Eesti uudised

Vastu võetud riigieelarve ei anna endisele rahandusministrile kuidagi rahu (19)

Juhan Haravee, 22. detsember 2016, 04:00
OPOSITSIOONI JÕUD: "Blogipidajal on jälle midagi küsida," nendib Sven Sester üllatunult, mõistmata, miks endine rahandusminister Aivar Sõerd ei suuda leppida, et riigieelarve on juba vastu võetud.Foto: 2 X Teet Malsroos

"Tere, olen blogipidaja," tutvustas end rahandusministeeriumis peetud 2017. aasta riigieelarve esitlusel riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd. Endine rahandusminister Sõerd oli otsustanud riigieelarve pressiesitlusel lagedale tulla küsimustega, mis jäid tal ilmselt hingele kripeldama varem Toompeal korraldatud eelarve arutelul.

Kolmapäeval esitleti rahandusministeeriumis esmaspäeval riigikogus vastu võetud järgmise aasta eelarvet. Eelmisest nädalast alates nii ööl kui ka päeval Toompeal küpsenud ülitähtis seadus on uue koalitsiooni esimene tõsiseltvõetav töövõit. Opositsioonimaitse sootuks unustanud reformierakondlastele oli aga tänavune riigieelarve menetlemine kena meeldetuletus, et demokraatiat võib taastoota ka siis, kui rahvas magab.

Rahandusminister Sven Sester tutvustas ajakirjanikele veel kord värskelt seaduseks saanud riigieelarve suuri ja väikseid plusse. Valitsuse eesmärk on viia Eesti välja majandusseisakust, hoida ja tugevdada julgeolekut ning pöörata rahvaarv taas tõusule. Eesmärgi täitmiseks on aga vaja suurendada ühiskondlikku heaolu ja sidusust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. detsember 2016, 15:17
Riigikogu võttis vastu 2017. aasta riigieelarve

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee