ÄÄRMISELT JÕHKER: Bulgaariast pärit Svetoslav Stoikov (27) lükkas Berliini metroojaamas võhivõõra naise trepist jalaga alla. Saksa politseil kulus tema tabamiseks üle poolteise kuu.Foto: Youtube
Aadu Hiietamm 20. detsember 2016 04:00
Maailmas äratas ülisuurt tähelepanu valvekaamera video, mis oli jäädvustanud, kuidas tumedat verd mees naise Berliinis Herrmannstrasse metroojaamas trepist jalaga alla lükkab. Laupäeval tabas Saksa politsei jõhkrutseja. Selleks osutus Bulgaariast Varnast pärit 27aastane mustlane Svetoslav Stoikov. 

Foto: Youtube

Kõnealune juhtum toimus juba 27. oktoobril kell 00.18, kuid Berliini politsei avalikustas Neuköllni linnaosas asuva Hermannstrasse metroojaama valvekaamera video alles kaks nädalat tagasi.

Nähtud jõhkrus oli šokeeriv. Kuna videol nähtud kurjategija ja tema kolm kaaslast on tumedaverelised, siis oletati algul, et nad on hiljuti riiki saabunud põgenikud. Inimesi huvitas samuti, mis sai trepist alla tõugatud naisest. Selgus, et 26aastane kannatanu pääses suhteliselt hästi. Ta murdis käeluu, kuid halvimal juhul oleks selline kukkumine võinud lõppeda surmaga. 

Esmalt tabati jõhkardi kaaslane 

Mitu prominentset tegelast lubasid maksta kurjategijani viiva info eest omast taskust tuhandetesse eurodesse ulatuva vaevatasu.

Eelmisel esmaspäeval saatis politseid esimene edu. Kinni võeti üks videol nähtud neljast mehest, kes osutus kurjategija vennaks. Kuna tema ei olnud tõukaja, siis lasti ta pärast põhjalikku ülekuulamist taas vabadusse. Uurijad said aga teada, et kõik videol jäädvustatud mehed on bulgaarlased, täpsemalt Bulgaariast pärit mustlased. Seejuures on tegemist kolme venna ja nende tuttavaga.

Et naisetõukaja Svetoslav Stoikov oli pärast video avalikustamist Saksamaalt lahkunud, siis oletas politsei, et ta suundus tagasi kodumaale Bulgaariasse. Elavad ju Varnas Stoikovi äi ja ämm, kes praegu kasvatavad tema kolme last.

Bulgaaria politsei teatas Saksa kolleegide järelepärimisele, et Svetoslav Stoikovit ei leitud siiski Varnast. Samas lisati, et ta on ka Bulgaaria politseile hästi tuttav pätt, kes on pannud toime vargusi, rööve ja vandalismiakte. Berliinis töötas Svetoslav Stoikov esmalt ühes restoranis ja seejärel ehitusel. 

Kurjategija pöördus Berliini tagasi 

Tegelikult varjas ta end hoopis Lõuna-Prantsusmaal, kuid otsustas miskipärast Berliini tagasi pöörduda. Kui kurjategijaga jõudis liinibussiga laupäeva pärastlõunal Berliini, ootasid teda kaasreisijalt vihje saanud politseinikud juba bussijaamas. Ta ei osutanud vahistamisel vastupanu.

Praegu ootab Svetoslav Stoikov oma saatust eeluurimisvanglas. Tõenäoliselt saab ta süüdistuse ohtliku kehavigastuse tekitamises.

Kohtus süüdimõistmisel ootab teda sel juhul kuus kuud kuni kümme aastat vanglakaristust.

Prokuratuur ei välista, et süüdistus tuleb karmim, näiteks tapmiskatse. Sel juhul ootab Svetoslav Stoikovit karmim karistus.

Saksa meedia nimetas teda bulgaarlaseks ja see ta ka passi järgi on. Tema kodumaal Bulgaarias keesid selle peale emotsioonid üle. "Ta ei ole ju ehtne bulgaarlane, vaid mustlane," rutati selgitama.