Eesti uudised

Soome lahel oleks täna napilt kokku põrganud kaks naftatankerit (20)

Toimetas Gerly Mägi, 18. detsember 2016, 16:28
Pilt on illustratiivneFoto: TAIRO LUTTER
Laupäeva öösel vastu pühapäeva suudeti tänu kiirele reageerimisele vältida kahe naftatankeri kokkupõrget Soome lahel.

Kaks tankerit, millel lastiks pea 100 000 tonni naftat, sattusid ohtlikkusse olukorda Hanko vahetus läheduses. Iltalehti kirjutab, et ühel alusel oli lastiks enam kui 84 000 ja teisel ligi 12 000 tonni naftat. 

Ohusituatsioon tekkis, kui 150-meetrine Libeeria tanker hakkas mööduma 240-meetrisest Kreeka tankerist. Mereteede eeskirja järgi pidid kreeklased libeerlastest mööduma paremalt, ent nad olid ootamatult vasakule pööranud.

Mereliikluse juhtimiskeskus sekkus olukorda ning Kreeka tanker sai viimasel hetkel pidama. Kahe tankeri vahele jäi teineteisest möödudes vaid mõnisada meetrit.

Juhtimiskeskuse ülesanne on korraldada laevade liiklust, infovahetust ja pakkuda navigatsiooniabi. Laevaliiklust jälgitakse Soome territoriaalvetes Hankost Santioni ehk idapiirini ning samuti rahvusvahelistes vetes. Rahvusvaheliste vete valvet Soome lahel tehakse koostöös Eesti ja Venemaaga.

20 KOMMENTAARI

r
RLKVR (lugemisel) 18. detsember 2016, 22:10
...eeskiri sellist möödadõitu (vasakult või paremalt) ei reguleeri. Kui aga mingi valitsus on kehtestanud omad reeglid peavad need vastama ligilähedas...
(loe edasi)
k
kolla 18. detsember 2016, 22:00
Vaatasin wikist,et libeerias elab umbes 4,3 miljonit inimest ja aastal 2003 oli seal 50 arsti.No ega seal õppinud meremehi ka suurt rohkem ole.Kreeka laevad on enamuses mehitatud slaavlastega.üldiselt läänemerel vedas,et see totude kamp kokku ei põrganud.
Loe kõiki (20)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee