Eesti uudised

Mikser Kairos: peame pöörama tähelepanu konfliktide algpõhjustele (19)

Toimetas Kristin Aasma, 20. detsember 2016, 18:13
Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga kohtumine Kairos 20. detsembril 2016.Foto: Välisministeerium
Tänasel Euroopa Liidu ja Araabia Riikide Liiga kohtumisel Kairos keskendusid välisministrid koostööle, julgeolekule ja stabiilsusele. Välisminister Sven Mikser juhtis oma sõnavõtus tähelepanu konfliktidele Süürias ja mujal Lähis-Idas, ka Ukrainas ning e-partnerlusele ja innovatsioonile. 

"Vaatamata rahvusvahelistele jõupingutustele konflikt Süürias jätkub ning süütud inimesed hukkuvad. Peame pöörama veelgi suuremat tähelepanu käimasolevate konfliktide algpõhjustele, kuid selleks on vaja kõigi naaberriikide, partnerite ja rahvusvahelise kogukonna tähelepanu ja koostööd,“ rääkis Eesti välisminister. Sõnavõtus tõi Mikser välja ka Lähis-Ida rahuprotsessi, mille lahenduseni jõudmist ei tohi unustada ega tahaplaanile jätta. "Niisamuti ei saa unustada Ukrainat, millele pöörasime olulist tähelepanu kaks aastat tagasi ning peame seda jätkuvalt tegema. Oluline on leida rahumeelne lahendus konfliktidele kõikjal Euroopa naabruses,“ rääkis välisminister. 

Positiivsest küljest tõstis välisminister esile kaasaegsed tehnoloogilised võimalused.

Päeva esimeses pooles toimus välisministril kahepoolne kohtumine Palestiina Omavalitsuse välisministri Riyad al-Malikiga. Kohtumise peateemadeks olid Lähis-Ida rahuprotsessi olukord ning kahepoolne koostöö, sealhulgas e-valitsemise ja e-teenuste alal, kus koostöö juba käib.

Eile kohtus välisminister Mikser ka Araabia Riikide Liiga peasekretär Ahmed Aboul Gheitiga. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee