Adleri lennujaamFoto: Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 25. detsember 2016 08:18
Venemaa kaitsejõudude lennuk TU-154 kukkus Musta merre. Võimude teatel on kõik pardal olnud 92 inimest tõenäoliselt hukkunud, nende seas 64 kuulsa Aleksandrovi-nimelise ansambli liiget. Lennuk oli teel Süüriasse Vene õhuväebaasi Hmeymimis.

Lennuk kukkus alla Sotši lähedal, lennuki meeskond hädakutsungit välja ei saatnud. 

Varem teatas telekanal Rossija-24, et lennukatastroof toimus Musta mere kohal manöövri sooritamisel.

Venemaa kaitseministeeriumi teatel olid pardal sõjaväelased, Aleksandrovi-nimelise ansambli muusikud ja üheksa ajakirjanikku telekanalitest Zvezda ja Pervõi kanal.

Algselt teatas Vene kaitseministeerium, et lennuk väljus Adleri lennuväljalt plaanikohasele lennule kell 5.40 Moskva aja järgi ning kadus pärast tõusu radarite ulatusest. Lennuki pardal oli 84 reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget.

Lennuk TU-154 kukkus alla rannikust 1,5 kilomeetri kaugusel, kust avastati ka lennukirusud, vahendas RIA Novosti. Umbes viie ja poole kilomeetri kaugusel rannikust leiti merest isiklikke esemeid, mis arvatavasti kuulusid lennukis olnud inimestele. Pooleteise kilomeetri kaugusel Sotšist avastati meres 50-70 meetri sügavusel asuvad lennukiosad, kinnitati Venemaa kaitseministeeriumi pressiteenistusest.

Lennuk oli teel Süüriasse, Latakias asuvasse Vene õhuväebaasi Hmeymimis, kus kavandatakse suurt aastavahetuse kontserti, vahendas CNN Vene uudisteagentuuri TASS.

RIA Novosti teatel oli lennuki pardal Aleksandrovi-nimelise ansambli kunstiline juht Aleksandr Halilov ja kaitseministeeriumi kultuuriameti juht Anton Gubankov. Lennukis oli 64 ansambli liiget.

Merest on leitud ühe inimese surnukeha. Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov kinnitas, et Sotšist umbes 6 kilomeetri kaugusel leitud inimene hukkus lennukatastroofis.

Lennukatastroofi uurimiskomisjoni peamine versioon lennukatastroofi põhjuste kohta on tehniline rike, terrorirünnaku versioon on praktiliselt välistatud, vahendas Interfax. „Vähe tõenäoline on ka pilootide viga, kuna neil oli suur kogemus seda tüüpi lennukite juhtimisel ning tähelepanuväärne lennutundide arv. Mis puudutab ilmastikutingimusi lennuõnnetuse piirkonnas, siis need olid lennuks soodsad,“ öeldi ametkonnast.

President Vladimir Putin teatas, et homme on Venemaal üleriiklik leinapäev lennukatastroofi ohvrite mälestuseks.

Venemaa valitsuse pressiesindaja Dmitri Peskov ütles meediaesindajatele, et president Vladimir Putinile edastatakse teavet lennuõnnetusest pidevalt.