Foto: Õhtuleht
Tiina Kangro, peatoimetaja 15. detsember 2016 18:47
See on umbes 200. toimetajaveerg, mille ma Linnalehe jaoks kirjutanud olen. Tänasega jätan selja taha kaksteist aastat kestnud töö Eesti suurima trükiarvuga ajalehe peatoimetajana. Samuti sellele eelnenud veelgi pikema töö Eesti Televisioonis. Näppude peal kokku lugedes selgub, et olen kirja pannud ühtekokku ligi 500 ajaleheartiklit ja andnud eetrisse vähemalt sama palju telesaateid.

Enamik neist on rääkinud inimestest, nende eluvõimalustest siin päikese all, inimeste ja riigivõimu omavahelistest suhetest.

Mul on hea meel, et hulk mu kirjatöid ja koos lähemate kolleegidega tehtud telesaateid on vallandanud ühiskonnas diskussioone, millest mõnigi on viinud seaduste muutmiseni. Selliseid juhtumeid on olnud viis-kuus.

Taolise pagasiga alustan nüüd tööd riigikogu saadikuna. Hetkel veel teadmata, kas seaduste loomise vabrikus on lihtsam ühiskonna jaoks midagi vajalikku ära teha – või hoopistükkis keerulisem. Ent kui ei proovi, siis ei saagi teada. Sestap otsustasin väljakutse vastu võtta ja järele vaadata.

Minu 1669 häält pärinevad ilmselt inimestelt, kes uskusid, et riigikogus on võimalik midagi ära teha. Paljud ka kahtlesid ja hoiatasid. Ei saanud neile öelda muud, kui annan omalt parima. Loomulikult on parlamendi töö erisuguste ilmavaadetega erakondade kompromiss, kus täispanka ei võta keegi. Raamid seab ka koalitsioonilepe jne. Siiski jääb lootus, et ühel hetkel on kõik nõus märkama inimest.