Foto: Raul Mee
Toimetas Gerly Mägi 17. detsember 2016 12:21
Neljapäeval-reedel võttis president Kaljulaid ette kolmanda siseriikliku visiidi ning külastas seekord Harjumaa ettevõtteid, asutusi ja kohaliku elu edendajaid. Muu hulgas jõudis president käia ka Risti kirikus ning kohtuda kogudusega.

"Kuigi tänaseks on jäänud kõigile pigem see tunne, et president Kersti Kaljulaid ilmaliku presidendina kirikuga kuidagi ei suhestu, oli tema eile lõppenud Harjumaa visiidi ametlikus kavas Risti kiriku ja koguduse külastus," kirjutab Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma Facebookis.

"President tutvus koguduse tööga, mis on aktiivselt kohaliku kogukonnaga seotud, tutvus kirikus tehtud restaureerimistöödega, süütas küünla Risti kirikuaeda rajatud surnult sündinud laste mälestusplatsil (Vaikuse Laste Rahupaik), tutvus Risti koguduse poolt vastu võetud pagulasperega ning leidis aga kõneleda koguduse elust ja tegvusest õpetaja Annika Laatsi ja koguduse aktiivi teiste liikmetega kogudusemajas kohvilauas," kirjeldab Viilma.

Kaljulaid tekitas novembri alguses pahameeltormi, kui keeldus ametisse nimetamise päeval tema auks korraldatavas tänujumalateenistusest. Oma Facebooki kontol selgitas president toona, et kirikus käimine poleks siiras olukorras, kus kirikuskäik pole olnud tema jaoks varem tähtpäevade osa. 

Samuti keeldus Kaljulaid EELK organiseeritud advendikontserdist, mida külastasid nii valitsuse kui ka riigikogu liikmed.

Samas ei ole Kaljulaid siiski täielikult kiriku ja religiooniteemad kõrvale jätnud. Kolm nädalat tagasi võõrustas ta Kadrioru lossis Viilmad. Peapiiskop sõnas, et eesmärk oli omavahel tutvuda, anda ülevade Eesti kirikuelust, kirikute omavahelisest koostööst, EELK tegemistest ja panusest Eesti ühiskonda. 

Samal teemal

Kommentaarid  (66)

teine naine 18. detsember 2016 13:05
kuulake tänast raadio 2 saadet Olukorrrast riigis - see välismees, kes oli oma naise vastu vägivaldne, oli ta süttiva vedelikuga üle valanud, kuid ei jõudnud ilmselt tikku tõmmata - kas sel juhul oleks temaga ühes majas elavad naabrid ka ohtu sattunud? Või ei tea selle maja inimesed midagi sellest, mis neid ähvardas?
Refugee 18. detsember 2016 10:40
H-Risti kirikus ullatas mind altarimaalile maalitud nn. kolmas silm.See asub ulemises kolmveerandis ja keskel.Ma tean selle sumboli tahendust.Ei suuda kuidagi moista kiriku seotust sellega.
eks 18. detsember 2016 12:44
saatan on sisse lastud
ega muidu neid meie tulevasi hävitajaid sinna elama võetud
sss 18. detsember 2016 13:55
Kristlikus kirikus sümboliseerib silm kolmnurgas Kolmainu Jumalat - silm on Jumala kõikenägev silm ja kolmnurk on kolmainsuse (Isa, poeg ja Püha Vaim) sümbol. Kas on raske mõista seotust? Kui viitad põlle ja kelluga poistele, siis neil on see sümbol püramiidi tipus.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS