Maailm

Irkutski metanoolijoomise ohvrite arv on tõusnud 55ni, leiti põrandaalused vabrikud (12)

Toimetas Kristin Aasma, 21. detsember 2016 00:21
Baikali järv detsembris.Foto: AFP / Scanpix
Venemaal Irkutskis on seoses vannivedeliku joomise tagajärjel surnud kümnete inimestega kinni peetud üheksa eraettevõtjat ja nende kaastöölist, kes tegelesid vedeliku müümisega.

Kahtlusalused peeti kinni, sest nende tegevuses vannivedeliku "Bojarõšnik“ tootmisel ja turustamisel ei jälgitud ohutusnõudeid ning põhjustati ettevaatamatusest inimeste surm, kirjutas Interfax.

Samal teemal

Ajavahemikul 16.-20. detsember said Irkutski korrakaitseorganid 95 teadet kodanikelt, kes olid jäänud metanoolimürgitusse või avastanud hukkunute surnukehad. Interfaxi teatel on tänaseks vannivedeliku joomise pärast hinge heitnud 55 inimest. Lisaks viibivad raviasutustes 40 kannatanut. Kõik nad pruukisid piiritust sisaldavat kosmeetilist vannivedelikku "Bojarõšnik“, mis sisaldas metanooli, nagu uurimisel selgus.

Nimetatud vedelikku müüdi Irkutski turgudel kaubaputkadest juba kauemat aega, aga varem pole selle vedelikuga seoses metanoolimürgitustest teateid olnud. Politsei on siiani üle kuulanud üle 100 tunnistaja.

Seoses selle vedelikuga käib uurimine ka Peterburis ja Põhja-Osseetias. Samuti on uurimise all kohalikud firmad, mis on toote etiketile märgitud. Interfax kirjutas, et Peterburis avastati kaks põrandaalust tsehhi, kus seda surmavedelikku toodeti. Tsehhides oli ka tehnilise piirituse kanistrid.

Irkutskis oli teisipäeval leinapäev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee