Alar Nääme (Arno Saar)

Kahes kohtuastmes omastamises süüdi mõistetud ja riigikohtusse pöördunud Tallinna Kesklinna vanema Alar Nääme kaitsja leiab, et varem pole prokuratuur pidanud vajalikuks esitada kampaania ajal avalikel üritustel esinenud poliitikutele süüdistusi ning et kohtuotsused pole piisavalt põhjendatud.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Kahes kohtuastmes omastamises süüdi mõistetud ja riigikohtusse pöördunud Tallinna Kesklinna vanema Alar Nääme kaitsja leiab, et varem pole prokuratuur pidanud vajalikuks esitada kampaania ajal avalikel üritustel esinenud poliitikutele süüdistusi ning et kohtuotsused pole piisavalt põhjendatud.

Harju maakohus on mõistnud Alar Nääme omastamises süüdi leides, et Tallinna Kesklinna valitsuse korraldatud kontserdid Valga kultuurikeskuses 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015. aastal olid valimisüritused. Nääme kaebust ei rahuldanud ka Tallinna ringkonnakohus ja ta on pöördunud riigikohtusse kassatsioonkaebusega, milles taotletakse maa- ja ringkonnakohtu otsuste tühistamist ning Nääme õigeksmõistmist.

"Varem ei ole prokuratuur pidanud vajalikuks esitada süüdistusi poliitikutele, kes on kampaania ajal esinenud avalikel üritustel ja leidnud, et nende tegevuses kuriteo tunnuseid ei ole," selgitas Nääme kaitsja Kalju Kutsar Õhtulehele. Näämele esitati süüdistus kahe kontserdi korraldamises, kuid tegelikult oli kaitsja sõnul ka kolmas kontsert, mis oma korralduselt teistest ei erinenud. "Ebaselge on põhjendus, miks peeti kahte kontserti Nääme valimisüritusteks, kui neil agitatsiooni ei tehtud ja Nääme esines vaid tervitusega."

Kutseri sõnul on kohtud eelnimetatud vastuolusid põhjendanud esmajoones sellega, et prokuratuuri käsitlus on muutunud ja kohus saab lähtuda vaid süüdistusest. Kuna õigusemõistmine on kohtu ülesanne, siis ei saa ainult prokuratuuri arvamusele viitamist pidada piisavaks põhjenduseks, ütleb Kutsar, et otsusest peaks selguma, mille poolest käitus Nääme erinevalt nendest poliitikutest, kelle tegevuses prokuratuur kuriteo koosseisu ei leidnud ning millised asjaolud tegid kahest kontserdist valimisüritused. "Kuna selliseid põhjendusi ei ole maa- ja ringkonnakohus esitanud, siis ei ole kohtuotsused piisavalt põhjendatud ja me taotleme nende tühistamist," rääkis Kutsar.

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
ab  /   08:57, 20. dets 2016
vahel on küll tunne, et need I astme kohtud on stažeerimiseks tudengitele. Loed mõnda kohtuotsust ja imestad, et otsus läheb juba iseendaga vastuollu!
K
Kõrgepalgaliste Paradiis  /   08:13, 20. dets 2016
On loodud kõikvõimalikud suurepalgaliste võimukandjate bürood aga silm on suletuks muutunud selles osas, et korruptsiooni esimene aste algab väikesest tänavapolitseinikust, keskastme menetlejast , meelest on läinud see, et ka politseisse võivad vahel sattuda tööle ahned ja ebaausad ametnikukesed

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis