Maailm

Suri imepäraselt lennuõnnetusest pääsenud naine (39)

Toimetas Piret Pappel, 24. detsember 2016 22:53
Vulović 1972. aastal haiglasFoto: CTK / Alamy
Belgradis suri stjuardess, kes oli ainsa inimesena üle elanud kukkumise ligemale kümne kilomeetri kõrguselt, vahendas BBC.

66-aastase serblanna Vesna Vulovići surnukeha leiti Belgradis tema korterist. Surma põhjus pole teada. 

Vulovići nimel oli ainulaadne Guinnessi maailmarekord - langevarjuta vabalangemine 10 160 meetri kõrguselt.

Naine töötas stjuardessina lennufirmas Yugoslav Airlines. 26. jaanuaril 1972 oli ta lennukis Douglas DC-9, kuhu oli pandud pomm. See plahvatas ja kukkus Tšehhoslovakkia kohal alla.

Tollele lennule sattus Vesna eksikombel. Nimelt pidi tal olema vaba päev, kuid ta oli töögraafikus segi aetud ühe oma nimekaimuga.

Vulović oli ainuke, kes õnnetuses ellu jäi. Katastroofi uurinud ekspertide kinnitusel jäi ta lennuki sabaossa toidukäru taha kinni. Sabatükk kukkus metsasele ja lumisele mäeküljele, mis ilmselt  pehmendas maandumist.

Naise leidis metsamees, kes tema appihüüdeid kuulis. Haiglas langes Vulović kümneks päevaks koomasse. Tal oli koljuluumõra, selgroovigastus ja vaagnaluumurd. Lisaks olid murdunud mõlemad jalaluud ja mõned roided.

Vulović oli haiglas ligi poolteist aastat. Naine oli mõnda aega alakehast halvatud, kuid paranes ja asus tööle lennujaama. Ta enda kinnitusel polnud tal õnnetusest ega ka enda päästmisest ühtegi mälestust, kuid lennuhirmu tal ei tekkinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee