Eesti uudised

Teet Soorm: tegemist on otsitud põhjusega juhtkonna vahetamiseks

Rakvere Lihakombinaadi omanik vallandas minister Kadri Simsoni elukaaslase (126)

Teet Teder, 19. detsember 2016, 14:26
Minister Simson ja Teet Soorm Briti saatkonna vastuvõttul tänavu suvel.Foto: Teet Malsroos
HKScan teatas täna novembris alustatud Balti juhtkonna suhtes algatatud uurimise lõpulejõudmisest ja nelja Eesti juhiga töölepingu lõpetamisest. Üks vallandatu on majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simsoni elukaaslane Teet Soorm.

"Uurimine kinnitas, et teatud HKScan Baltimaade juhtkonna liikmed on süstemaatiliselt toime pannud tõsiseid rikkumisi, mis on vastuolus HKScani käitumisjuhiste ja hea juhtimistava põhimõtetega," vahendas Ärileht ettevõtet.

Minister Simson ja Teet Soorm Briti saatkonna vastuvõttul tänavu suvel.Foto: Teet Malsroos

Lepingud lõpetati Baltimaade üksuse juhi Teet Soormiga, seakasvatusdivisjoni direktori Mati Tuviga, linnukasvatusdivisjoni direktori Lauri Kallikormiga ning seakasvatusdivisjoni tehnikajuhi Hindrek Smidtiga. Lisaks sai mitu HKScani töötajat hoiatuse ettevőtte varaga mitteotstarbeliselt ümber käimise pärast, teatas ettevõte.

USA suursaadiku James D. Melville’i vastuvõtt Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva tähistamiseks USA suursaadiku residentsis Maarjamäel samuti tänavu suvel.Foto: Tiina Kõrtsini

"Sisejuurdluse käigus selgus, et eelpoolnimetatud AS HKScan Estonia töötajad on ostnud tooteid ja teenuseid ettevõtetelt, mida omavad kas nad ise vői nendega seotud osapooled," avaldas ettevõte, et selliste hankelepingute koguväärtus on olnud aastatel 2013 kuni 2016 umbes 28 miljonit eurot.

Teet Soorm on juba mitu aastat värske majandus- ja kommunikatsiooniministri Kadri Simsoni elukaaslane. Et ministri elukaaslasele heidetakse ette tõsiseid ja süstemaatilisi rikkumisi, palusime kommentaari ka Kadri Simsonilt. Ministeeriumist öeldakse, et ministri kommentaariks ei saa ministeerium abiks olla.

Eesti Vabariik 98, presidendi vastuvõtt.Foto: Tiina Kõrtsini

Teet Soorm ise kinnitab, et kõik tehingud teenisid HKScani huve. Avaldame Soormi saadetud selgituse täismahus:

HKScani Baltikumi juhtkonna äriotsused on olnud läbipaistvad, tehtud omanike teadmisel ja heakskiidul ning teeninud HKScani kontserni huve.

Lisaks on antud otsuseid iga-aastaselt auditeerinud PricewaterhouseCoopers, kes pole varasema enam kui kümne aasta jooksul tuvastanud ühtegi rikkumist.

Teet Soormi sõnul loodi koostööpartnerite süsteem lähtudes HKScani huvidest, kuna põllumajanduses valitsenud kriisiajal sisuliselt puudus Eestis stabiilselt toimiv linnu- ja seakasvatus. "Edukaks töö jätkumiseks ja laienemiseks tundis HKScan suurt vajadust võimalikult tarnekindla ja efektiivse linnu- ja seakasvatuse süsteemi järele," märkis Soorm.

"Seafarmide ja teiste koostööpartnerite ringi loomisel kinnitas toonane ettevõtte Baltikumi äride juht Olli Antniemi juba 2010. aastal, et omanikud ei näe toimuvas mingit huvide konflikti, seda on Antniemi teatanud ka avalikult meedia vahendusel," lisas Soorm.   

Soormi sõnul ei ole HKScani Baltikumi juhtkond HKscani ärihuve kahjustanud ega ühtegi rikkumist toime pannud, vaid on tegutsenud emakontserni majanduslikke huve silmas pidades, kasutoovalt, läbipaistvalt ning omanike eelneval heakskiidul.

"Võime vaadata ka laiemat pilti – paljuski tänu sellele, mida suutsime 1999.-2016. aastatel üles ehitada, loodi Eestisse tõhus ja usaldusväärne eestimaise linnu- ja sealiha kasvatuse, töötlemise ja turustamise süsteem," tähendas Teet Soorm.

"Veel kord - oluline on rõhutada, et kõikide partnerite vahel teostatud tehingud olid turuhindades ja läbipaistvad. Leian, et tegemist on otsitud põhjusega juhtkonna vahetamiseks. Mõistan kontserni uue juhi soovi komplekteerida endale uus meeskond, kuid kahjuks on selleks valitud mulle mõistetamatu viis," lisas Soorm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee