukit juhtinud 64aastane naine toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse kontrolli. Tema kaasreisija, 65aastane mees, vigastada ei saanud.

Kella 9.50 paiku juhtus liiklusõnnetus Kadrina vallas, kus Tallinna-Narva maantee 75. kilomeetril sõitis teelt välja sõiduauto Suzuki. Autot juhtinud 54aastane naine ja kaasreisija, 27aastane naine, toimetati tervisekontrolliks Rakvere haiglasse.

"Praegu on teeolud väga libedad ja paari tunni jooksul on olnud mitu libedusest tingitud õnnetust. Palume kõiki liiklejaid olla väga tähelepanelikud ja teha endast kõik olenev, et teie teekond kulgeks võimalikult turvaliselt,“ rääkis Ida prefektuuri operatiivjuht Tarvo Kruup ennelõunal. "Eeskätt tuleks valida teeoludele vastav sõidustiil – ei pea sõitma maksimaalse lubatud kiirusega, vaid valida tuleks selline kiirus, mis lubaks juhil vajadusel reageerida ootamatule takistusele või muutunud teeoludele. Äärmiselt oluline on piisava pikivahe hoidmine, et vältida võimalikku otsasõitu teisele sõidukile.“

Tänavu on Eestis juhtunud üle 1400 liiklusõnnetuse, milles sai kannatada ligi 1800 inimest ja surma 70 inimest. Ida prefektuuris toimus sai sel aastal ligi 200 liiklusõnnetuses kannatada pea 300 inimest, surma sai 17 inimest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee