Eesti uudised

LAHENDUS TÖÖJÕUPUUDUSELE: kas Eestisse tuleks tuua oskustöölisi Aasiast!?

Maarit Stepanov, 19. detsember 2016 04:00

188 KOMMENTAARI

p
Palgavaesus/ 20. detsember 2016 23:08
Kas see artikkel peab õigustama praegu vohavat palgavaeste armeed Eestis? On ju selge, et kolmandatest riikidest inimestele ei pea maksma eesti keskmist töötasu. Piisab täiesti miinimumist.
Tööandjana pooldaksin seda aga mis saab riigist ja selles elavatest inimestest. Riik, need olemegi ju meie, kes siin elavad.
e
eesti kodu/ 20. detsember 2016 19:33
Eesti inimesed hakkavad ise neid töid tegema selle pakutava palga ja elamistingimuste pärast, andke see raha meile, mitte asiaatidele.
3
343/ 20. detsember 2016 19:32
Väga rumal küsimus, ma lähen häbenema....
r
random/ 20. detsember 2016 18:57
Pole tööjõu puudust on siid palk,statistid kimavad et palk on kiiresti tõusnud.Sama võib öelda kõige kohta mida tarbime,ostame on kallimaks läinud.Mes te tahate et terve Mets oleks neid täis.Võtta jaksate ja maksta selle eest peale aga omal KODUS ei saa asju joone peale.noobid.
k
KODANIK/ 20. detsember 2016 06:12
RIIGIKOKKU VÕIKS KA TUUA UUSI OSKUS TÖÖLISI.
j
Jälkus/ 19. detsember 2016 22:34
Nii lolli pealkirja pole ammu nähtud
n
no tubli,ikka kirjumaks kogu eesti elu/ 19. detsember 2016 19:51
lisame veel kvoodi järgi tulijad ja eestlasel pole enam elupaika.See käib väga ruttu.Pere tsehhimaalt käis Prantsusmaal ja kirjutab oma "elamustest"nii:
Oma kogemusi Pariisi-külastusest käesoleva aasta alguses jagab tšehh Martin Kohout, kes nooruses õppis Prantsusmaal ning tutvus sealse kultuuri ning inimestega. Turismifirmadele ja multikulti fännidele ei pruugi see lihtne, kuid keerulist teemat puudutav lugu meeldida, ent Martin Kohoutile andis saadud kogemus põhjuse öelda: sõitsime abikaasaga Pariisi, rohkem me seda viga ei tee!
Hiljuti sõitsime abikaasaga nädalavahetuseks Pariisi. Olime seal viimati enam kui kümme aastat tagasi. Üheks põhjuseks oli ka Air France’i lennupiletite enneolematult madal hind. See oleks pidanud meid küll ettevaatlikuks tegema, ent kahjuks me ei pööranud rõõmsas matkatuhinas sellele tähelepanu.
Lend Pariisi läks normaalselt ning lennujaamas istusime rongile, mis viis meid kesklinna. Pärast saabumist Põhjavaksalisse tabas meid esimene šokk. Kõikjal valitses korralagedus ja kaos. Mis peamine – me ei näinud ühtegi valget prantslast. Sama olukord oli Sacre-Coeuri kiriku juures, kuhu me ettevaatamatult omale ööbimiskoha olime valinud. Istusime metroos rongi ning suundusime üle vaatama olulisimaid vaatamisväärsusi. Sõidu ajal metroos Grand Etoile’st kuni Louvre’ini taipasime, et oleme vagunis ainsad valged. Oli reede ja sel olulisel hetkel näitas pealinnas kell 14.00. Louvre’i muuseumi sissepääsu juures ei olnud hingelistki, see-eest oli kõikjal näha hambuni relvastatud sõdurite patrulle. Varsti saime sõpradelt teada, et juba umbes aasta on Pariisis erakorraline seisukord…
Lõunatasime sõpradega Suurte bulvarite läheduses. Tänaval olid põhiliselt migrandid. Muuseas, ka enamik kauplusi siin piirkonnas on mõeldud migrantidest klientuurile. Õhtupoolikul suundusime Eiffeli torni juurde ning taas ei ühtegi turisti. Ainult turvameetmeid oli rohkem. Kontrolliti kõiki, välja arvatud pealaest jalatallani riietatud mosleminaisi – selline on ilmselt võrdne kohtlemine prantsuse moodi.
Trocadero – Eiffeli torni vastas olev piirkond – meenutas põrgut. Siin kubises aafriklastest “suveniirimüüjatest”, araabia tänavamänguritest, Aafrika ja Rumeenia kerjustest ning taskuvarastest. Politsei suleb silmad nende pisikeste hulka loetavate seaduserikkumiste ees. Ning selline pilt avaneb kõigi kuulsamate vaatamisväärsuste juures. Õhtul vägistasid Eiffeli torni läheduses migrandid ühe noore prantslanna. Loomulikult mainiti uudistes juhtunut vaid põgusalt. See on ilmselt normaalne käimasoleva kultuuririkastamise protsessi puhul…
Järgmisel hommikul helistasime sõpradele ning tegime ettepaneku korraldada kesklinnas piknik – nagu varem, tudengipõlves. Nad vastasid, et parem on kohtuda restoranis, sest piknik võib kujuneda väga ohtlikuks. Me ei mõistnud seda, ent nõustusime ning suundusime Bastille’ piirkonda. Ning nägime taas kõikjal korralagedust, räpasust ja mis peamine – ainult migrante. Õhtu kõrghetkeks sai visiit meie hotelli lähedal asuvasse väikesesse bistroosse, kus tahtsime juua pokaali veini. Tusane habemikust “prantslane”, ilmselt alžeerlane, ütles meile tigedalt, et tema oma maal alkoholi ei müü, ning ütles midagi solvavat “neetud kristlaste” aadressil. Seepärast otsustasime mina hotelli. Oli alles laupäev, ent me juba ootasime pühapäeva ja naasmist koju. See siin ei olnud enam Prantsusmaa, vaid moslemlik Aafrika, ent mitte sinna ei olnud meil plaanis lennata…
Puhkus Pariisis on praegusel ajal tõesti kohutav kogemus ning ma kardan, et ei suuda endale ette kujutadagi, mis toimub Calais’s või Marseille’s, kus moslemid on linna faktiliselt juba enda kätte haaranud ja kontrollivad seda. Prantsusmaad ootab kas diktatuur või kodusõda, ent milline imeline maa see oli! Seepärast soovitame loobuda mõtetest minna Pariisi. Hüvasti, armas Prantsusmaa! Teeme kõik, mis meie võimuses, et Tšehhimaad ei tabaks sama saatus.
Tõlkinud Roland Tõnisson
v
veteran/ 19. detsember 2016 19:47
36 aastat tagasi oli meil siin kirgiisist olümpiaehitaja, ehitustööd ta ei tundnud kuid treis ühele tüdrukule tite taha kellest sai peaminister. Laske jah see suitsuliha siia, nagunii kõik hukule määratud.
l
lehele/ 19. detsember 2016 20:27
meie kirjutatu kustutajad on sea tagapale , irw:)

k
kersti/ 19. detsember 2016 19:12
Meil on omad "asiaadid" töötud
d
djaval/ 19. detsember 2016 18:39
See on moodne orjakaubandus. Vanasti veeti aafrikast orje, nüüd on toimunud areng ja avatud on ka aasia orjaturg...
õ
19. detsember 2016 18:21
Õmblustööstusse asiaate? Meil on piisavalt müügil Hiinas tehtud õmblustooteid. Vaadake korraks nende toodete "kvaliteeti" ja siis hakake neid siia vedama.
e
ehh/ 20. detsember 2016 12:42
kui õmblustöösturid, kes riisuvad päris hea koore, maksaksid oma töölistele normaalselt (ma ei ütlegi, et hästi, kus sa sellega!), poleks vaja kedagi vedada siia. tõesti, tundub orjaturg moodi minevat.
s
seda küll,aga/ 19. detsember 2016 18:05
Näiteks hiinlastel on omad tingimusedselleks puhuks,kui oma kodanikke välisriiki tööle saadab.Selleks tingimuseks on hiinalinnade ehitus,kus kehtivad hiina seadused ja hiinakeelse asjaajamise ja hiinakeelsete tänavasiltidega.Selle tingimuse pärast jäi ära ka see kuulus Muuga sadama arenduse projekt.Meil on tihti kurdetud ,et näiteks ei jätku keevitajaid.Samas laskis Balti laevaremonditehas lahti kõik omad keevitajad ja asemele tulid vietnamlased.
k
kkk/ 19. detsember 2016 18:00
Kes või mis on "asiaadi oskustöölised"??? Mingi elementaarne eesti keele oskus võiks ju ajakirjanikul siiski olla. Või kui see enam nõutav pole, võiks ehk keeletoimetaja asja üle vaadata, et vähemalt artikli pealkiri selline välja ei näeks nagu oleks autoriks võõramaalane.
t
to kkk/ 20. detsember 2016 12:44
oskavad koeri- kasse nülgida. vot see ongi oskustööline. hoidke oma pitsud ja miisud nende lähedusse sattumast!
n
nojah/ 19. detsember 2016 17:06
700 eurone palk pole piisav elamisloa saamiseks-seega pole piisav äraelamiseks . Kohalikule kõlbab ka 400 eurone palk
r
random/ 20. detsember 2016 19:01
Sellest ma räägin kuidas see võimalik on.
m
mati kaalikas/ 19. detsember 2016 16:37
tööjõupuudus oleks hoobilt lahendatud,kui Eestis makstaks oma rahvale korralikku palka ja need ei peaks tööd välismaalt otsima Võõrtöölised on igati kaitstud Nemad peavad saama keskmist palka,ei nõuta sissekirjutust,tagatakse töö ja ilmselt säärast nöökimist nagu oma inimestega tehakse,nende puhul ei eksisteeri .
Ja veel-Kus kohas on tööjõupuudus? Pigem ütleks,et valitseb tööpuudus. Latt on nii seatud,et vaid tutvuse teel saab tööle ja kohati ei kõlba isegi kõrgharidust omandav tudeng ettekandjaks,sest tal puudub eelnev töökogemus?! (kust see töökogemus peakski tulema,kui töö saamiseks on eelduseks töökogemus? Haritud inimene on võimeline tööd kergemini omandama,kui mingi 9kl haridusega tegelane,kes on 6 kuud kutsekas ametit õppinud .Valskus ja valetamine käib .
a
aga/ 19. detsember 2016 18:09
kui ma peaks oma töötajale kohvikus head palka maksma,siis ma peaks kohvitassi hinna 10 eurole tõstma ja kui kohvikupinna rendileandja märkab käibe kasvu,siis ei jäta ta mingil juhul rendihinda tõstmata,sest eesti kultuuriruumis hoitakse töötaja palganumbrit valuläve piires.
j
19. detsember 2016 20:05
Ja lausa 10 eurot juurde tõstma? Ahneks ei lähe või?
e
Ei lähe/ 19. detsember 2016 20:26
Kellel raha on, küll see ostab.
a
aka/ 19. detsember 2016 21:09
kui sa tahad kohvikus oma töötajale head palka maksta, siis tuleb sul kohvitassi hinda alandada, et selles kohvikus hakkaks käima rohkem rahvast, mis suurendaks käivet ning kasvataks kasumit.
mind paneb imestama, kuidas saavad nii l*llid inimesed olla mingite äride omanikud või juhtivad töötajad?
elementaarne, et teenitakse käibe, mitte võimalikult suure juurdehindluse pealt.
samuti peaks iseenesest mõistetav olema tõdemus, et kui tahad teenida, siis pead raiskama.
k
Krise/ 19. detsember 2016 21:33
Ja mis teenindus kvaliteeti sa oma töötajatelt ootad kui sa ei taha neile head palka maksta. Näruse palga eest närune teenindus.
o
oeh/ 19. detsember 2016 22:51
elementaarne et teenitakse käibe pealt ?? Ära sina oma äri parem kunagi alusta, lõppeb üsna kiire maksejõuetusega.
Väike näide sulle - sinu tootel või teenusel peab olema nn omahind, mis katab ära sinu kulud ja toob ka kasumi. Kui sa müüd seda toodet alla selle oma hinna, siis sa teenid kahjumit, ehk siis iga müüdud toode toob sulle kahjumit mitte kasumit. Kas hakkab koitma juba?? Ehk siis mida rohkem müüd seda suuremat kahjumit saad. Kui lähed oma käivet sinna taga ajama siis oled käpuli üsna ruttu. Ja sina pead teisi lollideks ... priceless
r
random/ 20. detsember 2016 19:02
Kohvi ei ole luksus kaup veel.Aga 10 on palju ülepakutud.
i
ivan/ 20. detsember 2016 20:48
marss puu otsa tagasi, käive ja kasum on eilne päev ja leia mida Barklay bank sellest praegu arvab :-)
i
ivan/ 20. detsember 2016 20:52
i
ivan/ 20. detsember 2016 20:56
ja vastus aka-le, kõik alla kümne protsendi tootvad kliendid leiavad omale uue panga
t
tomm/ 19. detsember 2016 16:08
Viga selles ,et meie ärikad liiga ahned täpselt nagu donald trump.Ei õiglast palka ja mõeldakse igasuguseid variante kuidas saaks nahka üle kõrvade tõmmata.Eestis on vist rumalad otsa lõppenud.Nüüd tuleb mujalt vaadata.Mingi madala kaliibriga ärikas taha kohe miljonäriks saada olgugi,et tal pole kahe kõrva vahel mitte eriti palju.Ega inimeste pügamiseks väga palju mõistust pole vaja.

p
poolas kalatsehhis oskustöölised?/ 19. detsember 2016 15:37
mis nad on seal siis vigurfileeriad?
n
Norrast ;)/ 19. detsember 2016 16:31
Norras on kalatehastes tualettruumi seinal selle ruumi sihtotstarbelise kasutamise eeskirjad läti, leedu, vene ja ka eestikeelsed ;)
e
et siis / 19. detsember 2016 19:31
e
EI/ 19. detsember 2016 19:37
Mina vedasin neile 30 tonni pakkekilet ;)
Pmt oli tehasesisene suhtluskeel vene keel. Kalavedajad juhid olid kõik leedukad.
a
Aga / 19. detsember 2016 20:13
peldikut ju kasutasid. Kust sa muidu tead, mis keeles sinna seinale kritseldatud oli. Järelikult ikkagi sinu jaoks ka.
a
Ahjaa/ 19. detsember 2016 21:02
Muidugi "Aga"- sinna oli mulle lausa pühendus kirjutatud! Selle auks käisin veel dušši all ka .Lisan veel, et see tualettruum oli puhas, erinevalt sinu peldikust, mille seinad kõik number 111 täis kritseldatud. Või mis need III triibud siis on?
r
random/ 20. detsember 2016 19:04
10 punkti kolme triibu eest.
m
.../ 19. detsember 2016 15:27
minu laps sai hariduse, tööoskused ja sai ka Tallinnas tööd, kuid kus elada? proovis üürida mitmes kohas, üksi ja koos sõbrannaga, aga lõppkokkuvõttes jäid peale üüri ja söögi tühjad pihud. kooliaeg sai kuidagi vireletud, tööl siis samamoodi. Polnudki muud teha, kui tuli Soome minna. esimest korda elus sai osta omale vabalt vajalikud riided ja ütles, et vireleda võib, kuid lõputult mitte.
Jah võib ju sajase palgale lisada, kuid nii kaugele ikka ei jõua, et sul oleks tagasihoidlik eluase, mida suudaksid üürida.
poliitikud, teid ei huvita , kuidas saavad noored tööle minna, üüri maksta seal, kus on tööd.
Asiaadid me ju ikkagi ei ole ja tahame olla siin, oma kodumaal alalised elanikud mitte ...
m
Mädanik/ 19. detsember 2016 21:40
Riik ei saa eraomanikke kellegile kaasa tundma kui raha pole.
a
AX/ 19. detsember 2016 14:55
KODANIKUPLAK 100o EURI JA LAS RABElENAD PILBATEKS ENNAST, ENNE SEDA MINGu NEED VABRKAndid sinna s0mussse kust toidujäätmed väja tulevad
o
Oma särk on ihule kõige lähemal./ 19. detsember 2016 12:45
Kel vähegi oidu, tõmmake siit vaesuse kantsist minema! Ühte tean kindlalt: Mitte niipea ei hakka Eestis elatustese tõusma. Teenite väljamaal vähemalt ausa pensionilisa vanaduseks.
e
ee/ 20. detsember 2016 19:01
Sa ise ka aru saad, mida soovitad ??? Alla anda ja jalga lasta... Sihukse pööbliga me Eestit kahjuks ei ehita ja kahjuks pole sa ainus.
m
marika/ 19. detsember 2016 12:32
Milleks tuua Eestisse asiaate? Poogime külge oskustööline ja põhjus jälle olemas. Oleme juba eelnevalt kogenud sellist aega, kui toodi sisse venemaalt need oskustöölised kes kiirelt korterid said ja eestlased tahaplaanile jäeti ja jälle ajalugu kordudb
n
nentija/ 19. detsember 2016 12:12
ei tule need nepaallased ja burundilased,leida kikka,siia sulle 7 soti eest neegerdama.vaadake kõige pealt elukallidust eestis.ma ei saa teist,plutokraadid,aru:ise teenite ju megakasumeid,kas siis on raske heale töölisele inimväärset palkka maksta?ei küsitagi ju mitut tuhandet,hea kui selle müütilise "eesti keskmisegi" kätte saaks.
t
Tead, tulevad/ 19. detsember 2016 12:57
700 sotti on sealmail nende terve küla kuu toiduraha. Nad on nii kokkuhoidlikud ja vähenõudlikud, et saadavad sellest 700-st 600 kodumaale.
Lätlased on Aasiast juba autojuhte hulgi toonud, elavad kasarmus ja on sõidus kahekesi auto peal. Meie mõistes sõidavad söögi eest, aga saadavad raha tõesti ka koju Filipiinidele.
n
nentija/ 19. detsember 2016 13:07
tulevad kuuks paariks siia,saavad tööloa,aga kaovad siis eestist nagu paha hais euroopasse parematele jahimaadele.kolmveerand aastat s...a suusailma ja 700 eurikut palkka?sellistel tingimustel ei hakka isegi mitte nepaallased siin orjaks.
K
Meie mõistes sõidavad söögi eest/ 19. detsember 2016 14:36
Kas neil ärimeestel HÄBI ei ole inimesi niiviisi ära kasutada?
ä
Äri ei anna Äbeneda ;)/ 19. detsember 2016 16:35
Samasugustes tingimustes sõidavad ka rumeenia, moldaavia, sloveenia, türgi jms odavjuhid.
Selle vahega, et need varastavad ka hullusti. Aga mõned poolakad ja leedukad ületavad varastamiselt neidki. Laevadest püüavad kajutisisustust, nt segisteid, telekaid, pesu jms välja viia, enne olid parklates ka pesumasinad- needki varastati korduvalt ära, kuni neid enam lihtsalt ei pandudki üles.
Kui nad bensukatesse sisenevad, on kogu personal hõivatud nende valvamisega ;).
m
milleks oli vaja üldse üle 100000 venelase äraajada siit ? eestlane on ....... / 19. detsember 2016 20:29
i
19. detsember 2016 12:04
Ida-Virumaa töötuid täis.
t
Tiit/ 19. detsember 2016 11:54
Miks uldse arvatakse, et asiaadid tahavad oma kodumaalt kaugele, kulma ja roskesse Eestisse tulla?

t
tibu/ 19. detsember 2016 11:45
lõpetage rumal jutt.... kõigepealt looge tingimised,et oma rahvas ei lahkuks...ja see on väga lihtne: makske korraliku töö eest ka korralikku palka (mis oleks konkurentsivõimeline Euroopa teiste riikidega)...
M
???/ 19. detsember 2016 11:23
Mida on tehtud selleks, et meie omad noored ning tööjõulised maalt ei lahkuks? Mulle näib, et asja aetakse valest otsast. Praegu räägitakse siis Aasia okustöölisttest. Hiljaaegu jutlustati meile tõsimeeli tõmmudest professoritest, arstides ja inseneridest, kes Eesti majanduse taevani tõstavad.
v
vastik lugeda!/ 19. detsember 2016 11:19
Kui oma rahvas orjusele ei allu, siis toome sisse teise maa vaesed orjama! Uskumatu-tööjõu puudus!Kas tõesti minna olematu raha eest tööle, kui võid ka kodus toimetusi teha.EESTI KUMMARDUS!
z
ziidiuss/ 19. detsember 2016 11:18
Paistab, et Eestiga on lõpp,seekord tõesti. Väike riigirakuke,sünnist saati kellegi hallata-tallata,muljuda ja solgutada,aga nüüd lõpeb see kõik...Sakslased pidasid meid orduajal alaarenenuteks ega võtnud meid kampa,venelasi ei seedinud me ise,nüüd on aga igasugune moraal ka kadunud,seguneme usinalt,lähme (ja ei tule), haihtume, "integreerume" oma isamaal...
o
Orduajaga sa eksid/ 19. detsember 2016 13:00
Eestlased olid kahe vaenutseva poole, ehk Taani kuninga ja Liivi Ordu vasallid.
40% mõisnikest olid eestlased.
Ajalugu on avanenud, Euroopa arhiivid kättesaadavad ja Tõde juba avalikustatakse. Orjaööst enam ei räägita, sest seda polegi olnud.
Ä
13:00-le/ 19. detsember 2016 14:07
Ära plära! Mõisnikest eestlased orduajal!
ä
Ära ise plära/ 19. detsember 2016 15:22
Üks esimesi Rooma, ehk siis Ordu vasalle oli liivlaste vanem Kaupo, kes aastal 1191 müüs kulla eest Liivimaa ordule ja sai Liivimaa valitsejaks. Käis tehingut sooritamas lausa paavt Innokentius III juures isiklikult. Siinkohal loetleks vaid mõned puhtast eestisoost mõisnike nimed:
Yexkyll
Wrangel
Maiden
Kiwele
Rocht
Piiskoppe ka? Aga palun:
Sawijerwe
Jne... jne...
t
Tõlge:/ 19. detsember 2016 16:41
Üksküla, Savijärve, Maidla, Kiviloo, Rohu, Varangu... siis suured külavanemad said KÕIK vasallistaatuse ja tiitli, 12-14 sajandil.
Sõdidti siinmail omavahel, olenevalt kas Taani kuninga või Liivi Ordu poolel, mis omavahel territoriaalküsimuste tõttu pidevalt sõdisid.
Aga kui vaja siis rööviti koos merel laevu, mille kohta on mitmeid hansa kaubalaevadega seoses dokumenteeritud ürikuid, kus laidetakse eestlastest vasalle, kes röövivad hansalaevu, jagavad omavahel vara ja ei allu käskudele vara tagastada.
Selline oli siis see "muistne vabadusvõitlus", mis tegelikult oli eestlastele omane vennatapp siiski.
t
Tex/ 19. detsember 2016 11:12
No näed kui lihtne.
Sealmaal saab inimene 30€ kuus. Oioioi kui paha, kui vähe. Siin makstakse ikka oma 20x rohkem.
Aga ehk kõrvutaks elukallidust ka, või kuidas?
v
vegan/ 19. detsember 2016 17:34
Kas sealmaal ka küttekulusid on? Ja palju maksab üks kausitäis riisi? Ja et nad seal 30 eurot kuus saavad, siis nôudku rohkem. Sandipalgaga ei ela kusagil ära, vaid vegeteeritaks.
a
Alar1/ 19. detsember 2016 11:04
Meile räägitakse, et "oskustöölised". Tegelikult mõeldakse selle all odavat tööjõudu. Meil oleks endalgi oskustöölisi piisavalt, aga keegi ei taha neile väärilist palka maksta ja oskajad lähevad Eestist minema. illeks küll me raiskame raha hariduse peale, kui selle kõrgharidusega pole Eestis midagi teha, sest seda ei väärtustata.
q
qwerty/ 19. detsember 2016 10:41
Tallinnas ei ole võimalik ära elada palgaga 700 eurot, kui pead selle eest korterit üürima. Või noh, kuidagi vist on, aga see ei ole elu. Ükskord peaks sellest aru saama ka tööandjad, aga hetkel sõdivad nad igale algatusele vastu, mis seda võimaldaks.
z
ziidiuss/ 19. detsember 2016 11:20
Palgajutu juures unustavad nad meelega ära üüri! Nii nagu pagulaste sisseveo juures unustatakse ära l õ i m u m a t u s selle kutuuriga ja nende vähikiirusel sigivus!
n
Nähtud ammu/ 19. detsember 2016 13:02
Kommunaaris töötasid ju ka . Pandi pead-jalad segamini ühikasse, nad väikesed ja mahub palju. Ehitatakse või rajatakse mingisse tööstushoonesse kasarmu ja mure üüriga nende osas murtud.
m
Mis neist lastest on saanud?/ 19. detsember 2016 14:11
Selle Kommunaari ajal sai keegi 16a. eesti plika vietnamlasega kaks titte, elasid Mustamäel pead-jalad koos,eesti ämm kiitis pisikest võõrast poissi taevani,kui oli hädakisa, et leping lõppenud ja mehike peab Eestist kiberi-vaderi tegema!
p
Pole hullu!/ 19. detsember 2016 21:06
Kirgiisist külalisehitaja pojast sai lausa peaminister!
a
19. detsember 2016 10:35
Asiaadi oskustööline s.o. Aasias sündinud inimese oskustööline. Kes see küll on? Ehk siis juba Aasia oskustööline, kirjaoskamatud pealkirjatreialid?

v
19. detsember 2016 10:18
vist pisut rumal kommentaar-aga kus need töökohad on? Külastan aeg-ajalt tööpakkumiste lehekülgi, aga karjuvat tööjõupuudust ei näe, samuti panevad mind imestama üha suurenevad nõuded ka lihtsamat tööd tegevale tööjõule-särasilmne, õhinapõhine, kõrge pingetaluvusega, mitme keele valdaminejne
n
19. detsember 2016 10:53
Ning koos CV-ga tuleb saata foto ja läbida tuleb ka trikoovoor, kas ikka on salongikõlbulik...
j
Ja siis?/ 19. detsember 2016 13:02
t
19. detsember 2016 16:39
Tartus otsitakse kingseppa-võtmetegijat. Nõutav (lisaks eesti keelele) vene ja inglise keele rääkimis- ja kirjaoskus kesktasemel, kontoritarkvara, e-posti, interneti kasutamise oskus + kohusetunne jne, vajalik saata CV, kaaskiri, motivatsioonikiri. Palgast pole muidugi sõnagi. Natuke nagu ohkama võtab.
t
19. detsember 2016 17:51
s
Soovitus/ 19. detsember 2016 22:26
Otsi eelmine üles ja uuri, mis toimus.
Katseag-> miinimumpalk-> aetakse kui hobust-> katseaja lõpp-> oled teinud kõik valesti-> lepingus leppetrahv-> jääd võlgu.
Kuulutus stabiilselt üleval ja järgmine mees ootab kohta.
See oli ja on nt osade rekkafirmade leivanumber.
a
aga/ 19. detsember 2016 10:17
meil ei ole ju tööliste puudust! meil on ju hoopiski arukate ja majanduse toimimist mõistvate ettevõtjate puudus
a
agale/ 19. detsember 2016 10:53
miks sa siis ei hakka ettevõtjaks - näita eeskuju! Ah et neid tööd mitte tahta tegevaid töölisi ei suuda ülalpidada? No las toetab ennast labida varre najal, ootab kella 10:00saabumist... ja siis 2L Bock põske... Nii ta on.
a
Ahsoo/ 19. detsember 2016 13:06
Ma lolli peaga läksin Töötukassasse ;)
Täiskarske, terve, haritud jne, aga pakuti:
Köögi abitööline- palk kokkuleppel!?
Laomees- palk kokkuleppel!?
Mis 10-neni, ja mis Bock?
m
19. detsember 2016 11:13
Meil on moes ette võtjad, mitte ettevõtjad. Võetakse midagi ette ning arvatakse et töötajad jooksevad neile tormi.
h
Hea et niigi läits!/ 19. detsember 2016 10:15
Vähemalt seegi hea, et on jõutud arusaamisele, et Aafrikast sisseveetav kontingent pole see mootor, mis majandust käivitab ja raugastunud Euroopat poputama hakkab, 10 väikest vietkongi on kindlasti enamat väärt, kui paaditäis Somaalia insenere.
l
lihtne lahendus/ 19. detsember 2016 10:09
tuleb ettevõtjal ennast välja vahetada oskuslikuma ülemuse vastu
s
sest/ 19. detsember 2016 10:11
selle palgaga mis asiaat kodumaal saab siin ära ei ela ja varsti on ka tema läinud
s
sa/ 19. detsember 2016 19:57
ei tea, mis Sa räägid. Seal, kus on soe kliima, on vaese inimese deviisiks: hea, kui süüa saab, raha pole vajagi. Seega kõige odavam seltskond siia ei sattugi. Järgmine aste on need, kes tööd rabavad olematu palga eest ja oleks kohe nõus Eesti tulema, peaasi, et vari pea kohal ja veidike süüa antakse. Enamuse teenitud rahast saadaksidki koju. Need inimesed reeglina ei plaani siia jääda, aga neid ei saa ka seadusi arvestades sisse tuua, sest oskustööline peab saama vähemalt Eesti keskmist palka, st 1000 midagi, praegusel hetkel. Seega ilma võltsimata ei saa nobenäppusid tööle võtta. Kolmas variant on see, et võetakse tõesti kõrgelt haritud inimene tööle. Aga nende palgad on suured nii meil, kui ka mujal. Pealegi ei sobi neile meie kliima.
õ
õige on/ 19. detsember 2016 10:14
mõni ettevõtja ei suuda siiamaani aru saada, et ise on süüdi oskustööliste puuduses
p
Paistab, et / 19. detsember 2016 10:16
tänane moderaator on ka oravaRattas. Tahtsin midagi sarnast kommenteerida aga "ei vastanud kommenteerimise tingimustele".
l
loogiline tavamutrike/ 19. detsember 2016 10:32
aga kommenteeri jupikaupa ja teistsuguste sõnadega ja kindlasti teise nime all nagu - lihtne lahendus, sest, õige on jne
t
tavamutrike/ 19. detsember 2016 10:06
mitte uusi oskustöölisi pole meile vaja vaid UUSI TÖÖANDJAID kel niipalju arusaamist peas on, et mõista põhilist - selleks et ise elada tuleb lasta elada ka alluvatel , sel juhul kui saavad äraelamist võimaldavat palka ei lase nad jalga
tasuta nõu tavamõistusega inimeselt - selle palgaga mis Aasias saadakse siin ära ei ela, nii et ei tasu migratsioonipumbaks hakata, kokkuvõttes tuleb odavam omasid hinnata
n
nad teevad seda nimme/ 19. detsember 2016 11:09
töötasin väga jõukas ettevõttes, mis tootis euroopasse kallist kaupa. palkadega närutati, kui halva organiseerimise tõttu lisatööd tekitati, siis selle eest maksta ei saadud väitega, selleks ei olevat raha. lasti oma normaalsetel töölistel ära minna. kui aega-agalt siis oskustöölisi väheks jäi, siis palgati teiselt firmalt tööjõudu. selleks oli raha küll. niimoodi konkreetselt mõnitati. auväärne dire
a
19. detsember 2016 11:10
auväärt direktor kirjutas siselehes, et meil läheb ülimalt hästi, ainuke mure on, et palkadele kulub raha.
i
19. detsember 2016 11:44
isegi kunagi siia toodud vietnamlased jooksid ära kui neil 2- aastane leping lõppes.
l
loogiline/ 19. detsember 2016 09:58
mitte uusi töötajaid pole vaja vaid UUSI TÖÖANDJAID !! , selliseid kel nii palju oidu peas oleks, et maksta oskusi omavatele töötajatele inimväärset palka, sel juhul piisab omadestki sest nad ei lase jalga
teadmiseks tohmakatele - selle palgaga mis Aasias makstakse siin ära ei ela!! raiuge see endale ükskord pähe
e
ensto/ 19. detsember 2016 09:53
Meil näiteks renditööline saab rohkem palka kui kohalik. Nii jah need asjad siin Eestis käivad.
e
enstole/ 19. detsember 2016 10:06
nii käib jah. kui kohapeal töölist võtta pole siis ettevõte rendib töölise ja kallima tunnihindega. ma tuleks teile tööle aga üüri eest maksan kogu palga ära. siin vastus sinu jutule.
h
huvitav/ 19. detsember 2016 10:46
kus Eesti piirkonnas ei ole töötuid? nii mõnelgi puhul on põhjus, miks kohalike hulgast ettevõttesse töölisi ei leita, siiski milleski muus, mitte töövõimeliste inimeste puudumises selles piirkonnas.
selle asemel, et maksta renditöölisele kõrgemat palka, võiks äkki proovida kohalikele natuke kõrgema palga maksmist :)
o
Omavalitsusest/ 19. detsember 2016 13:11
Uus vallavanem hakkas massiliselt tööle võtma noori ilusaid tüdrukuid.
Otse "ülikoolist", kes oli ärijuht, kes oli haldusjuht- aga maailma asjust ei teadnud nad midagi.
Palka hakkasid saama 1,5- 2x rohkem, kui vanad olijad.
Siis said nad ülemusteks, eriti need, kes hakkasid lähemalt juhtkonnaga läbi käima.
Noored hakkasid juhiks saades vanu mõnitama ja välja sööma, et vabastada kohad oma tuttavatele.
Nii toimus omavalitsuses, aga ma ei usu, et ka ettevõtluses oleks teisiti.
n
19. detsember 2016 14:58
Nii toimus ka mujal firmades. Vanemate töötajate mõnitamine ja nende väljasöömine. Paljudel noortel polnud isegi kõrgharidust, vaid olid kuskiltki keldripoest välja ilmunud lakitud küüntega rinnahoidjamüüjad.
e
ei salli rumalaid/ 19. detsember 2016 09:53
Ime, et nii loll jutt trükimusta üldse kannatab. Tegemist on ju puhta inimkaubandusega. Miks peaks inimene tulema 300 eur. eest õmblema, tal ei jää sellest ju midagi kätte! Inimene peab elama ka ju kuskil, samuti makse maksma.
j
JÄÄB!/ 19. detsember 2016 13:13
Asiaadile jääb sellest 300-st vähemalt 200 iga kuu üle ja sellest saadab ta 150 vanematele või perele. Aasias on 150 EUR aga inimese viie kuu palk.
k
kas/ 19. detsember 2016 16:05
võtad oma ülalpidamisele?
m
Miks?/ 19. detsember 2016 17:01
Nad elavad kas ühikates või üürivad 10-ne inimese peale tillukese toa. Kusjuures, 1 EUR päevas söögirahaga tulevad ka välja, sest sul puudub igasugune fantaasia, kui vähenõudlikud nad on. Tänu sellele sai ka USA Vietnamis hullusti peksa. Nad ju elavad kommuunis ja kui 10 EUR kokku panna, keedavad nad sellest sihukese söögi kokku, et neil kõhud täis ja jääb ülegi.
Mis neist rääkida ;) Prantsusmaal võtsin ühes hotellis toa, see on väike tuba, 34 EUR vist maksis, Saksas on isegi 24 EUR eest saadaval sellised.
Vastu õhtut saabus Mersu väikebuss, 11 Poola ehitajat, kõik läksid ühte tuppa, magamiskotid kaasas ;).

r
Ruts/ 19. detsember 2016 09:50
sorry, aga parem aasiast kui moslemid lähis-idast ja aafrikast.
l
linnamees/ 19. detsember 2016 09:39
Kas kellelgi on veel arvamus, et meie riik saab hakkama ilma nendeta?! Kui rahvast pool on joodikud ja vigased ja teine pool luuletajad ja lillekesed, siis keegi peab ju ka tööd tegema, et nende toetusteks makstavaid miljoneid maksudena maksta! Õnneks on maakeral ikka inimesi ülearu, mitte puudu, nagu meil, seega vaid aja küsimus, millal see defitsiit laheneb.
k
19. detsember 2016 10:34
Kui rahvajuhid ja ärijuhid on juhmistunud oma ahnuses, siis kas kellelgi on jäänud veel arvamus et me saame selliste juhtidega riigina püsida? Luuletatakse ilusaid sõnu, suuga tehakse suured linnad kuid käega ei kärbsepesagi. See on aja küsimus, millal meie rahvas hävib. Eestlane ei ole hea juht.
e
ehk/ 19. detsember 2016 20:00
lisad siia töökohtade loetelu ka, kuhu sa need isikud tööle paned. Läheks prooviks isegi.
a
Andres/ 19. detsember 2016 09:33
Napakad ja ahned ja saamatud, tõmmake ise Aasiasse.
l
lõpetage/ 19. detsember 2016 09:29
see eestmaa hävitamine juba ära.
Aga kui peab hävitama, siis on buddhism igal juhul eelistatud kui headuse usk, agressiivse ja vaenuliku islami asemel.
k
küss/ 19. detsember 2016 12:22
olen mõne nepaallasega kokku puutunud ja need olid küll kõvad töörabajad ja rahulikud sõbralikud inimesed.peaks ju häbi olema sellistele orjapalkka maksta.kas sa,leida kikka,ei arva nii?
h
h/ 19. detsember 2016 09:27
Kas meil on tööpuudus? Pigem on meil kari ettevõtjaid, kelle ahnus või äriplaan ei võimalda maksta töötajatele korralikku palka.
j
just nimelt/ 19. detsember 2016 09:36
ei saa need tööandjad õnnelikuks sissetoodavate tööst, ei saa. Unistada võite aga ei hakka võõrad siin tööle. Jah, välja arvatud mõni erioskustega spetsialist, kes tuleb siia ajutiselt elama just töökoha pärast ja hakkab kohe tööle. See läheb ka siit lepingu lõppedes koju tagasi. Muud mugavuselu otsijad kurnavad sotssüsteemi järjest rohkem edasi.
p
Päris nii see pole/ 19. detsember 2016 10:10
Eks ettevõtjate märg unenägu kindlast ju on,et imehaleda palgakese eest saaks toodangut,mida siis ka hulgi ning odavalt turule viia kannatab.Sokukesed onaga 20 aastat hiljaks jäänud ja turgu nendele kaltsudele lihtsalt pole,turud on neist üle uputatud.On võimalik vaid piraattootlust katsetada aga tollidki on juba valvsaks tehtud...Eesti ettevõtja tundub ikka juuste alusega piiratud olevat,ainult teeks ja tooks ja kui ei õnnestu,lüüakse firma kinni-pankrotti ning jäätakse need sissetassitud "nobenäpud" lisana töötava eestlase turjale kõõluma. Enamus neid nn. ärimehi on meil allhankeid pakkuvad jussikesed,kes on brigaadi kokku ajanud ning seda siis räigelt pügades härrat mängivad. Riigil piisaks vaid kehtestada miinimumi kindel alammäär ja need tänased "härrased" laoksid koheselt ise vähe arukama "ettevõtja" juures müüri. See artikkelgi,ettevõtjad ootavad...Kõigepealt tahaks teada,kes on need ettevõtjad,milline on nende äriplaan,kuhu nad paigutavad elama oma nobenäpud ja kus oleksid nende toodangu turud? Ja mis peamine,palju on neil finantsi,et seda ettevõtlust püsti panna?
n
nentija/ 19. detsember 2016 12:31
ma ka nalja pärast vaatasin ühe elektroonika firma,kes läänele allhanget teeb,tööpakkumist,kus lubati maad ja taevad kokku,aga kui palganumbrini jõudsin,siis oli see 3.60 eurikut tunnis bruto?!koht ise asus kusagil kolkas,kuhu jõudmiseks tuleks auto või bussiga sõita,pealegi oli tegu öötööga.kulla orjapidajad,nihukese palgaga ja tingimustega ei saa te isegi nepaallasi enda juurde tööle,kohalikest rääkimata.ausalt öeldes ei võtaks ma säärase raha eest m...i ka mitte püksist välja!
k
kuri/ 19. detsember 2016 09:17
oma rahvas istub tööta, mõned rabavad miinimumi eest, mõned lähevad mujale just palga pärast.
Ja nüüd võõrale kohe peab maksma 1,24 keskmist!
Makske sellist palka oma eesti inimestele ja mingit tööjõupuudust pole!
k
ka aru ma ei saa/ 19. detsember 2016 09:31
miks see riik sellisest teeb. Oma rahvale ei taheta kuidagi anda aga võõrad on oodatud, kel puudub vastav kogemus ja kelle kultuur ei kuulu eestisse.
r
rein/ 19. detsember 2016 09:12
arusaadav. asiaat on hea käsutäitja ja ei mölise omanikule vastu ning on rahul ka sentide eest töötama.
j
Joller/ 19. detsember 2016 09:09
Kollane ajakirjandus või mitte, õigekeelsust võiks ikka järgida: "asiaadi oskustöölised" tähendab, et on üks mingi konkreetne asiaat (aasia päritolu inimene), kellel on mingi oskustöölised. Jääb mulje, et loo on pealkirjastanud mõni lasteaialaps.
e
ei ole/ 19. detsember 2016 09:31
mis te solvate siin ... tegu on asiaadiga (ajakirjanikud on ka odav tööjõud kolmandatest maadest).

a
ab / 19. detsember 2016 08:52
üks imelik kari mõtles välja selle 1,24 ja nüüd põeme! On palju töökohti, kus pole vaja peenhäälestust, aga nät, teised saavad, meie ei saa! Poolas on iga neljas rekkajuht ukrainlane, burevestniku tippkeevitajad on enamus euroopas tööl.
m
Millest selline õelus/ 19. detsember 2016 08:52
Eestlane on juba sama mugav nagu soomlane. Kui juhtiva töötaja palka ei saa, istub kodus. Ainus, mida oskab, on olla kogu maailma peale vihane. Ise tööle ei lähe ja teisi ka ei luba! Mökud
o
Oskad sa öelda,/ 19. detsember 2016 09:14
kus sinusuguseid sileajusid toodetakse?
o
ohoo/ 19. detsember 2016 09:33
sõnu oskate kasutada kuid lugeda ei oska???
Kas keegi dikteerib teile?
Point: nii odava raha eest ei taha mõistusega eestlane enam töötada (punkt)
a
Asi polegi rahas/ 19. detsember 2016 09:58
Töö on samuti harjumis nagu logelemine. Kas oled kuulnud, et mõni rikas ei teegi enam midagi ainult lesib kodus, ei. Seega alati pole asi rahas
m
Minu puhul on asi rahas./ 19. detsember 2016 10:41
Kui teen tööd, tahan ka vastavalt tasustatud saada. Kes soovib, võib ju hobi korras tööd teha. Mul on paremad hobid kui kellegi taskusse toota.
k
Koranik/ 19. detsember 2016 08:49
Miks anud artikkel on täis provokatiivset jura ?
Kui Nepaali tegelane tahab kolida tallinna tööle siis palun väga!
Las üürib korteri hakkab maksma makse ja vaatab kui kallis elu on.
Üsna pea saab aru, et alla 600-800 neto tallinnas sured lihtsalt nälga!
Seega vabast ajast vargile ?
Või ehitavad tööandiad uued uhked kortermajad ning toit tasuta ? et siis saaks vähem maksta ?
Pigem tuleks hoida silma peal, et mehed saaks õiglast tasu ja suudaksid ennast ära majandada, vastasel juhul on nad siin vargil!
y
yll/ 19. detsember 2016 09:27
mitte tööandja ei ehita vaid riik ehitab sotside eestvedamisel neile elamised,nende lastele
lasteaiad koos teenindava personaaliga,koolid koos tugiisikutega.kommunistlik eliit on asunud põlisrahvast välja vahetama.
o
ohhoo/ 19. detsember 2016 09:36
peaaegu kuid mitte päris.
Küsimus on selles, et need toredad asiaadid ei ela meie standardite järgi ... üürivad kasvõi kümne peale ühetoalise ja elavad seal kui silgud pütis. Nemad on harjunud teisiti, kui eestlased on nõus elama.
v
Vaidlen vastu/ 19. detsember 2016 09:55
Meie Iirima, Inglismaa ja Soome kogemused näitavad, et meil eestlastel pole midagi silgukujulise elu vastu, sest seal teenitakse raha. Aasia keskklass on meie standarditest pisut ees , muidu vägagi meie moodi, kuna ka nemad on üldjuhul väga usukauged.
y
yll/ 19. detsember 2016 12:10
aasias pole mingit keskklassi.hiina näiteks on miljardi vaese maa.iga võõra
siia saabumine tõstab kohalikel varamakse.neil kellel seda veel järgi on.
kõik peab kaduma kuhugi fondidesse.
s
sipelgasigivusega/ 19. detsember 2016 11:13
t
Teist meelt/ 19. detsember 2016 08:28
Aasias käinud peaks teadma, et sealne töökultuur on hoopis erinev nn Aafrika ja Lähis-ida omast. need inimesed jõude ei istu ja töökuselt on usinamad kui meie. Nende tööpäev kestabki kaua ja puhkus ongi nädal. Nad on tõesti tööfanaatikud ja tegelikult ka üsna lojaalsed tööandjale.
t
19. detsember 2016 08:59
Tõelised fanaatikud teevad töökohal suitsiide, kuna närvid ütlevad üles sellest koormusest. Sul on lihtsalt omaärane arusaamine sealsete töötajate olukorrast, kellel ei olegi mingit valikut. Unustasid veel võimaluse nad puuridesse elama panna, noh ikkagi oma nurgake.
u
19. detsember 2016 09:55
Unustasid öelda, et ka nende eluiga on lühike.
n
nii/ 19. detsember 2016 08:25
tuleb arendada vähem tööjõudu vajavat tööstust
a
ab/ 19. detsember 2016 08:45
eks proovi panna pakirobot ka tänavat pühkima!
o
ongi või/ 19. detsember 2016 09:38
tänavapühkijateks on juba kümneid aastaid masinad olnud ja arenenud maades ka robotid 24/7
t
19. detsember 2016 09:01
Tehnika ostmine eeldab raha, seda ei ole eriti kellegi välja käia, aga töötajatele maksta ju ka ei taha.
a
aadu nagu/ 19. detsember 2016 08:18
Kas ettevõtjad on tõesti nii naiivsed, et arvavad end suutvat hoida siin võõrtööjõudu 500 eurose kuupalgaga. Ainult eestlane teeb kirudes ja mässu põhjustamata madala palgaga tööd, kahjuks, sest meil pole väga palju muid variante. Võõramaalane ei ole tagasihoidlik, tema läheb tänavale rüüstama, autosid põletama... Või-olla mõne kuu teeb selle palgaga tööd, aga siis läheb asi hapuks.
m
19. detsember 2016 09:05
Meie tööandjad ei jaga immigrantidega kaasnevatest probleemidest ööd ega mütsi, aga pärast kogu selle kaka peab sööma kogu ühiskond.
o
oh ei/ 19. detsember 2016 09:46
võõras teeb ka madala tasu eest tööd ... kuid rüüstamine on lisaks boonuseks, mitte asendus.
See et ettevõtja ei hooli oma keskkonnast - lähtub ühiskonnast tervikuna - mis on meie väärtused???
Ettevõtja on sama rumal tüüp, kui iga teine inimene - ei oska ega taha näha enda osa selles ühiskonnas ja võtta vastutust. Mida kõrgemal positsioonil - seda suurem peab ka olema vastutus, sest võimu ja rikkuse suurenedes me mõjutame suuremat osa ühiskonnast, maailmast, teisi inimesi. Võimuga peab kaasnema lisaks võimalustele ja valikute rohkusele ka vastutus.
Meie väärtused ... saan võimu või rikkuse ... hoian omaette ja tarbin, nii kuis suudan - ülejäänud maailm vaadaku ise kuidas endale midagi samamoodi krabada suudab, ku iei suuda on ise loll ja saamatu.
n
19. detsember 2016 12:10
Ning siis hakkavad "heategevusega" tegelema. Et olla pildil ja poseerida. Meedia aga propageerib kuidas "väärikas seltskond" koguneb pidudele...
v
Vähendada valitsussektorit 50%/ 19. detsember 2016 08:13
Ja need suured oskustöölised suunata tööstusesse majandust arendama!
h
haledad.../ 19. detsember 2016 08:08
...ettevõtjad,kes pole võimelised oma ettevõtet töös hoidma ilma näljasentide eest töötavate "oskustöölisteta",haledad ja ahned "vahendajad"--( neid nimetatakse inimkaubitsejateks,sest otsivad näljapiiril nõus töötama ja elama),kes nutsu nimel on valmis hävitama rahvusriigi. Hale on meie Riigikogu,valitsus ja presidentki,kes ei näe selles probleemi,et oma rahvas on töötu ja on sunnitud lahkuma võõrsile. Hale on ka meie paljukiidetud haridussüsteem,kes toodab juba aastaid oskusteta ja meie tööstustele mittevajalikke inimesi,et need on "sunnitud" palkama nii venelasi,ukrainlasi,poolakaid ja nüüd juba asiaate.Kas nüüd selle valgusel ei peaks aastaid Riigikogu toole nühkinud ja priskelt teeninud parteilased raha tagasi maksma halva,ebaefektiivse ja laussaamatu töö eest,või peame ka sinna Nepaalist "istujaid" tooma,kes on nõus väiksema tasu eest toolil tukkuma?

i
inimkaupleja/ 19. detsember 2016 08:08
et siis aasiast pruute vedama?
p
Pisike pilusilmne töökäekene/ 19. detsember 2016 09:23
on ka voodis agaram, kui eesti lebav laip. Samuti ei pea nad ennast printsessideks nagu eesti naised.
t
to 9:23/ 19. detsember 2016 09:59
Eriti agarad on nad oma keha müüma, et saata raha teenitud raha oma suguvõsale.
Ahnusest potentsi kaotanud ärikale on see hea võimalus.
a
agarad keha/ 19. detsember 2016 10:17
müüma. kellele. näljarotist eesti mehele.
k
19. detsember 2016 12:11
Kus sa tead, kellele? Bordellides pidi käima igati rahakas seltskond.
t
.../ 19. detsember 2016 08:07
tehke mis tahate, kuid nõuka aja noortel oli inimlkum elu, peale ameti saamist suunati allati töökohale, ametikoolid olid ka korralikud, saadi pikk tootmispraktika ja juhtimispraktika, korteri maks oli normaalne, sest pooldame ikka seda, kui noor alustab elu, ei suuda ta pngaorjaks kohe hakata ja kõik pole siiski mijonäride peredest.
a
aff/ 19. detsember 2016 08:23
ära unusta ,et poisslapsed suunati siiski peale kooli 2-3 aastaks suure kodumaa avarustesse sõjaväkke kus oli ikka VÄGA inimväärne elu.
e
eesti mees/ 20. detsember 2016 21:45
Kui kodumaa avarustest koju tagasi tulin, läksin tööle, võtsin naise ja sain lapsed, selle kõige kõrvalt ehitasin korraliku maja ja selle kõik ilma ainsagi laenu või järelmaksuta.
a
anna abi/ 19. detsember 2016 12:00
Seesama "elluastunud noor" elas aastaid vanemate korteris kapi taga koos naise/mehe ja lastega. Korterijärjekorrad olid aastakümnetepikkused. Noored suunati sunniviisiliselt karup...e, kust pärast kohustusliku suunamisaja lõppemist põgeneti tagasi vaatamata. Kerkivad lasnamäed asustati sissetoodud venelastega. Noorusaeg on muidugi meile kõigile roosa ja roosiline, aga nii totakat nõukanostalgiat ka ei maksa ajada.
e
eesti mees/ 20. detsember 2016 21:47
loll jutt, noored pered said kortereid eelisjärjekorras.
s
19. detsember 2016 08:01
Sellise miinimumpalga pidevat toonitamist igasuguste rõivaimpeeriumide esindajate poolt tuleb meelde meie paljureklaamitud Gowride rõivadünastia, kus isegi siinse eestlannaga abielus olevale hindule Vipul Kumar Kansari'le peale 2 kuulist töötamist ei tehtud temaga töölepingut ega kiputud ka palgasummast rääkima.
Nagu keegi mainis, küsimus ei ole oskustöölistes, vaid palgas.
Kui ahneks võivad meie rõivadünastiad veel minna?
Ning sellise ahnuse juures laiata oma "stiilsete pidudega"?
l
Liina/ 19. detsember 2016 08:00
Muulane tuleb ja saab 1,24 keskmist palka, aga kohalik inimene olgu eestlane, venelane või keegi muu saab sama töö eest miinimumpalga. Kus on mõistus? ja siis kurdade , et ei ole tööjõudu. Kui töötan koristajana miinimum palgaga ja sama tööd teeb muulane 1,24 keskmise eest. siis on see Eesti kodanikele näkku sülitamine. Häbi peaks olema meie riigil!!!!
m
märkuseks/ 19. detsember 2016 17:57
see,et võõrtöölisele tuleb rohkem maksta,see hoiabki ära võõrtööjõu kasutuse.Vastasel juhul ei saaks kohalikud üldse tööd.
t
taat/ 19. detsember 2016 07:56
Tulevad ju sealt must,,p,sed lounapoolt,köik körgeltharitud insenerid ja doktorid,Harkus ka ootvad millal tööle saavad hakata
n
nu/ 19. detsember 2016 20:10
ei lasta vanglast "tööle". Väga tahaks tänavatele vä..stama ja va..stama.
o
ok / 19. detsember 2016 07:56
olen siis nõus kui vahetame meie AUSA riigikogulase aasiaadi vastu , nad meil ju ausad ja kained ,on ju ???
o
Olllallaaa/ 19. detsember 2016 07:53
Kui tore, eelkõige võib sealt algatuseks saada suure kamala-täie iga-sugu koheselt nähtamatut nakkus-viirushaiguseid ja loomulikult kohalikud keevaverelist sexi. Enda inimesed aga peavad siis kuhugi välismaale tööd otsima minema ja nii see Eesti riik siis laguneb.
m
maksumaksja/ 19. detsember 2016 07:51
olen nõus kui vahetame parasiidist ahne riigikogulase aasiaadi vastu !!!

u
urr/ 19. detsember 2016 07:49
Jah, võtame asiaadid ja ukrainlased. Pagulaselasti ja türklased peame võtma niikuinii. Ja mis meist endist niimoodi järgi jääb`?
a
ahh/ 19. detsember 2016 07:47
Täna sööme komme, homme sööme komme, komme sööme ylehomme!
o
oi kui armas / 19. detsember 2016 07:43
olen nõus siis kui vahetame parasiidist ahne riigikogulase aasiaadi vastu !!!
a
19. detsember 2016 07:40
asi ei ole oskustes, asi on palgas. kas te aru ei saaa
a
Asi pole palgas/ 19. detsember 2016 08:41
k
ka maksudes mitte/ 19. detsember 2016 10:41
asi on mõistuses - seda on eriti ülalpool väga vähe
t
Taevake/ 19. detsember 2016 07:33
Terve Lõuna-Eesti istub ilma tööta või heal juhul miinimumpalga peal - Eestis on ikka juhtimiskriis
d
19. detsember 2016 07:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
a
19. detsember 2016 08:16
Asiaate ja moslemeid ikka ühte patta panna ei maksaks, need esimesed suht mõistlikud ju. Nii mõistlikud et enda riikidesse moslemeid ei vea. Oleks meil sama palju mõistust peas..
k
19. detsember 2016 08:49
Kui sa Mõngel mõnda aasiast pärit töötajat isiklikult tunneksid, siis saaksin su sõnavõtust aru. Minul on ainult head kogemused ja tegemist on väga pühendunud töötajatega. JA ära muretse, asiaadid soovivad elada omas kommuunis ja nad ei puutu sinu ellu. Ega ta türklane pole.
y
yll/ 19. detsember 2016 07:31
terved kvartalid ladusi on maast laeni kaupa täis ja kellelegi seda sodi vaja pole.majanduskasvule orjenteeritud maailm on läbi! seda aasia sodi on siia euroopasse kõige vähem vaja.aasias on tohutult ülesiginud riike kellele pole mingit tööd anda ja iga sent mis sinna läheb paisutab seda massi veelgi.
küllap võidab siis ikka lõpuks evolutsiooni see kes rohkem sigib mitte targem,tugevam.
ü
üks- ühele/ 19. detsember 2016 07:28
siis olen nõus kui vahetame parasiidist ,ahne riigikogulase aasiaadi vastu !!!

s
Seesama kuulutuse teinud inimkaubanduse/ 19. detsember 2016 07:28
organisatsioon võiks vahendada eestlasi tagasi Eestisse neist riikidest kuhu viimased on tööpuuduse tõttu Eestist kolinud.
k
Kutt/ 19. detsember 2016 07:25
Huvitav, kus see tasuv töö peidus on, mida keegi teha ei taha ega viitsi, see susimine omab kaugemaid tagamõtteid, kui ettekäändeks räägitakse
ü
Ülimalt/ 19. detsember 2016 07:21
harimatu lahend. See on üks vallutusviise, eriti kui arvestada läänelikku tava anda sissetulnutele kohalikest suuremad õigused. Tunduvalt arukam on viia tootmine ehk raha välja, kus on töölised ees. Seda võtet kasutavad juhtriigid juba enam kui 100 aastat. Me jääme küll ilma paljust maksurahast, kuid Eestist ei saa ka prpgimäge.
o
Ootoot/ 19. detsember 2016 07:21
Mis oskuspagulased enam ei kõlba w
o
oo/ 19. detsember 2016 07:19
aga meie võiks rohkem tööd teha oma noortega, koolitada neid, kellel pole tööd. Sa võid küll õppida ja oskused saada, saad põhimõhimõtteliselt korraliku palga, aga mis maksavad üürikorterid. 300 vähemalt, nii et jääbki sul iga kuu elamiseks 300. Nälga ju ei jää,aga ...
Kas riik ei võiks ehitada üürimaju, milles odavad üüri"korterid" üksikutele - tuba, kööginurk, dušinurgaga WC. 2m2. Noored on noored ja selliste elamispesade elamiskõlblikuks käigushoihmiseks kulub loomulikult range korra kindlustamine. Aga igal hakkajal inimesel on võimalus sealt edaspidi ka edasi liikuda. Elamis- ja tööharjumused saaks normaalne noor kätte.
Saaks noored oma tupikust , kus tööd ei ole, välja.
A
t
Tööoskusega/ 19. detsember 2016 07:24
tuleks alustada juba põhikooli viimastes klassides. Lastele tutvustataks erinevates kohtades erinevaid töid. Praegu lähevad lapsed ellu pärast põhikooli ja keskat võhikutena, silme ees ainult uduloovad ametid ja rahahunnik.
m
mis puutub siia tööoskus/ 19. detsember 2016 10:22
kui oma linnas sellele vastavat tööd pole.
e
ei tule/ 19. detsember 2016 08:21
see nepaallane ka siia. kes tuleks kodust kaugele, pere juurest ära. teenib, jh, rohkem kui nepaalis, aga siin nii kalliks korter, toit ja elamine, sellele kulub kogu raha ära. jõukamaks ei saa, perele midagi ei teeni. tulemuseks suurem vaesus kui enne. irw
k
Kortermaja elanik/ 19. detsember 2016 09:21
Terved asulad on tühje eraomanike kortereid täis.Miks peaks riik neid veel juurde ehitama.
t
to oo/ 19. detsember 2016 09:24
Puudub poliitiline tahe, tahet jagub ainult EV lammutamiseks ja onukestele üleandmiseks.
k
keskerakond/ 19. detsember 2016 20:16
ju kunagi Tln-sse ehitas korterid neile, kes olid sunnitud erastatud majadest välja kolima. Need korterid osutusid kuidagi väga hinnalisteks ja enamus neist müüdi kohe rikastele maha (see oli rikkale odav ja vaesele kallis) ja osteti endale müügirahade eest uued ja odavamad elukohad asemele. See oli hea äri ehitajatele ja erakonnale.
a
antspomm/ 19. detsember 2016 07:16
tõõjõu puudust ei ole..meil on massiliselt töötuid...jah näljapalga eest ehk 500 EUR miinus maksud on tõesti raske tööliseid leida ,sest selle raha eest on pea võimatu vähegi ennast inimväärsena tunda....
Kui on vähegi normaalsem palk siis on 20-30 inimest kohale....
Vaadake näitkes CV on line või cv keskus konkursse ... lisaks tümmataakse sinu cv maha ilma vaatamata kui oled 50 võõi veel hullem 55 pluss.... see on artikkel nii kirjutise autori rumalus ja ahnusest upakil olevate tööandjate kiun....
i
+.+/ 19. detsember 2016 06:26
ikka iga päev on vaja lahendada olematut probleemi.
o
19. detsember 2016 09:25
omal 10 000 töötut juba reas, aga toome asiaate, et kohalikud ei saakski tööd,
l
lihtne tehe/ 19. detsember 2016 10:01
meil on tehtes kaks muutujat kuid need kes arvutavad näevad nelja ; ))))
Kas ettevõtjad, valitsejad on olematu kooliharidusega või keegi maksab nende "silma kinnipigistamise" kinni???
Meil on palju töökäsi, kes vajavad rakendust ja samuti jagub tööd sajanditeks - miks puudub tahe see tehe lahendada algsete andmete põhjal???
Selle asemel tuuakse mängu mitu uut muutujat - mis teeb lahendi leidmise keerulisemaks.
Vastuolu - TE ei saanud isegi hakkama lihtsa arvutusega, miks te siis tegite ülesande veel keerukamaks???
Paistab et teid ei huvita lahendus vaid sellest (vastutusest) kõrvale hiilimine ... makstakse ju hästi (olukorra eiramise eest).
l
lihtne tehe/ 19. detsember 2016 10:05
töötud eestlased ja neile loodud töökohad Eestis = vaba ja jõukas Eesti.
Loomulikult tuleb koolitada ja palka neile maksta ; )
s
Speeding in itself is not illegal, but you can't drive recklessly/ 19. detsember 2016 05:15
Väljaõpetamata töötajate jutt on mitte edasiviiv igikestev hala.
Selle fundamentaalseks põhjuseks on kaeblejate väiklane hirm, ahnus, soov säilitada enda mõju ja turupositsiooni.
Ettevõtted, kel on mingis sektoris vaja tööjõudu ei pane entusiastlikult rahasid kokku, et teha konsortsium ja selle poolt hallatav koolituskeskus. Mõtle vaid – firmad A, B, C paneksid rahad kokku ja teeksid ametikooli. Ainult et ei tee, sest firma A kaalutleb, et kui ma paneks ametikooli sisse osamakse aga see ametiõppur läheb B või C juurde, miks ma peaks tahtma seda kooli teha? B mõtleb, et õppur läheb niikuinii konkurendi A või C juurde, seega see kool on jama mõte. C mõtleb, et ei maksa vist jah selle ühise koolituskeskuse peale raha raisata, sest õppur läheks ju A või B juurde.
.
Maniakaalne hirm ja väiklane kartus, et äkki konkurendil läheb koolituste organiseerimise järgselt paremini on faktor mis pärsib või välistab oskusteabe jagamist.
Vahitakse riigi poole, kritiseeritakse, et riik ei oska adekvaatselt reageerida haridusvallas. Iseenda vigu ei nähta, kui keegi osundab sellele aspektile, siis vastatakse deklarativselt, et "meil pole raha selliste investeeringute tarbeks".
Siis ongi valida, kas müüte osa ettevõttest maha või vindute edasi ja kirute valitsust.
Kurb perspektiiv on see, et muu maailmaga võrreldes imeväikeses Eestis üksteise suhtes hirmusid tundes ja vastastikku kraaksudes areneb samal ajal muu maailm teie ajuti saavutatud konkurentsieelistest tormiliselt mööda ja teie ettevõte kaotab mõtte.
Mis kasu siis on hiljem painavast nostalgiast kui kuhugi jõudmise asemel on vaid hiljem meenutada et üks firma oli "kohalikus konnatigis" 20% suurem vms..
19. detsember 2016 09:08
"meil pole raha selliste investeeringute tarbeks".
Siis ongi valida, kas müüte osa ettevõttest maha või vindute edasi ja kirute valitsust.
.
Need "impeeriumid" ei raatsi palka maksta ja seetõttu ongi nad valmis vietnamlasi ja hiinlasi kohale tooma. Kuid millegipärast peale lepingu lõppemist jooksevad need vietnamlased sellistest vabrikutest kohe minema.
Kas omanikud on endalt küsinud, miks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee