Eesti uudised

Kas Pärnus naist varitsenud, kägistanud, peksnud ja röövida püüdnud pätt on tabatud? (8)

Teet Teder, 15. detsember 2016 17:33
Fotolavastus.Foto: ALDO LUUD
Politsei pidas Pärnus kinni neli noormeest, keda kahtlustatakse nelja röövi toimepanemises Pärnus ja Audru vallas. Täna taotles prokuratuur kahe kahtlustatava vahistamist. Kas need neli on seotud ka jõhkra kallaletungiga kolmanda detsembri hommikul?

Läinud nädalal rääkis Õhtulehele oma üleelamistest naine, kes Pärnus kella 7.30 paiku tööle läks. Töökoha ukseni jäi vaid mõni meeter, kui keegi temast selja tagant kinni haaras. Ta püüdis ründajale küll südikalt vastu hakata, kuid mehe jõud käis tema omast üle. Naine kukkus, kurjategija aga hoidis teda kinni ja püüdis lämmatada. "See tunne, mis mind sel hetkel valdas oli kirjeldamatu, kohutav!" meenutas naine.

Naist kägistati ja löödi jalaga näkku.

Samal teemal

Teisipäeva, 13. detsembri õhtupoolikul pidasid Lääne prefektuuri politseinikud kinni esmalt kaks ja siis veel kaks noormeest. Kinnipidamise ajal olid kaks noormeest Vana-Pärnus järgnemas ühele naisterahvale, kes suundus poekottidega mööda tänavat. Järgmist röövi kahtlustatavad siiski toime panna ei jõudnud.

Kas kolme 17-aastast ja üht 18-aastast noorukit, keda kahtlustatakse detsembri algusest kokku neljalt tänaval liikunud naiselt käekottide röövimises, on põhjust seostada ka jõhkras kolmanda detsembri hommikuses kallaletungis?

Politsei midagi kindlat väita ei saa. „Uurime seost, kas on tegu samade noormeestega," saab Politsei- ja Piirivalveameti kommunikatsioonijuht Tuuli Härson öelda. Selle juhtumi puhul alustas politsei uurimist avaliku korra raske rikkumise paragrahvi alusel.

Praegu teadaolevalt võisid noorukid toime panna ka teisi rööve või röövimise katseid, millest politseile ei teatatud.

Politsei palub inimestel, kes on viimasel ajal Pärnus või linna lähistel röövi või röövimise katse ohvriks langenud, võtta ühendust politseiga telefonil 513 1599.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee