Eesti uudised

Merit Kopli: pisarad hakkasid lihtsalt voolama (54)

Marvel Riik, 20. detsember 2016 22:35
Merit Kopli
Postimehe endine peatoimetaja, praegune kultuuriministeeriumi kultuurinõunik Berliinis Merit Kopli oli esmaspäeval vahetult enne rünnakut jõuluturul: "Käisin jõulukinke ostmas, liikusin seal palju edasi-tagasi. Oleksin võinud vabalt rünnaku ajal veel turul olla." 

Siiski jõudis ta kingid tund aega varem ära osta. Pärast rünnakut ei saanud Merit Kopli Berliini jääda, sest pühade ajaks oli ta plaaninud Eestisse tulla. Eile õhtul pärast koju naasmist ütles Kopli, et kogu rünnak hakkab talle alles pärale jõudma. "Ma ei tea täpselt, mis staadiumis ma olen. Aga olles siiski karastunud inimene, oli minu esimene reaktsioon pisarad ja suur šokk," rääkis ta Õhtulehele.

Berliini jõuluturg pärast terrorirünnakut. Foto: Alar Truu

Samal teemal

Rünnaku eesmärgiks peab Kopli hirmu külvamist. "Seda, et see rünnak tuleb, oli paraku ette karta. Nii julgeolekuteenistused kui ka ISIS on hoiatanud, et Saksamaa on üks koht, kus tahetakse rünnakuid korraldada. Kuid isegi rünnakut ette teades ei olnud keegi selleks tegelikult valmis."

Ehkki meedias ringlevad kinnitamata arvamused, et rünnaku taga oli pagulane, ei leia Kopli, et selles peaks süüdistama pagulaspoliitikat, isegi kui spekulatsioonid peaksid tõele vastama. "Vaieldamatult oleks see hoop Saksamaale, kes on andnud peavarju ja hoolitsenud pagulaste eest, aga rünnakuid on ka enne seda olnud."

Endise ajakirjanikuna tahaks Kopli olla praegu edasi Saksamaal, et jälgida, kuidas sündmused arenevad. "Kokkuvõttes tahan ikka jõuludeaeg Eestis olla," on Kopli kindel.

Samal teemal

24.12.2016
BLOGI | Jõuluturu ründaja saatis sugulasele raha, et too saaks islamisõdalastega ühineda
21.12.2016
ÕHTULEHT BERLIINIS | Linlased harjuvad uue reaalsusega – rünnakute eest pole mitte keegi kaitstud
20.12.2016
ÕHTULEHT BERLIINIS | ÕHTUNE GALERII: lipuvärvides Brandenburgi värav ja lõputu küünlameri
20.12.2016
ÕHTULEHT BERLIINIS | VIDEO: leinajad toovad hukkunute mälestuseks lilli ja küünlaid, kirikus peetakse mälestusteenistusi