Maailm

Türgi väidab, et Vene suursaadiku tapmise taga on Fethullah Gülen (4)

Toimetas Kristin Aasma, 20. detsember 2016 23:08
Vene välisminister Sergei Lavrov (paremal) ja Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu (keskel) pressikonverentsil Moskvas 20. detsembril 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Riikliku uudisteagentuuri Anadolu teatel süüdistas Türgi välisminister Mevlüt Cavusoglu Venemaa suursaadiku tapmises islamivaimulik Fethullah Güleni organisatsiooni.

Cavusoglu ütles telefonis USA kolleegile John Kerryle, et "nii Türgi kui ka Venemaa teavad, et rünnaku taga oli FETÖ" (Türgi valitsuse nimetus Güleni organisatsiooni kohta - Fetullahçı Terör Örgütü ehk Fethullahi terroriorganisatsioon - Toim.), vahendas ERRi uudisteportaal Reutersit.

Gülenit ja tema liikumist hakati Türgi meedia ja ametnike poolt atentaadiga seostama peaaegu kohe pärast selle toimumist.

Pennsylvanias paguluses elav Gülen ise mõistis esmaspäeva õhtul Vene suursaadiku tapmise hukka ning nimetas seda "terroriaktiks, mis teda šokeeris ja sügavalt kurvastas".

Ankara süüdistab USAs elavat Gülenit ja tema järgijaid juulikuises riigipöördekatses ning USAlt nõutakse Güleni kiiremas korras väljaandmist. 

Ankaras lasti eile fotonäituse avamisel maha Venemaa suursaadik Andrei Karlov.

Samal teemal

19.01.2017
Euroopa Liidu luure: Gülen ei olnud Türgi riigipöördekatse korraldaja
23.12.2016
Moskvas jäeti hüvasti Andrei Karloviga
22.12.2016
FOTOD | Tallinnas Venemaa Saatkonna juures mälestatakse Türgis mõrvatud suursaadikut
21.12.2016
FOTOD | Türgis tapetud Andrei Karlovi surnukeha jõudis kodumaale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee