Tallinna Vanasadamas ristiti 19. detsembril TS Laevade uus parvlaev Leiger.Foto: TS Laevad
Toimetas Kristin Aasma 19. detsember 2016 17:37
TS Laevade uutest parvlaevadest esimene sai täna Tallinna Vanasadamas toimunud pidulikul ristimistseremoonial nimeks Leiger. Laev on nime saanud  Hiiumaa mütoloogilise kangelase Leigri järgi, edastas TS Laevad.   

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm rääkis ristimistseremoonial, et 2016. aasta on merekultuuriaasta,  ja mis saab  olla veel sümboolsem lõpetama merekultuuriaastat kui uue laeva tulek. "Leiger on esimene uus alus meie tütarettevõtte laevastikust. Laev valmis Türgi laevatehases Sefine. Oleme teda pikalt oodanud ja  lõpuks on ta siin Teie ees,“ sõnas Kalm.  

Ristimistseremoonial osalenud majandus- ja taristuminister Kadri Simson märkis oma kõnes, et Leigeri saabumist on oodatud kaua ning tundub, et laeva liinile jõudmine on kasvatanud ka eestlaste merendushuvi, sest jälgiti ju tuhandetes kodudes interaktiivse kaardi pealt, kaugel uus parvlaev on oma teekonnal. "Olen kindel, et Leiger muudab hiidlaste ja Hiiumaad külastavate inimeste sõidud senisest mugavamaks ning meeldivamaks,“ lisas Simson. 

TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar tänas kõiki partnereid, ametnikke ja TS Laevad töötajaid, kes on nii laevaehitusse kui ka parvlaevaliikluse käivitamisse panustanud. 

Leigri ristiema Hiiumaa muuseumi teadusdirektor Helgi Põllo rääkis laeva nimikangelasest Leigrist ja andis laevale kaasa oma soovid: “Saagu Su nimeks Leiger, too meile tuntust ja õnne. Hoia meie hiidlasi, meremehi ja kõiki, kes Sinuga seilavad!” lausus ristiema ning lõi šampanjapudeli vastu laeva. 

Parvlaev Leiger hakkab reisijaid teenindama Rohuküla-Heltermaa liinil ja asub liinile vahetult enne jõule.