Kes ajakirjanikest mõtles esimesena välja lause "Vene suursaadiku mõrv Türgis oli lavastus", ei tee ilmselt vahet mõistetel lavastus ja provokatsioon. Esimesel juhul tulistatakse paukpadrunitega. Kahjuks oli näitusel toimunu tõsisem, vigastada sai mitu inimest, Andrei Karlov seejuures surmavalt. Kas tegu oli provokatsiooniga? Mõnes mõttes kindlasti. Arvestades, et mõrv toimus kaamerate ees.
Pärast ertshertsog Ferdinandi tapmist Sarajevos nõuduis Austria-Ungari Serbialt, et too ausria uurijad sisse laseks, uurima. Serbia keeldus ja tulemuseks oli sõjakuulutus. Algas esimene maailmasõda, mis kujundas ümber kogu XX saj ajaloo.
Ilma esimese maailmasõjata olnuks maailm hoopiski teine. Ilmselt oleksid alles nii Austria-Ungari , Saksamaa ning Venemaa keisririigid. Ja Türgi poleks kaotanud oma impeeriumi. Seega kuulunuks Türgile nii Süüria, kogu Palestiina, Jordaania, Iraak, Saudi-Araabia, Omaan, Kuweit j.n.e. Seega kuulunuks Türgile vaat et pool maailma naftast, mis oleks teinud ta XX saj võimsaimaks riigiks. Ilma esmese maailmasõjata poleks ilmselt ka teistki puhkenud. Ning Leninist, Stalinist, Hitlerist , Maost või Kimist poleks keegi midagi kuulnudki.
Sajandi alguses ei saa selle lõppu ü m b e r kujundada. Saab ainult suunata ehk kujundada. Ümbertegemine või -kirjutamine tähendab juba tehtu muutmist. Selles suhtes on Kalle remark korrektne.
Moskvas tapeti teine saadik Venemaa kaotas veel ühe diplomaadi, kes leiti oma Moskva korterist surnuna vaid paar tundi pärast Karlovi tapmist. Vene meedia teatel töötas 56-aastane Pjotr Polšikov Venemaa välisministeeriumis Lõuna-Ameerika osakonna juhina.
Väga tuttav "käekiri" vene poolelt. Kas lavastatakse, või ka tapetakse,et siis saab oma "programmi" ellu viia. Selline teguviis pole esimene ega ka viimane.
KOMMENTAARID (19)