Maailm

Uudist täiendatud kell 19.5

Berliini jõuluturu ründamises kahtlustatava asüülitaotlus oli tagasi lükatud (40)

Toimetas Kristin Aasma, 21. detsember 2016 18:42
Berliini jõuluturu ründamises kahtlustatav tuneeslane Anis Amri , keda Saksamaal taga otsitakse. Foto: AFP / Scanpix
Berliini jõuluturu ründamises kahtlustatav noormees, 20. eluaastates Anis Amri, vahistati tänavu augustis teel Itaaliasse, kuna tema dokumendid olid võltsitud, kuid noormees vabastati, rääkis Saksa julgeolekuametnik USA telekanalile CNN. Noormehe asüülitaotlus oli tagasi lükatud ja teda ootas deporteerimine Tuneesiasse.

Sama noormehe, 24aastase Anis Amri isikut tõendavad dokumendid leiti veoautost, mida kasutati esmaspäeval Berliinis jõuluturu ründamisel, mille tagajärjel kaotas elu 12 inimest. Lisaks on paljud vigastatud tänaseni kriitilises seisundis. 

Kahtlusalune on Saksa julgeolekuteenistusele teada kui isik, kes oli kontaktis islamiäärmuslaste rühmitistega. Teda hinnati kui riski kujutavat isikut, rääkis Põhja-Rein-Vestfaali liiduvabariigi siseminister Ralf Jäger pressile.

Berliini jõuluturu ründamises kahtlustatav tuneeslane Anis Amri , keda Saksamaal taga otsitakse. Foto: AFP / Scanpix

Kahtlusalune noormees saabus Saksamaale arvatavasti 2015. aasta juulis, rääkis Jäger. Tema asüülitaotlus oli juunis tagasi lükatud ning Tuneesia võimudele oli teada antud, et noormehe suhtes on alustatud deporteerimisprotsessi.

ERRi uudisteportaal kirjutas, et kahtlusalune võib praegu asuda riigi lääneosas ning otsingud on keskendunud piirkonnale, mis asub Hollandi piiri lähedal. Uurijad ei tea ka, kas ründaja tegutses üksi või olid tal ka kaaslased.

Politsei on kuulutanud välja kuni 100 000 euro suuruse vaevatasu info eest Amri asukoha kohta hoiatusega, et mees on vägivaldne ja relvastatud, kirjutas CNN.

Samal teemal

08.01.2017
FOTOD | Jeruusalemmas sõitis veok rahva hulka
02.01.2017
Saksamaal vahistati süürlane kahtlustatuna veokirünnaku plaanis
29.12.2016
Saksa politsei vabastas tuneeslase, keda kahtlustas sidemetes jõuluturu ründajaga
28.12.2016
Berliini ründajal olid tihedad sidemed islamiäärmuslastega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee