Eesti uudised

RIIGIKOGU ÖÖISTUNG – Eesti demokraatia raevukas võitlusväli (2)

Marvel Riik, 16. detsember 2016 04:00
Igor GräzinFoto: Toomas Tatar

Kui Venemaal visatakse poliitikutele vett ja tomatimahla näkku, siis Eesti poliitkultuurile kohaselt on ägedaim üksteisele koha kättenäitamise paik ööistung.

Riigikogus peeti ööl vastu neljapäeva järjekordne ööistung. Parlamendiliikmete sõnul tahtis Reformierakond sarnaselt Keskerakonnaga kakelda: tüliõunaks oli uue valitsuse maksupaketi kobar-eelnõu, mille muudatusettepanekute hääletamise eel hakati võtma kümneminutilisi vaheaegu. Ent hommikuks rauges ka sitkete oravate jõud.

"Vanasti kakeldi Inglismaa parlamendis toolidega, Venemaal visatakse oponente vee ja tomatimahlaga, Ukraina parlamendis tiritakse peaminister munepidi tribüünilt alla, aga meie oleme rahulik ja tasakaalukas rahvas ning peame tagasihoidlikult ööistungeid," illustreerib keskerakondlane Viktor Vassiljev parlamendi üht töövormi ehk ööistungit. "Praegune opositsioon teeb täpselt sama, mida meie aasta tagasi: valmistasime ette terve hunniku absoluutselt rumalaid ja sisutuid seaduseparandusi ja hääletasime igaüht 10 minutit."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.12.2016
TV3 VIDEO | Vaata, kuidas kommenteerib riigikogu kodukorra eest vastutav Rõivas Millingu purjutamist ööistungil
15.12.2016
TV3 VIDEO | Purupurjus Madis Milling Riigikogu ööistungil: konjak tööl on täitsa normaalne
15.12.2016
MUUDATUSETTEPANEKUD RIIGIKOGU ÖÖISTUNGIL: Üks euro rohkem? Kaks eurot? Aga kolm?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee